Skocz do zawartości

Nowa X1 2015


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widać nowa X3 będzie większa i droższa :)

 

Wszystkie nowe będą sporo droższe podniesli serię 7, X1 ciekawy ejstem cennika nowej 5tki. Ciekawe czy da się wytargować lepsze rabaty czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

no więc od wtorku jestem użytkownikiem nowej X1 2.0d xdrive jako samochód służbowy. Wcześniej byłem posiadaczem E61 oraz ostatnio pojeździłem z 600-700 km poprzednią X1 1.8d. Do dziś zrobiłem mniej więcej 1100 km, dociera się :) Moje subiektywne opinie na szybko:

- między starą X1 a nową jest przepaść, szczególnie jakość materiałów i przestronność, głównie na wysokość ale sądzę, że w każdym kierunku

- bagażnik 500 l czyli na poziomie mojej starej E61 (!)

- z tyłu nie miałem problemu z miejscem - mam 188 cm wzrostu

- elementy wnętrza z dwójki co nie każdemu przypadnie do gustu, w moim przypadku, po 5 latach w E61 i dwóch w Subaru, jestem mile zadowolony :)

- skrzynia bardzo miła, choć powrót do "gałki ze skórzanym mieszkiem" w porównaniu z poprzednim futurystycznym drążkiem jest dla mnie ciut niezrozumiały

- silnik 190 km, nie czułem specjalnie dynamiki ale prywatnie poruszam się Foresterem >300 KM więc chyba nawet M mnie nie zaskoczy

- przyjemnie cicho do ok 140-150 kmh, potem mocno szumi, podobnie jak X3

- spalanie w mieście, choć niewiele wyjeździłem, jakieś 8,5. Na autostradzie (Wwa-3city-Wwa raczej szybko - 9,2).

- milutkie audio standardowe

- mega krótkie siedziska foteli, ale mi to nie przeszkadza, bo z drugiej strony konsola środkowa jest tak zrobiona, że nie opieram o nią kolana

- mam 18stki i run flaty, twardoooooo. Ale daje rade.

 

Generalnie jest podobnie przestronnie jak w E61, ciut bardziej dynamicznie, znacznie głośniej powyżej 150 kmh, generalnie uwielbiam ten samochód i chciałbym go mieć prywatnie. A bajer ze zmianą podświetlenia listewek w drzwiach i desce ubawił mnie mocno :)

Niestety cena wyjściowa grubo ponad 200k powala na łopatki, na szczęście mieliśmy spooory rabat flotowy.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testach.. Aktualnie X1 20d

 

Jest duży postęp w stosunku do poprzedniej generacji... Ale Fotele (standardowe) i lewarek automatu :duh: :duh: :duh: Tragedia. Fotele sa za krótkie, jestem niezbyt wysoki ale mam 10cm luzu pod udami :shock: Auto dla kobiet chyba już w targecie ustalili... Droga 34 km mnie na nich wymęczyła

 

Jest różnica w automacie miedzy f34 a X1 (z uwagi na różne technologie)

 

Siedzi się znacznie wyżej niż w poprzedniej generacji :(

 

Nie podoba mi się również tunel środkowy i podłokietnik :|

 

Na chwilę obecną ciesze się że zdecydowałem się na 3 f31 LCI :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na parę dni próby nowego X1 w pierwszej połowie grudnia. Oględziny na szybko - wnętrze praktycznie żywcem wyjęte z 2er AT. Na pewno pozycja za kierownicą mniej mi się podoba (wyżej), materiały trochę lepsze, ale bez jakiejśc przepaści. Potwierdzam też to co pisali poprzednicy o fotelach - wyglądają jak zabawki. Zobaczymy jak będą się sprawowoały po dłuższej jeździe. Napiszę więcej po testach.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję jeździć przez tydzień F48 w wersji 20xd XLine. Oto moje przemyślenia porównując do E84:

- nowa X1 jest na pewno bardziej komfortowa – cichsza, zawieszenie bardziej miękkie, natomiast jest to kosztem precyzji prowadzenia która w starszej jest lepsza

- pozycja za kierownicą mniej mi odpowiada niż w starszej – tutaj siedzi się wyżej, kierownica bardziej leży

- wykonanie wnętrza jest lepsze, chociaż o jakiejś wielkiej przepaści nie ma mowy

- Obsługa idrive jest mniej ergonomiczna, pokrętło znajduje się nisko i nie jest wygodnie nim operować

- bagażnik jest większy ale to przez duży schowek pod podłogą. Nie licząc jego, pojemność podobna

- tragiczna wentylacja – mimo włączonej Klimy szyby parują podczas deszczu – być może to wynikało z jakiejś usterki auta testowego

