Skocz do zawartości

F30 320D oraz 320i - wnioski z testu długodystansowego


Fikus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BMW_3 mam oba auta tj, 320d F30 oraz A4 B8 2.0 TDI i wierz mi, audi o wiele mniej klekocze - w ogóle silnik jest cichszy.

Klekot BMW jest bardzo wyraźnie słyszalny na postoju. Podczas przyśpieszenia i samej jazdy nie jest źle.

 

Audio w audi też gra odczuwalnie lepiej ( bmw stock vs audi concert ).

 

Co nie zmienia faktu, że wolę BMW :)

 

PS. Nie kupiłbym diesla do miasta - DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW 320d najuciążliwszy jest dla mnie klekot właśnie podczas rozmowy przez bluetooth i jazdy ca 20-50km/h, klekot potrafi drażnić.

Wyprzedanie 50-100km/h wyraźnie przeszkadza w rozmowie. Audi A4 2.0CR jest zdecydowanie cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW 320d najuciążliwszy jest dla mnie klekot właśnie podczas rozmowy przez bluetooth i jazdy ca 20-50km/h, klekot potrafi drażnić.

Wyprzedanie 50-100km/h wyraźnie przeszkadza w rozmowie. Audi A4 2.0CR jest zdecydowanie cichsze.

 

Czyli idealnie się nadajesz do quizu z poprzedniej strony. Wskaż, w którym momencie słychać klekot silnika, bo ja swoim słyszę tylko fajny pomruk który wcale, ale to wcale nie przeszkadza w rozmowie telefonicznej.

oto brzmienie 320D w kabinie bez muzyki https://youtu.be/ZcFmN5zOfQY

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Klekot BMW jest bardzo wyraźnie słyszalny na postoju. Podczas przyśpieszenia i samej jazdy nie jest źle.

 

też poprosze byś wskazał, w której sekundzie tego filmiku słychać klekot.

 

 

Mam wrażenie, że mamy różne auta. Wybierając w znacznej mierze sugerowałem się dźwiękiem w kabinie. Klekotu bym nie kupił, bo nie znoszę.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My swoje a ty swoje, może po prostu słyszysz mniej, Audio dla ciebie gra dobrze, klekotu nie słychać więc dla ciebie jest ok, w moim i innych odczuciu tak nie jest.

Żaden film nie dane fabryczne wyrażone w Db nie odda odczucia w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem zakonczmy i uznajmy tez w drugą stronę, że są osoby, które mogą być zadowoleni z tego, z czego Wy nie jesteście. Bo jak dla mnie, ma bardzo dobry dźwięk audio, progi się nie rysują, silnik nie klekocze tylko mruczy (wewnątrz kabiny, bo poza nią oczywiscie klekocze) i jest jak na przeciętne potrzeby bardzo dynamiczne.

 

Jedyną wadą jaką zauważyłem jest hałas od szyby przy predkosciach powyzej 140-150km/h

 

Dziekuję i pozdrawiam.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fikus: czyli sprawa jest oczywista. należy oba auta przetestować wielokrotnie i samemu wybrać. Jak ze wszystkim. Każdy ma odmienne zdanie w zasadzie dotyczące wszystkiego, dlatego nie kupuj auta czytając forum. Tylko testu i bierz co ci pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fikus: czyli sprawa jest oczywista. należy oba auta przetestować wielokrotnie i samemu wybrać. Jak ze wszystkim. Każdy ma odmienne zdanie w zasadzie dotyczące wszystkiego, dlatego nie kupuj auta czytając forum. Tylko testu i bierz co ci pasuje.

 

Wygląda na to, że każdy z użytkowników po prostu dokonał świadomego wyboru. Dla osób, które kupiły 320d moc i dźwięk tego silnika są ok. Osoby, które odradzają zakup takiego silnika wybrały silniki bardziej odpowiadające ich potrzebom i też są zadowolone ze swojego wyboru.

Żaden z was nie odradzał zakupu takiego czy innego silnika z uwagi na jego usterkowość czy koszty serwisu, co również jest dla mnie ważną informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak-

Miałem 1 raz w życiu 320d,

Chipowalem na 200 PS

I nigdy więcej nie kupię tego auta.

Osiągi bardzo przeciętne, kultura jazdy słaba, jedyny pozytyw to ekonomia.

Dla mnie 1 miejsce osiągi i eksploatacja- 6 cyl (benz/dies)

Kompromis to 328i (nie ma takiej kultury pracy)

Ekonomia- to 320d/320i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak-

Miałem 1 raz w życiu 320d,

Chipowalem na 200 PS

I nigdy więcej nie kupię tego auta.

Osiągi bardzo przeciętne, kultura jazdy słaba, jedyny pozytyw to ekonomia.

