Skocz do zawartości

Doposażenie kamery cofania F30


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wpadłem dziś na pomysł by doposażyć moje BMW w kamerę cofania. Nigdy nie miałem z tym do czynienia także prosiłbym o pomoc z Waszej strony. Kamerę należy kupić dedykowaną do tego modelu czy może wybrać coś innej firmy? Kojarzy ktoś do którego miejsca trzeba poprowadzić wiązki od kamery? Czy trzeba dokupić jakieś moduły czy wystarczy zakodować ją do navi? Mam navi proffesional, sterowanie CIC, rocznik 2013.

Pozdrawiam

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co kojarzę to jest oficjalny retrofit w doposażenie kamery cafania do F30. Należy dokupić kamerę wraz z ramką, która mocujesz w klapie bagażnika w miejsce rączki (przycisku) otwierania. Dodatkowo potrzebujesz modułu video oraz okablowania. Wszystko wkładasz, przeciągasz kable i kodujesz. Oficjalny retrofit kosztuje trochę ponad 2tyś. Niestety w skład takiego retrofitu nie wchodzą moduł video oraz uchwyt do niego. Te elementy należy dokupić osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij samochód do kompa zakoduj kamerę cofania "z palca" (lub niech ktoś inny Ci to zrobi) i wtedy będziesz wiedział co masz a czego nie masz...to jest najpewniejszy sposób przy wszelkiego rodzaju retrofitach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
Sory za odkop. Czy trzeba posiadać czujniki parkowania przód/tył? Moje auto nie ma żadnego czujnika ;) takie wyjechało z fabryki

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzec na instrukcje instalacji - nie wyglada na to, zeby PDC bylo wymagane.

Podlaczenie jest tylko do FEMa(+ bezpieczniki, itd). Potem kodowania i powinno to zadzialac.


...co nie zmienia faktu, ze pol auta trzeba do tego rozebrac (srodek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzec na instrukcje instalacji - nie wyglada na to, zeby PDC bylo wymagane.

Podlaczenie jest tylko do FEMa(+ bezpieczniki, itd). Potem kodowania i powinno to zadzialac.


...co nie zmienia faktu, ze pol auta trzeba do tego rozebrac (srodek).

 

Myslalem ze plug and play czy jakos tak..

No nic. Chcialem swojej kobiecie zainstalowac ten moduł. :|

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak pdc kompletnie, a auto na fullu..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy jest ktoś w stanie podać mi różnicę tych wiązek do doposażenia w kamerę ? Chce założyć u siebie w F30 tylko nie wiem która wiązka będzie dobra bo ceny MEGA zróżnicowane :P

61122183660


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2183660-dod-kpl-przew-kamery-jazdy-wstecz


a 61122154696


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2154696-dod-kpl-przew-kamery-jazdy-wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ale podkreślam, to tylko podejrzenia, że w zestawie 61122183660 jest sam przewód kamery. Ja kupowałem zestaw 61122154696, ale za kwotę ok. 480 PLN (ściągałem z ebaya, bo u nas jakoś nie było). Teraz są już u nas te zestawy - na znanym portalu aukcyjnym oczywiście ;)


EDIT: Zgłupiałem... wygląda, że 61122183660 to też cały komplet, ale wg tej strony - https://sklep.auto-voll.pl/przewod-dodatkowy-kamery-jazdy-wstecz-bmw-61122183660.html - jest to retrofit do modeli E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różni się długością kabla HSD ten tańszy ma kabel o długości 2m a ten droższy ok 6m. Kabel HSD łączy kamerę ze sterownikiem który w F30 w oem miejscu jest pod nogami kierowcy. Tym tańszym zestawem też podłączysz kamerę ale sterownik musisz gdzieś ukryć w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różni się długością kabla HSD ten tańszy ma kabel o długości 2m a ten droższy ok 6m. Kabel HSD łączy kamerę ze sterownikiem który w F30 w oem miejscu jest pod nogami kierowcy. Tym tańszym zestawem też podłączysz kamerę ale sterownik musisz gdzieś ukryć w bagażniku.

 

Na pewno? Ja mam ten "droższy" zestaw, który de facto jest dedykowany do F10. Kabel HSD ma 3m i moduł i tak musisz dać do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bez sensu kupowałeś bo ten tańszy też jest do F10 - myślałem, że wkleiliście numer wiązki dedykowanej do retrofitu f30 bo ona też kosztuje podobnie i ma chyba już kamerę w zestawie :) Tak czy siak wiązka będzie OK i wystarczy żeby się podpiąć do FEM i HU.W obu wiązkach w takim razie montaż sterownika jedynie w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bez sensu kupowałeś bo ten tańszy też jest do F10

 

O ile się nie mylę, wtedy innych nie było (jakies półtora roku temu instalowałem).

 

- myślałem, że wkleiliście numer wiązki dedykowanej do retrofitu f30 bo ona też kosztuje podobnie i ma chyba już kamerę w zestawie :)

 

A retroift F30 nie powinien być w oryginalnym miejscu, czyli gdzieś w okolicach kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest pod osłoną kierownicy dlatego kabel hsd musisz mieć długi co najmniej 6m w f30 nie wiem czy w f31 nie musi być dłuższy.


update - zestaw doposażeniowy oem z kamerą (bez sterownika) do f30 2600 pln - trochę drogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest pod osłoną kierownicy dlatego kabel hsd musisz mieć długi co najmniej 6m w f30 nie wiem czy w f31 nie musi być dłuższy.

 

To by oznaczało, że wiązka od modułu do radia będzie krótka i wymusza instalację w miejscu fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik wystarczy zamontować w bagażniku po prawej stronie, Są wolne uchwyty pod sterowniki i pasuje jak oryginalnie i wtedy można użyć wiązki od F10 bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wymianie informacji w tym wątku, podsumowując mogę użyć wiązki 61122183660 https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2183660-dod-kpl-przew-kamery-jazdy-wstecz

Wystarczy że zamontuje moduł/sterownik w bagażniku a kable wystarczą mi długością do modułu, bezpieczników i HU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.