Skocz do zawartości

F30 328ix MSport Estoril - Randall *koniec przygody* str. 50


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugie nie chciałem udawać czegoś czego nie mam pod maską

 

Mam podobnie, to chyba jedyny argument, który mnie jeszcze powstrzymuje przed zakupem wydechu m-performance dedykowanego do 440i...

 

Randall czy miałeś okazję porównać dźwięk wydechu m w wersji 328 vs. 335? Sam się zastanawiam, który wybrać i czy między nimi jest znaczna różnica.

 

Generalnie: masz niepowtarzalny samochód, kozacko wygląda Twój projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 767
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Morda w garażu Twojej 3er wygląda jak jakaś przyczajona bestia :mrgreen:

Słyszałem wiele dobrego o MG Motorsport w zakresie wydechów, ale zakładam, że chciałeś ori, który wygląda bardzo atrakcyjnie.

http://www.mgmotorsport.pl/galleries/gallery?id=499

 

Mnie zawsze bardziej podobały się podwójne, ale symetryczne rozmieszczenie rur, ale akurat w m3 mi nie pasuje :)

 

Ja rozmawiałem z MG, robią świetną robotę ale 1. chciałem zachować gwarancję, 2. na początku ich oferta była dużo lepsza cenowo, ale finalnie po negocjacjach udało się zrobić praktycznie to samo w ASO, a nawet taniej bo nie musiałem dymać na Śląsk tylko 80 km do Rzeszowa.

 

Po drugie nie chciałem udawać czegoś czego nie mam pod maską

 

Mam podobnie, to chyba jedyny argument, który mnie jeszcze powstrzymuje przed zakupem wydechu m-performance dedykowanego do 440i...

 

Randall czy miałeś okazję porównać dźwięk wydechu m w wersji 328 vs. 335? Sam się zastanawiam, który wybrać i czy między nimi jest znaczna różnica.

 

Generalnie: masz niepowtarzalny samochód, kozacko wygląda Twój projekt!

 

Dziękuję za miłe słowa ;) Niestety nie słyszałem wydechu M w 35i, słuchałem ostatnio oryginalnego w 435i i wiadomo że inna liga niż 4 gary. Tutaj pani_E u nas na forum ma taki wydech w dwulitrowym 430i ale nie wiem czy już ma dotarte auto żeby w pełni opisać wrażania - musiałbyś do niej się odezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztos! Po przepaleniu moj jest jeszcze deko glosniejszy i bardziej soczysty, takze to co dobre dopiero przed Toba :)

 

Jesli chodzi o ptasie wzery, swirle itp, to serio zaloz jakas powloke jesli jej nie masz. Nie dosc ze ochronisz lakier to i przy woskowaniu sie tak nie napracujesz. Quick detailery w 100% wystarczaja wtedy.

 

Powłoki są, imho nieco przereklamowane. Wizualnie wysokiej klasy woski są w innej lidze niż nawet najlepsze powłoki (szczególnie na ciemnych lakierach) a kwestia ochrony... powłoka również się zużywa, trzeba ją konserwować, mocniejsze ślady, rysy, nie mówiąc już o odpryskach i tak dadzą radę powłoce a jeżeli chcemy je usunąć to zrywamy powłokę i trzeba ją kłaść na nowo. Z myciem też nie jest tak różowo - po dobrych sealant'ach lub woskach brud również łatwiej się zmywa.

 

Dla leniwych polecam Wet Coat'a od Gyeon'a - przyzwoity efekt hydrofobowy, jakaś ochrona również a aplikacja banalna, preparat szczególnie fany na sezon zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wet Coat na zimę rewelacja potwierdzam. Ja mam swoje zdanie o powłokach :) Teraz gdy detailing stał się popularny to powłoki są wynoszone pod wyżyny, szczególnie przez firemki które ogarniają drogie auta klientom którzy nie mają o tym wszystkim pojęcia. Mają umowę z ASO, ktoś kładzie ciężki hajs na stół to można go szybciutko naciągnąć jeszcze na 5 koła za magiczną powłokę ;) Może i jest to fajne jak ktoś nie chce / nie lubi / nie ma czasu / wstydzi się sam porobić przy furze, wtedy powłoka + jeszcze pasuje jeździć na mycie i konserwację również do studia. Ja czasami czekam z niecierpliwością na weekend żeby rozłożyć arsenał i wypieścić samochód, każdy ma swoje zajawki :D Po roku w miarę regularnego dbania (wosk nawet raz na dwa miesiace + qd co drugie mycie) auto wygląda lepiej niż zapuszczona powłoka po 6 miesiącach, która już nawet nie chce wody zrzucać bo firma obiecała że wystarczy myć bezdotykiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja niestety mam czas porzadnie umyc i wypolerowac auto raz na miesiac, wiec sobie chwale ceramike. Poza tym zdecydownaie widze roznice miedzy dobrym woskiem, ktorego uzywalem wczesniej, a powloka jesli chodzi o ilosc powstajacych mikrorys czy chocby latwosc usuwania owadow ;)
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstydzi się sam porobić przy furze)

nieźle ;D Przy furze kupionej za własne pieniądze, często i gęsto grube to fury, jak można się wstydzić auto umyć...

