Skocz do zawartości

Odbudowa F01 750i od podstaw


Holci

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziekuje kolego za uznanie,

 

teraz czekam w kolejce do lakiernika. Beda przemalowane kola i listwy przy oknach na srebrny metalik oraz usuniecie kilku wgniotek i malowanie przedniego zdezaka, tylnej blendy pod rejestracje i przy tlumikach oraz polerka calosci ale to po nowym roku bo terminow brak.

 

W miedzy czasie nabede drugi zestaw felg, zeby opon nie przekladac.

 

Na deser w maju do Lodzi do firmy "TC" na podkrecenie silnika + zdjecie blokady. Dopytalem i faktycznie te silniki robia bez ingerencji w mechanike na 512km i 720nm (x6 robili z tym silnikiem), natomiast na stronie podaja 480km dla bezpieczenstwa (zalezy od kondycji silnika). Ja mam silnik i skrzynie nowe wiec 500+ mi sie nalezy ;)

 

Dalsze plany to rozbudowa HUD-a do maximum (night vision, aktywny radar i cos tam jeszcze), przednie lampy po lifcie ale nie LED-owe.

 

Wczesniej pisalem o tuningu wzmacniacza.....wiec tak, nie polecam....musialem kupic drugi... ;)

 

Naturalnie bede zamieszczal fotki z kolejnych etapow, cdn... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku...Szacunek kolego za prace i wysiłek włozony ...no i oczywiscie nie zapominajmy o cierpliwosci :) Obserwuje juz temat dłuzszy czas i naprawde nie moge sie doczekać końcowego efektu ! Po tym wszystkich "tuningach" , pomysl moze nad elektryczną przepustnicą wydechu. Mam w swojej 740i i powiem Ci ze jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhy....

 

jeżeli chodzi Tobie o przepustnice montowane na wydechu otwierającej obieg spalin z pominięciem końcowych tłumików to mam to kupione tylko jeszcze nie zamontowane.

 

Zestaw z dwiema przepustnicami, centralką sterującą i pilotem ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun :D Ja na codzień składam sobie serię F, ale takiego wyzwania nie chciałbym się podejmować :D

Kolega robił podobny wyczyn jak Ty tylko z innym autem i jemu niestety nie za bardzo się to udało. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie grało jak należy i wreszcie nam pokażesz efekt finalny :mrgreen:

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego ;)

 

Auto nie jest wbrew pozorom bardzo skomplikowane, a i dostep do czesci nowych i uzywanych jest bardzo dobry. Ceny baaardzo zroznicowane,

 

przyklad: wzmacniacz radia na allegro kosztuje 1,5 - 2,0 tys pln uzywany i 5 tys. nowy........ja kupilem za 700.....jak sie poszuka to tragedji nie ma....u siebie co trzeba bylo to wymienialem, nie bawie sie w reanimacje, niektore moduly wymienialem troche zapobiegawczo (srednio ceny na poziomie 250 - 300,-pln)

 

Ale i jak trzeba to kupuje czesci na ebay-u w USA np. CAS4 i JUNCTION BOX. U nich czesci jest multum. Wczesniej kupilem na Allegro ale niestety nie pasowaly (malo u nas jest 750-ek natomiast w USA glownie te modele)

 

Zdjecia zamieszcze po lakierniku (przed i po malowaniu) i przed i po konserwacji wnetrza, ale to za jakis czas bo terminy dlugie i $$$ trzeba dozbierac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza. U dobrych lakierników w moich okolicach się teraz czeka po 2 miesiące w kolejce. Także czekamy na finał i na fotki z pierwszy jazd :D Akurat pewnie wyrobisz się na cieplejsze dni.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegow ;)

 

bo nic takiego sie nie dzieje, auto jezdzi, pod koniec miesiaca daje zdrzezak do lakierowania....

 

Po probach kodowania auta u jednego magika doszlo kilka nieprzewidzanych wydatkow a mianowicie zostal uszkodzony cas4 i junktion box ktore kupilem w USA, bramka gateway, sterownik airbag i sterownik silnika... :(

 

Facet spierdolil a ja zostalem z kosztami, przy czym to nie ten sam fachowiec, ktory mi ogarnial mechanike.