- skrzynia AISIN działa podobnie do ZF, tutaj różnic nie widzę, natomiast kształt i obsługa wybieraka to krok wstecz.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dziś i ja miałem okazję obejrzeć z bliska oraz pojeździć pachnących nowością BMW X1 sdrive18d 150KM Steptronic z pakietem xLine. Jestem mile zaskoczony, auto jest dużo cichsze i bardziej komfortowe niż się spodziewałem. Wcześniej miałem na weekend BMW 2 Gran Tourer, ale pomimo technologicznego pokrewieństwa nowe X1 jest autem o klasę lepszym. Lepiej wybiera nierówności, lepiej się prowadzi na ciasnych zakrętach i oczywiście lepiej wygląda :) Bałem się też silnika, ale 18d z automatyczną skrzynią jest wystarczające do jazdy po mieście i pasuje do charakteru auta ;) Skrzynia zdecydowanie robi kawał dobrej roboty :) Materiały w środku na poziomie BMW F30, więc całkiem przyzwoicie. Podsumowując X1 to bardzo fajny samochód i wbrew forumowym opiniom nie musi kosztować majątku. Przyzwoicie skonfigurowaną sztukę X1 xdrive18d (sportowe fotele, navi, el. klapa, PDC, kierownica M, podgrzewane fotele) można po rabacie zakupić już za okolice 160.000 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A zatem od listopada do dziś zrobiłem 11000 km. Krótkie podsumowanie dla zainteresowanych:

- spalanie w mieście (2.0d xdrive) w granicach 8 litrow, w normalnej trasie 6-7, na autostradzie 8-9, na autostradzie z prędkością 180-200 11-12 litrów

- silnik bardzo cichy ale powyżej 150 kmh zaczyna przeszkadzac szum powietrza

- nic nie puka, nie skrzypi, pojemny bagażnik, dobra widoczność, światła w nocy ok

- komfort w porządku (mam 18stki), w trybie sport trzyma super stabilnie, w pozostałych dobrze

- na baku zrobiłem spokojnie jadąc (wwa - rzeszów i z powrotem) cała trasę i jeszcze mi zostało

 

a na deser

- fotel jest absolutnie beznadziejny. krótkie siedzisko i wąskie boczki, lewy wbija mi się w lewe podudzie co jest bardzo nieprzyjemne. Prawy jako tako jak trzymam nogę na gazie. Generalnie po dłuższej trasie jak wychodzę z samochodu to mam paraliż lewej nogi o ile nie trzymam jej zgiętej cały czas. Ten fotel jest zdecydowanie za wąski i mówię to z pełną odpowiedzialnością po przejechaniu 1000 km w X1 poprzedniej generacji.

 

Gdyby nie to to serdecznie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zamówiłem bez kamery więc mam nadzieję,że będzie w terminie :D

Dostałem wiadomość o nadaniu numeru VIN i,że zamówienie w realizacji.

A tak swoją drogą to orientuje się ktoś w jakim mieście produkują ten model.

Każdy dealer mówi co innego.Jeden z nich w końcu napisał do Monachium maila z zapytaniem i odpisano mu,że w Regensburgu a niemiecki dział sprzedaży dyplomatycznej twierdzi,że w Lipsku (tak jak stara X1)

W międzyczasie ktoś też mówił,że w austryjackich zakładach Steyera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Regensburg - tak jak moje (poprzedni model) . Z ciekawości nawet przejrzałem "unboxing" aby się upewnić i w tym filmiku masz potwierdzenie gdzieś w materiałach o konfiguracji na środku filmu:
:-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odebrane! Myślę, że moja sportowa konfiguracja będzie wyróżniać się w tłumie uterenowionych X1 z relingami i pakietem xline (wg mnie strasznie chińsko wyglądają te plastikowe osłony zderzaków i progów z pakietu xline). Największe zaskoczenie to fakt, że speed limit info jest w standardzie. Pojeżdzę więcej to opiszę wrażenia.

 

 

http://oi65.tinypic.com/24l9dap.jpg

Edytowane przez BondE87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś takie auto na 19 calowych felgach? Przymierzam się po mału do X1, jako drugiego auta i mam ciekawość na wersję 25d w m-pakiecie, ale nie wiem czy koła 19 cali w tym aucie to dobry kierunek (ale wyglądają mega).

Najbardziej jednak ciekawi mnie ten silnik w X1, niestety na jeździe próbnej mieli tyko 18d... a i tak byłem pozytywnie zaskoczony, bo zakładałem, że to w ogóle nie będzie jechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moj pracownik ma biała w m-pakiecie 25d - auto ma niezłego kopa ale zmienił felgi z 19 cali na 18 - powód po 2 miesiącach felgi porysowane od krawężników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.