Skocz do zawartości

SPALANIE - proszę o info ( 525, 535, 735 )


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Bemka pali w trasie miedzy 12-13l. gazu,a w mieście (Kraków) 18-19l. 530 3.0 R6 Nie wiem jak to sie dzieje że BMW o pojemności powyżej 2.0 może spalić po mieście około 10 litrów chyba jeżeli wogóle sie nie naciska gazu tylko jak można normalnie jezdzic tym samochodem. A tak na marginesie kto kupuje BMW po to żeby jeździc osczednie. Po to tam producent wsadził takie silniki żeby na trasie nie męczyć się przy wyprzedzaniu a i żeby w mieście było czym przycisnąć
525 TDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie dzieje że BMW o pojemności powyżej 2.0 może spalić po mieście około 10 litrów chyba jeżeli wogóle sie nie naciska gazu tylko jak można normalnie jezdzic tym samochodem. A tak na marginesie kto kupuje BMW po to żeby jeździc osczednie. Po to tam producent wsadził takie silniki żeby na trasie nie męczyć się przy wyprzedzaniu a i żeby w mieście było czym przycisnąć

 

Jak się jeździ... program "E", bieg "D", trasa - Al. Jerozolimskie - Trasa Łazienkowska - Puławska "Gymnasion" - Puławska - Trasa Ł. - Ostrobramska razem około 35 km i spalanie... 11,4 l/100 km... wszystko to wczoraj około 18'tej :lol:

Po co się kupuje... by jeżdzić szybko, dynamicznie, wygodnie i BEZPIECZNIE!!!

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No to przeprowadziłem testy :)

 

Przez ostatnie dwa dni zrobiłem po Warszawie 130 km w godzinach "bezkorokowych":

Ursynów - Żoliborz

Żoliborz - ul. Ostrobramska - Żoliborz

Żoliborz - Ursynów

Ursynów - Żoliborz

Żoliborz - Jelonki - Stare Miasto - Ursynów.

 

Jeździłem jak emeryt. Albo jeszcze wolniej. Mam wrażenie, że nawet Maluchem jeździłem kiedyś dynamiczniej. :lol: W każdym razie wg wskazówek Falcone'a starałem się żeby wskazówka chwilowego spalania możliwie szybko spadała do 10l i tam się trzymała. I spalanie wyszło dokładnie 12.9 / 100 km. Jest to sporo mniej niż te 15 które zazwyczaj mi pali, ale do 10,5 to jeszcze daaaaaleko. Mam zamiar jeszcze raz przeprowadzić taki test ale na odcinku, powiedzmy, 300 km wtedy średnia będzie lepsza.

 

Jedno co mi przyszło do głowy w związku z Waszym małym spalaniem. Wy podajecie (jak rozumiem) spalanie jakie podaje Wam komputer pokładowy. Ja takiego nie mam więc podaję to co faktycznie do baku wlewam. Może i Wy przeprowadźcie takie testy. Kto wie co się wtedy okaże? :P

 

Dla jasności tylko dodam, że samochód mam w bardzo dobrym stanie technicznym, nie zagazowany, serwisowany na bardzo dobrych materiałach eksploatacyjnych, a opony standardowe 205/65/15...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Masz jeszcze automatyczną skrzynię, przy której spalanie rośnie ok. 1 -1,5l. Bierzesz to pod uwagę :?:

Biorę, ale Marco też ma automatyczną skrzynię, a spalanie 10,5...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jedno co mi przyszło do głowy w związku z Waszym małym spalaniem. Wy podajecie (jak rozumiem) spalanie jakie podaje Wam komputer pokładowy. Ja takiego nie mam więc podaję to co faktycznie do baku wlewam. Może i Wy przeprowadźcie takie testy. Kto wie co się wtedy okaże?

 

Od listopada 2001 mam wszystko zapisane co dotyczy auta...