Ja uwielbiam detailing, rozumiem, że nie każdy, ale bez przesady ;)

 

Gratki wydechu, mi się marzy takie burczenie przy redukcji :D

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Uwierz mi że znam ludzi którzy patrzą na Ciebie z politowaniem jak mówisz że sam myjesz sobie auto za stówkę czy dwie.. Może ich to podnieca że ktoś wokół nich biega, dla mnie to żenada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Uwierz mi że znam ludzi którzy patrzą na Ciebie z politowaniem jak mówisz że sam myjesz sobie auto za stówkę czy dwie.. Może ich to podnieca że ktoś wokół nich biega, dla mnie to żenada :)

 

Taki mamy dziwny kraj, że jak już niektóre osobniki zakupią auto za 200k to myślą, że złapali Bozię za stópkę i osiągnęli wielkopański status.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ładnie gada. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że teraz już incognito do domu w środku nocy nie wrócisz :D Ale coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uwierz mi że znam ludzi którzy patrzą na Ciebie z politowaniem jak mówisz że sam myjesz sobie auto za stówkę czy dwie.. Może ich to podnieca że ktoś wokół nich biega, dla mnie to żenada :)

 

Znałem raz takiego maniaka, akurat forumowicz Audi, który walił po łapach za samo patrzenie z bliska :mrgreen:

Mycie, traktował jak rodzaj ceremonii, trwało to po kilka ładnych godzin.

Z tego co pamiętam, skończyło się rozwodem :mrgreen:

 

Pasja to pasja, nie da się tego wytłumaczyć "nie pasjonatom" danej dyscypliny.

A siano z butów wylezie, bez znaczenia jaki pojemny jest portfel :wink:

 

No tak, gwarancja to jednak jest argument, ale trzeba przyznać, że chłopaki z MG ogarniają temat profesjonalnie, widziałem z bliska Milltec'a oraz MG i nie ma porównania.

To jest rodzaj mod'u, który na pewno nie ułatwia obniżenia spalania :twisted:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki mamy dziwny kraj, że jak już niektóre osobniki zakupią auto za 200k to myślą, że złapali Bozię za stópkę i osiągnęli wielkopański status.

 

A przecież Każdy dobrze wie, że Boga się łapie od 400k :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

Taki mamy dziwny kraj, że jak już niektóre osobniki zakupią auto za 200k to myślą, że złapali Bozię za stópkę i osiągnęli wielkopański status.

 

A przecież Każdy dobrze wie, że Boga się łapie od 400k :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale mówmy o PLNach czy o funtach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek super :cool2: :cool2: Myślałam, że po lampach trochę odczekasz z tym wydechem, a tu proszę :mrgreen: Brzmi pięknie. Na żywo jest jeszcze lepiej :mrgreen:

 

Po drugie nie chciałem udawać czegoś czego nie mam pod maską

 

Mam podobnie, to chyba jedyny argument, który mnie jeszcze powstrzymuje przed zakupem wydechu m-performance dedykowanego do 440i...

 

Randall czy miałeś okazję porównać dźwięk wydechu m w wersji 328 vs. 335? Sam się zastanawiam, który wybrać i czy między nimi jest znaczna różnica.

 

Generalnie: masz niepowtarzalny samochód, kozacko wygląda Twój projekt!

 

Dziękuję za miłe słowa ;) Niestety nie słyszałem wydechu M w 35i, słuchałem ostatnio oryginalnego w 435i i wiadomo że inna liga niż 4 gary. Tutaj pani_E u nas na forum ma taki wydech w dwulitrowym 430i ale nie wiem czy już ma dotarte auto żeby w pełni opisać wrażania - musiałbyś do niej się odezwać.

 

Wywołana do tablicy zabiorę głos. Ja zdecydowałam się na wydech z 440i wyłącznie ze względów estetycznych - bardziej podobają mi się rurki po dwóch stronach, nigdy takich nie miałam, chciałam i już ;) Nigdy wcześniej nie słyszałam tego wydechu, więc zamówiłam w ciemno. Jeśli chodzi o brzmienie - ciężko je porównać słuchając w odstępie czasowym. Słuchałam 428i z wydechem MP w salonie. Brzmi naprawdę fajnie. W mojej 430i wydech z wersji 440i mam wrażenie, że brzmi trochę bardziej basowo. Z pewnością nie jest to wielka różnica. Filmiki nie oddają tego dźwięku, bo podobnie, jak Jurek chyba obejrzałam wszystko, co się dało, przed zamówieniem. Nagram swój wydech to porównacie. Ja jestem z niego bardzo zadowolona. To były dobrze wydane złotówki ;) Dają radochę.

 

Ładnie gada. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że teraz już incognito do domu w środku nocy nie wrócisz :D Ale coś za coś.