Dla mnie 1 miejsce osiągi i eksploatacja- 6 cyl (benz/dies)

Kompromis to 328i (nie ma takiej kultury pracy)

Ekonomia- to 320d/320i

 

 

A jaką widzisz różnicę w spalaniu między 320d, a 328i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli głównie tereny poza częstymi opadami śniegu i nie górzysty teren to bierz bez xDrive, tańszy w zakupie, ekonomiczniejsza jazda, przyjmniejsze prowadzenie - lepsze - mniej kilogramów do dźwigania i mniej elementów które mogą się popsuć. W zamian weź coś fajnego z wyposażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie przeczytałem wszystkich, ale niektóre komentarze są bezsensowne. Założyciel wątku pyta o 320d i 320i, więc po diabła mieszanie z 318d? Wiadomo, że nie jedzie a i więcej spali od 320d.

Tak jak, ktoś wyżej pisał, najlepiej jest wypróbować oba przez możliwie najdłuższy czas, bo to będą podobne trasy i podobny styl jazdy.

Od siebie dodam, że miałem mocne benzyny i sześciocylindrowe klekoty w 7-ce i S-ce. Kultura pracy 2.0d w F31, który posiadam obecnie, jest słabsza względem 6-cio cylindrowców R6 czy V6, ale to nie jakaś masakra. Wg mnie jest znośnie a powyżej 40km jest cicho.

U mnie eFką jeździ żona. Śr. spalanie po ok 4k km stoi na 6.5l. Kręcenie się w koło wiosek, korków tu nie mamy specjalnie.

Auto megaoszczędne! Poprzedniczka e91 318i paliła średnio 12l

Od siebie dodam, że w życiu nie uwierzę, że 320i spali tylko 1l więcej w trasie od 320d. Benzyniaki poprawiły się- tak wiatrak pomaga w zmniejszeniu spalania, ale przy delikatnej jeździe. Natomiast ropniak się też nie zatrzymał. Przy spokojnej jeździe różnica moooże wyjdzie ze 20%, ale przy deptaniu obawiam się, że z 50%

Zrobiłem traskę 350km po autostradzie. Gdzie mogłem jechałem 150-160km/h. Po drodze półgodzinny korek, więc spalanie troszkę wzrosło do ostatecznego 5.5l

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich, ale niektóre komentarze są bezsensowne. Założyciel wątku pyta o 320d i 320i, więc po diabła mieszanie z 318d?

Pozdro

 

---> N47N kultura pracy diesla?

 

BMW AG powinno czytając nasze forum natychmiast zmienić pozycjonowanie w PL na najoszczędniejszy samochód (bardziej niż Skoda Octavia!), jakby oto chodziło w tej marce od pokoleń :mrgreen: . Volvo najbezpieczniejszy samochód świata, BMW najtańszy ropniak! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich, ale niektóre komentarze są bezsensowne. Założyciel wątku pyta o 320d i 320i, więc po diabła mieszanie z 318d?

Pozdro

 

---> N47N kultura pracy diesla?

 

BMW AG powinno czytając nasze forum natychmiast zmienić pozycjonowanie w PL na najoszczędniejszy samochód (bardziej niż Skoda Octavia!), jakby oto chodziło w tej marce od pokoleń :mrgreen: . Volvo najbezpieczniejszy samochód świata, BMW najtańszy ropniak! ;)

Bmw zrobiło to w 2007 roku. Poczytaj o eficient dynamic

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy wątek Panowie.. Dodam od siebie że mi osobiście(z filmiku) dźwięk 2.0d bardzo się podobał. Benzyna w 328 to już masakra.

Ci którzy uważają że 2.0d jest głośny itd. to musieliby przejechać się moją Skodą z 1.9TDI :mrgreen: Porównać to można dooo...puszczonej beczki pełnej gwoździ ze stromego urwiska :mrgreen: To jest dopiero hałas... :duh:

Szkoda że kolega który załozył ten wątek, jednak nie opisał wrażeń z jazdy 320i - sam o niej myśle, bo diesla nie chce, za małe przebiegi roczne, ok 14kkm.

Axel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wczoraj poddałem :). Zakup musiałem ogarnąć w tydzień, czyli tylko auto stockowe wchodziło w grę. Kupiłem na Czerniakowskiej 07.2015 f31 320xd m sport, navi pro, zawias adaptacyjny M, hamulce M, x drive, adaptacyjne LED, muzyka szopena itepe. Szukanie benzyny w tydzień bez szans. Ale co ciekawe poszło na 12%, gratis 3 lata gwarancji, darmowe koła zimowe (17') i gratis ubezpieczenie na rok. 3 wizyty, ostatnia 3h, sprzedawca zrealizował target kwartalny :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.