Na szczescie wszystko jest na Allegro....

 

Sterownik silnika i cas4 kupilem w serwisie BMW we Frankfurcie.

 

Auto mechanicznie ogarniete perfekcyjnie, bardzo szybko odpalilo i bez dymienia, chodzi cicho i rowno.

 

Kola wypiaskowalem i pokrylem lakierem bezbarwnym ale ich kolor jest taki sobie wiec jak bede mial jakis weekend to je prysne na srebrno.

 

To tak ogolnie jak na ta chwile.... ;)

 

 

Aaaaa, i zrezygnowalem z tylnej osi skretnej, zostalo tylko wykodowanie z auta zeby nie pokazywalo bledu ;)

Jak ktos chce mechanizm skretu osi (aktuator) to moge odsprzedac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zrobie jak troche sie pogoda poprawi i umyje auto ;)

 

Jezeli chodzi o koszta to wyszlo ok 90-95 tys. (kupno,transport,oplaty,naprawa, rejestracja). Mechanika i elektryka (po perypetiach z elektrykiem) praktycznie nowa poza modulami tv, telefonu, radia i usb z bagaznika. Gdyby nie niepotrzebne koszta po popaleniu czesci modulow koszta byly by nizsze o ok 3-5 tys. Swojej pracy nie wycenie ale to byla dla mnie frajda ;)

 

Wszystko jest na allego wiec tragedji nie ma. Najwiecej pociagnal komputer silnika wiec jezeli to czyta tzw elektronik samochodowy to lepiej nie pojawiaj sie w polu widzenia.... :nienie:

 

Za te pieniadze mozna juz kupic u nas zarejestrowane auto ale pewnie z silnikiem i skrzynia do remontu wiec ja jestem zadowolony ;)

 

PS.

Kupujac nowy sterownik silnika dostalem w gratisie ok 40 koni jako ze jest wgrany soft z wersji poliftowej (450km) :)

Edytowane przez Holci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :). W takim razie gratuluję spełnienia marzeń i życzę szerokiej drogi!

 

Byłoby super zobaczyć fotografie, na forum zaglądam głównie aby sprawdzić temat o Twoim samochodzie :mrgreen:. Jakim olejem zalałeś silnik po takiej przerwie? Ile km rocznie zamierzasz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego ;)

 

Olej to Castrol 5w30 natomiast jezeli chodzi o przebiegi to robie ok 7-8 tys. rocznie wiec wymiana raz do roku, natomiast olej skrzyni wymienie po 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz kolego może ,gdzie mogę podnieść moc w mojej ? Byłem dziś w Łodzi w TC ale tylko zmerzyli mi na hamowni.Wyszło 420km i 619niutów.Ale z F nie pomogą.Robili x5,x6 z tymi motorami a F01 nie pujdzie u nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam usuń ten link z 44tuning - oczy mi zaraz wyparują :D Jeden z najgorszych tunerów w Polsce - wystarczy poczytać setki opinii jak bardzo pierdzielą robotę.

 

A to, że TC nie robi 750i tez mnie bardzo zdziwiło, myślałem, że wszystko mają zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z ich usług wiec nie wiem ;)

 

Jeżeli chodzi o TC to też mnie to zdziwiło, bo jak rozmawiałem pod koniec roku to mówili że nie ma problemu, tym bardziej ze to te same silniki.

 

Może jest problem ze sterownikiem lub zabezpieczeniami...hmm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ukrywal, ze wole pojechac do TC.....

 

Nie spieszy mi sie a i tak mam silnik na dotarciu wiec chyba poczekam az chlopaki z TC ogarna sterownik w f01 i pojade do nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Siemanko. Na wstępie chciałem pogratulować determinacji i sukcesu.

Przeczytałem wszystkie strony tematu i obejrzałem fotki . Świetna robota . Ja bym sie nie zdecydował na coś takiego z braku czasu i odwagi .

Naprawde Grubra Gruba robota :) no i oczywiście jak koledzy wyżej czekam na fotki :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.