Łącznie z tankowaniami (takie lekkie zboczenie zawodowe do liczenia...) i stwierdziłem, że komputer zawyża mi średnie spalanie o mniej więcej 0.5 litra w stosunku do obliczeń wg. tankowania.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek, ja mam również opony standart, czyli 205/65/15, dodatkowo skrzynię manual i silniczek w bardzo dobrym stanie, instalcji LPG nie posiadam. Komputer mam podstawowy, więc ilość spalonego paliwa również mierzę podczas tankowania. Jest tak jak napisałem: zatankowałem za 50zł - 13,66L, pojechałem do wawy - 25km trasa, 25km miasto i tak samo powrót - suma 100km z czego połowa trasa i druga miasto, spalanie średnie 10L. Zanim zatankowałem miałem już delikatną rezerwę zwłaszcza na zakrętach - po powrocie, "ruda lampka" od rezerwy na zakrętach nie raziła w oczy, a stan paliwa po wskazówce widać było, że jest wyższy. Taki sam stan był na drugi dzień z rana, kiedy wszystko sie ustało i odpaliłem na zimnym silniku i przejechałem kawałek.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Falcone - Twój sposób sprawdzenia tego może mieć błąd - nigdy nie wiesz tak naprawdę ile masz paliwa w baku...

 

Zrób tak.

Zatankuj do pełna, zrób ileś tam km i znów zatankuj do pełna - wtedy będziesz miał bardziej wiarygodny wynik (wiesz ile spaliłeś paliwa).

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zrób tak.

Zatankuj do pełna, zrób ileś tam km i znów zatankuj do pełna - wtedy będziesz miał bardziej wiarygodny wynik (wiesz ile spaliłeś paliwa).

Ja dokładnie tak robię: tankuję "pod korek" (wlewam paliwo tak długo aż dosłownie będzie pod korkiem i nie chce już spływać do rury :) ) i po przejechaniu minimum 100 km (a lepiej koło 300) tankuję tak samo drugi raz. Każdy inny sposób nie da wiarygodnych wyników... Oczywiście pomijam odczyt z komputera :)

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Mam BMW 325i Coupe E30. Skrzynia ręczna. Opony standartowe, czyli 205/55 R15. Gazu niegdy nie miałem i niemam. Stan samochodu - IGŁA :D

 

Z moich testów, wynika że w trasie pali mi od 8 do 9,5 litra. W zależności od obciażenia samochódu. Jazda od 90km/h do 140km/h. Wg. ekonomizera, spalanie wacha się od 6 do 8 l/100km. Dodamy wyprzedzanie i akurat otrzymuje wynik minimum 8l/100km.

 

W cyklu mieszanym pali mi od około 11 do 12 l/100km. Cykl mieszany czyli np: wyjzad do wawy. Z Mińska mam 40km, czyli w obydwie 80km. Po wawie robie około 60km, co daje wynik w sumie 140km. Z czego połowa po trasie, dlatego z pewnością mogę ten test nazwać cyklem mieszanym :)

 

Pora na miasto. Mińsk nie jest jakimś olbżymim miastem, ale napewno też nie jest jakąś pipidówką :P

Gdy kupiłem beemkę i nie potrfiłem nią jeszcze oszczędnie jeździć, to bywało tak że spalanie nie zchodziło mi poniżej 18l/100km, a czesem nawet bywały 23l/100km :shock:

Gdy już nauczyłem się jeździć nią oszczędnie i posługiwać się ekonomizerem, to spalanie od jakiegoś czasu utrzymuje mi się na poziomie 15l/100km, przy dość dynamicznej jeździe :)

Raz spróbowałem jeździć po mieście jak emerty (jak to wcześniej koledzy ładnie ujeli :wink: ) i wynik przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wynik to 13,4l/100km :shock:

Siłą rzeczy nie byłem w stanie powtórzyć tego osiągnięcia :lol:

 

Dodam iż moje pomiary mogę z całą pewnością uznać za BARDZO dokładne, ponieważ zawsze tankuję pod korek.

 

Pozdrawiam :!:

LUKAS

 

PS.