 

Wystarczy przełączyć na comfort i już robi się ciszej :mrgreen: To fajna opcja. Chociaż.. nie wiem jak Ty Randall, ale ja ciągle jeżdżę z sporcie :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To fajna opcja. Chociaż.. nie wiem jak Ty Randall, ale ja ciągle jeżdżę z sporcie

 

Ja jeżdżę od dwóch dni na sporcie i manualu. Cały czas. Już wiem dlaczego kolega Kamil z Krakowa ma spalanie 17 w 428i - dlatego że od początku miał zrobiony wydech :lol:

 

Myślałam, że po lampach trochę odczekasz z tym wydechem, a tu proszę

 

Ja też tak myślałem ale dostałem ofertę rabatową w stylu teraz albo nigdy.. Za to w tym roku stop, pozostało tylko woskować i robić foty :lol:

 

Nagram swój wydech to porównacie.

 

Porównamy na zlocie :8)

 

Ładnie gada. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że teraz już incognito do domu w środku nocy nie wrócisz :D Ale coś za coś.

 

Powrót to nic, za to rano jak odpalam w garażu to półki na ścianie drżą :lol:

 

Dzięki jeszcze raz za opinie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech fajnie gada :mrgreen:

Mod na wielki plus :cool2: :cool2: :cool2:

Od zawsze mnie zastanawia...dlaczego w f30, przy podwójnych końcówkach są one nierówno spasowane względem zderzaka (jedna dłuższa, druga krótsza)? :wink: Lepiej to wgląda w f10.

Ps. Czemu mają służyć te deski w garażu? :mrgreen:

Co do powłoki kwarcowej...mam od 4 miesięcy w swoim czarnym i robi robotę! :mrgreen:

Mógłbyś napisać (może być na prv) za ile w ASO można szarpnąć taki wycdech? :mrgreen:

Z góry dziękuje :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Od zawsze mnie zastanawia...dlaczego w f30, przy podwójnych końcówkach są one nierówno spasowane względem zderzaka (jedna dłuższa, druga krótsza)? Lepiej to wgląda w f10.

 

Na żywo wygląda ok - gdyby miały być równe to jedna musiała by być dużo dłuższa. Pewnie wynika to z tego że zderzak w F30 jest bardziej obły. Na tej fotce widać chyba co mam na myśli :D

 

http://i.imgur.com/a1An3aN.jpg

 

Ps. Czemu mają służyć te deski w garażu?

 

Deska ratunkowa :lol: Mam taki świetny garaż że na F30 zostaje 10 cm luzu z tyłu i 8 z przodu - muszę mieć deskę na której się "zapiera" auto bo od 15 cm odległości parktroniki piszczą już ciągłym dzwiękiem i musiałbym wychodzić i patrzeć ile jeszcze zostało :?

 

Mógłbyś napisać (może być na prv) za ile w ASO można szarpnąć taki wycdech?

 

Poszło PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki mamy dziwny kraj, że jak już niektóre osobniki zakupią auto za 200k to myślą, że złapali Bozię za stópkę i osiągnęli wielkopański status.

 

A przecież Każdy dobrze wie, że Boga się łapie od 400k :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale mówmy o PLNach czy o funtach?

Nie no takie podśmiechujki :) swoją drogą auta za 200k funi i moje "dream car" wyjeżdża z salonu ;D

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jakieś fotki na szybko z wczoraj:

 

http://i.imgur.com/roxEcS5.jpg

 

http://i.imgur.com/fgr7YI7.jpg

 

http://i.imgur.com/FinZEo2.jpg

 

http://i.imgur.com/JI1jXpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przyglądałem się w galerii MG i montują w innych modelach również z taką samą koncepcją "nierówności", widać taki zamysł producenta.

Albo jakiś taki dziwny kąt robienia zdjęcia przyjąłeś, albo jakoś bardziej wystają, albo mi się wydaje, albo jesteś do d**y fotograf :mrgreen: ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się w galerii MG i montują w innych modelach również z taką samą koncepcją "nierówności", widać taki zamysł producenta.

Albo jakiś taki dziwny kąt robienia zdjęcia przyjąłeś, albo jakoś bardziej wystają, albo mi się wydaje, albo jesteś do d**y fotograf :mrgreen: ?

No własnie się też miałem przyczepić :|

 

Według mnie albo według zdjęcia, prawa rurka jest niżej, cały wydech za nisko, w stosunku do wycięcia i osobiście bym go delikatnie schował, w sensie skrócił.

 

Ale dźwięk jest malina !!! I cała reszta auta dokładnie taka, jaką bym chciał mieć ... Może za parę lat coś się uda zorganizować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wszystko z wydechem jest jak powinno być. Jest bardziej wysunięty do tyłu od standardowego wydechu, a asymetria jest podyktowana krzywizną zderzaka. Po zamontowaniu dyfuzora M Perf będzie się mniej rzucał w oczy.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.