Skocz do zawartości

F30 po lifcie - reflektory LED


michalb79

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie to już jest nudne z tą skoda :roll: Nie wiem jak inni jej posiadacze ale ja ją kupiłem z powodów finansowych bo już mialem prawie kupiona x3 albo 3 gt.

Po skodzie mój samochód to będzie BMW zapewne x4 albo nowe x3 :lol:

Wiadomo Skoda nie BMW ale będę bronić akurat w moim przypadku z powodu mało popularnego silnika tak wiem większość skód to 1.4 :wink:

Zaraz jakiś mądrala mi powie ze mogłem kupić 320d roczne. Ale nie nie mogłem musiałem kupić nowy samochód i żeby był komfortowy i pojemny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Mam nadzieję że pojawi się niebawem galeria twojej 3 :wink:

Bo to nie temat do tego a przydałoby się popatrzeć na twój samochód :shock:

Mam parę pytań i nie wiem czy czekać na galerie czy priv :roll:

 

Tak btw. jeżdzę też Skodą od czasu do czasu. Nie narzekam :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do artykułu porównującego różne źródła światła w samochodach. LED nie jest najlepszy, a kosztuje w BMW jakto gadżet spore pieniądze. A niektórych próbują na forum udowodnić że to "must have".

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1098473

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

LED ledowi nie równy, nie porównuj LED-ów BMW z Leonem... Leon to jednak budżetowa konstrukcja.

A czymże to się różni strumień światła od strumienia światła? Skokiem technologicznym jest laser. Full LED to gorsze oświetlenie drogi niż ksenon, tańsze w produkcji i jeszcze kupa frajerów gotowych sporo zapłacić za efekt mniemany. Rozumiem jak ktoś mówi: OK. Kupuję bajer, bo mnie stać, chcę być trendy etc. Nie rozumiem jak zaczyna się dorabianie ideologii, że techniczne lepsze etc. Jak by było w standardzie to OK.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Dzieki temu forum dowiedzialem sie, ze jestem frajerem do potegi entej :duh:

- mam ledy, ktore nie swieca lepiej niz xenon

- xdrive bo zamula auto i to nie jest BMW

- 28i zamiast 20i bo boxem za 3k osiagne to samo co mam w 28i

- headup bo dostane zeza i po co jak mam zegary

- hamulce M co nie hamuja

- sportowy automat bo doplacilem do lopatek

...i HK co nie gra :mad2:

 

No i tak jakosc materialow, syf!

 

Jak to czytam to sie zastanawim czy trafilem na dobre forum...

 

Zamiast cieszyc sie, ze mamy wybor i nas przybywa to lepiej komus dac w ryj i wszystko krytykowac.

 

Pocieszajace moze byc dla mnie tylko to, ze nie jestem osamotniony i sa jeszcze wieksi "frajerzy" :norty:

Jestem za wyborem i przeciw dorabianiu ideologii. W LCI nie ma wyboru. Albo halogen albo zapłać horendalne pieniądze za LED. Jak chcesz mieć aktywne reflektory, a rzeczywiście warto, sprawdzają się świetnie to możesz je kupić tylko w LED. Czy nawet jeśli LED jest tak samo dobry jak xenon warto za niego zapłacić 2x tyle co przed LCI wynosiła doplata do xenona? Jest tak to dlaczego nie licząc argumentu "bajer"?

A odpowiadajac na wycieczki ad personam moja F31 328 ma i xdrive, i aktywne zawieszenie i hamulce mpakietowe i aktywne reflektory i Harman Kardon. W sumie żałuję jedynie że HUD nie dołożyłem. Jeżdżąc ponad 200 km/h bardzo by się przydał.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LCI nie ma wyboru. Albo halogen albo zapłać horendalne pieniądze za LED. Jak chcesz mieć aktywne reflektory, a rzeczywiście warto, sprawdzają się świetnie to możesz je kupić tylko w LED. Czy nawet jeśli LED jest tak samo dobry jak xenon warto za niego zapłacić 2x tyle co przed LCI wynosiła doplata do xenona?

Może dlatego, że BMW jest marką premium i chce, żeby ich samochody były zawsze zaopatrzone w najnowszą technologię... i żeby ich auta nie wyglądały słabo na tle marek klasy niższej, które już coraz częściej wyposażają swoje auta w elementy wyposażenia zarezerwowane wcześniej tylko dla półki premium... a xenon jak wszyscy widzimy odchodzi powoli do lamusa.

 

... a wycieczki ad personam, to chyba kolega właśnie zaczął nazywając nas frajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza technologia czyli halogeny w podstawie?