Dodam jeszcze że moja beemka jest w 100% seryjna i nic przy niej nie jest dłubane w kierunku tuningu. Motor i zawiecha 100% SERIA :D

 

Pozdro :D

Nie prosta lecz zakręt jest wyzwaniem ;)

http://img346.imageshack.us/img346/5111/bkp2kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam. moja 535i na trasie przy predkosci 130km/h spala okolo 9.5-10l ,sprawdzilem to na trasie Berlin- Amsterdam. zatankowalem pod sam korek i przejechalem 102.750metrow i z ciekawosci zatankowalem jeszcze raz. weszlo 10litrow i jakas smieszna koncowka47. nie wierzylem. :jawdrop: przejechalem jeszcze raz 100kilosow i weszlo mi potem 9.89litra.oczywiscie biore pod uwage ,to co zostaje w przewodach,ale to i tak dobry wynik. Gozej jest w miescie.przy normalnej jezdzie,to znaczy bez ruszania z palenia gumyi krecenia jej na ponad 4tysiaki,to zadowala sie 14.5litra benzynki(bo nie mem gazu) tylko raz spalila mi prawie17 litrow gdy przez ponad godzine ruszalem i stawalem w korku. :duh: tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 535i M30 z 88roku.na gazowni niestety jezdzi tylko i wyniki mam rozne...komputer nie wskazuje ile spala na gazie .ale wedlug obliczen wychodzi mi do 20litrow gazu w jezdzie mieszanej ale w wiekszej ilosci miasto , trasa Legionowo-Warszawa , po i warszawie troche jazdy...srednio licze 15litrow gazu.nie jest to zle bo wychodzi w kosztach tyle co e36 316 bez gazu a komfotrt o wieeele lepszy...ekonomizer tez mi nie dziala na gazie , caly czas hjest powyzej 30... :D

535 jest dobre hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, moje E34 535i po Lublinie spala 25l gazu ( gaz 2gen na mikserze ) raz udało mi się zejść do 21l przy emeryckiej jeździe. Po założeniu blosa zużycie miałem od 27-32l ( w zależności jak ustawiałem blosa ) W tej chwili wywaliłem instalacje gazową ( zbieram na sekwencję ) i śmigam na benzynie komp pokazuje mi średnie spalanie przy normalnej jeździe około 17,5l.

 

Nie obrażając nikogo jak czytam zużycia paliwa/gazu w e34 525 to śmiech mnie bierze jeżeli ktoś pisze że silnik 6cyl 2500cm pali mu 11l gazu przy spokojnym stylu jazdy :duh: Miałem różne auta i różne pojemności i spalanie rzędu 11l gazu po mieście mają auta 4cyl z pojemnościami 1.8 - 2.0 pod warunkiem lekkiej nogi kierowcy ( a i tak nigdy mi takie wartości nie wychodziły ) Może i jest to realne ale chyba na skręconym gazie prawie do oporu i jeździe 70km/h po mieście. Jeżdziłem 525 12v i 24v i wychodziło koło 15l gazu po mieście. Kolega jeździł na taxi po mieście 520 24v i jemu wychodziło koło 18l ( jazda tylko po centrum i ciągle w korkach ).

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam 325iC z gazem (II generacja) w standardzie - czyli bez zmian silnika, kół, wielkości opon itp.

 

W trasie mam 12litrów / 100 przy jeżdzie 120-130km/h a 16litrów/100 jeśli jadę 150-170km/h

Po mieście 16litrów /100 bez oszczędnej jazdy (zawsze do 4000-4500 obrótów/min)

 

Z paliwem wygląda tak:

 

W trasie mam 10litrów / 100 przy jeżdzie 120-130km/h

Po mieście 16litrów /100 a 25litrów/100 jeśli jadę 150-170km/h

 

Ręcznie przełączam na gaz kiedy silnik dochodzi do nominalnej temperatury. Wyłączam gaz i zostawię silnik na benzynie przez 1/minutę przed garażowaniem.

 

 

Tankuję gaz tylko na BP. W przypadku tankowania na Orlenie wide wzrost zużycia ok. 10-15% :jawdrop: Nie tankuję "nonameami"

 

 

EDIT: sorry - dopiero zauważyłem, że to mają być posty dla "5" a nie "3".

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankuję "pod korek" (wlewam paliwo tak długo aż dosłownie będzie pod korkiem i nie chce już spływać do rury :) )

 

kiepski sposob :) jak zatankuje sie tak w chlodną noc i zostawi auto na noc, to pozniej w upalny dzien sie ono rozszerza i cholera wie gdzie sie moze zaczac wylewac.. ja tankuje do pierwszego odbicia i mam wrazenie ze tak jest najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.