Proszę nie brać sobie tego frajerswa do siebie. Jak się chce aktywne światła to nie ma wyboru. Jest już tylko LED. Ale nie np. w serii 4 9k PLN za możliwość pochwalenia się ledami? Kto bogatemu zabroni.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza technologia czyli halogeny w podstawie?

Proszę nie brać sobie tego frajerswa do siebie. Jak się chce aktywne światła to nie ma wyboru. Jest już tylko LED. Ale nie np. w serii 4 9k PLN za możliwość pochwalenia się ledami? Kto bogatemu zabroni.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

A ten znowu swoje... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, nie wiem o co tyle krzyku z tymi ledami, dla mnie czy to ksenon czy led - świeci bardzo dobrze i wiadomo, że lepiej niż z halogenami, ale żeby z tego robić jakiś mega ficzer i płacić kilka kpln dopłaty do leda zamiast ksenona np. w serii 4? Na zachodzie jeździ sporo aut tylko ze standardowymi halogenami, nawet w mocnych wersjach i bogato wyposażonych i nikogo to nie dziwi - każdy konfiguruje auto tak jak mu to potrzebne a nie jak mu na forum doradzą :lol:. Ostatnio na parkingu na austriackim autobanie spotkałem bliźniaka mojego auta właśnie z halogenami za to w pełnym ekwipunku M-performance. Trochę mam wrażenie, że to głównie u nas nie da się jeździć bez ksenona, navi prof, masażu tyłka itp.

A z ledami z tyłu to po niedawnym lifcie F30 zaczęło przypominać koreę z tymi wygibasami ledowymi w lampach.

 

>>Randall

Gratuluję F30 i również czekam na galerię (szkoda tylko, żę "x" :nienie: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyjaśnię czemu ten x którego nigdy nie chciałem :?

 

Ja też czekam na wyjaśnienia, bo pamiętam tę gorącą dyskusję... ;)

 

Wracając do tematu to uważam, że skasowanie ksenonów w konfiguratorze dla 1 i 3er LCI to słaby ruch. Audi wypuszczając nową A4 daje sensowny wybór, ksenony w standardzie, a można dołożyć LEDy lub Matrixa - moim skromnym zdaniem BMW wróci do ksenonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ksenon ksenonowi nie równy, wiec pewnie z ledami będzie to samo. Natomiast mam pytanie do tych, którzy więcej jeździli z tymi adaptacyjnym ledami. Jak jest dużo samochodów z naprzeciwka to on wtedy nie głupieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenon ksenonowi nie równy, wiec pewnie z ledami będzie to samo. Natomiast mam pytanie do tych, którzy więcej jeździli z tymi adaptacyjnym ledami. Jak jest dużo samochodów z naprzeciwka to on wtedy nie głupieje?

Nie. Jak jest dużo samochodów z przeciwka to wicina lewy snop długiego światła i swieci długimi po poboczu z prawej.

Tarzeba tylko uważać na wzniesieniach lub autostradach z barierami po środku żeby nie oślepiać samochodów ciężarowych, bo nie wykrywa światełek obrysowych w ciężarówkach, poza tym spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dużo to wtedy świeci normalnie bez doświetlania różnych kątów.

Czasem zdarzy mu się kogoś przyślepić ale to tak jak w innych lampach, które mają automatyczne przełączanie krótkie/długie, wtedy wyłączam adaptację (tak jak mrugnięcie długimi) i po sprawie.

Ja mam adap. LEDy u siebie i jestem mega zadowolony. Gdy nie mogę włączyć świateł drogowych np jak jadę po ciemku lasem i mam przed sobą gościa lub z przeciwka nadjeżdża auto to super oświetla boki drogi dzięki czemu mogę wcześniej dojrzeć jakąś zwierzynę.

Najlepiej w tym porzypadku oczywiście sprawdza się night vision ale 4er nie ma w opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu by miało to sens trzeba zamawiać z HUD?

 

W Mercu jest lepsze rozwiązanie bo Night Vision masz w zegarach więc wykonujesz mniejszy ruch oczami żeby sprawdzić co widać.

Nie trzeba cały czas gapić się w ekran żeby dostrzec np sarnę czy człowieka bo przede wszystkim ciepło ich ciał widać już z daleko na tle ciemnego obrazu a poza tym komputer sam je wyłapuje i zaznacza na żółto. Nie wiem jak jest w nowej serii 7 ja odnoszę się do F01

Najlepiej byłoby oczywiście gdyby Night Vision wyświetlał się na szybie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.