Skocz do zawartości

Doposażenie kamery cofania F30


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę doposażyć swoją F30 w kamerę cofania.

Mam możliwość kupna zestawu doposażenia:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2361833-zest-dopos-kamera-jazdy-wstecz


W opisie widnieje info, że brak w zestawie sterownika FEM oraz RFK.

Dostałem info, że wystarczy dokupić jeden z nich, np. sterownik FEM.

Udało mi się ustalić również, że sterownik musi być młodszy od auta, ponieważ później będzie go ciężko zakodować do auta.


Czy może ktoś pomóc i powiedzieć czy zestaw + sterownik FEM to będzie już cały komplet?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest iCam czy zwykły zestaw?


Po co ci sterownik fem oraz rfk? Jeśli masz zwykła kamerę to to jest trsvc i łączysz prosto pod navi

 

Powiem tak.... mam możliwość zakupu tego zestawu z linku w dobrej cenie. Nie do końca wiem, co jest potrzebne do instalacji kamery.

W skład zestawu z linku wchodzi:

- Instalacja elektryczna,

- kamera,

- przycisk otwierania bagażnika z otworem na kamerę


SKŁAD ZESTAWU:

825910_x800.webp


Chcę skompletować zestaw gotowy do założenia. Wydaje mi się, że na pewno należy dokupić moduł kamery cofania. Po tym numerze teoretycznie powinien pasować, ale wolę się upewnić: 9302256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł :D Zastanawiałem się, ale za dużo zachodu do tego auto trzeba rozgrzebać i na bank jak coś nie trzeszczało to będzie trzeszczeć bardziej, dlatego odpuściłem temat bo "bajer" nie wart zachodu jak dla mnie. Choć nie powiem, że w niare fajny (mam w innym aucie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł :D Zastanawiałem się, ale za dużo zachodu do tego auto trzeba rozgrzebać i na bank jak coś nie trzeszczało to będzie trzeszczeć bardziej, dlatego odpuściłem temat bo "bajer" nie wart zachodu jak dla mnie. Choć nie powiem, że w niare fajny (mam w innym aucie).

 

Wszystko zależy jak się zrobi. Co do zestawu to zgadza się, tylko trzeba moduł jeszcze ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty trochę jest, ale nic strasznego. Nic nie będzie trzeszczeć jeżeli wcześniej nie trzeszczało :) Trzeba rozbierać listwy progowe, boczek bagażnika i oczywiście klapę bagażnika. Z przodu zdejmujesz tylko dekor i dobierasz się do radia. Ja to ogarniałem na raty, bo musiałem w między czasie jechać po dzieciaki. Ale na spokojnie w ciągu jednego dnia do zrobienia. Co tam, jak nikt Ci nie będzie przeszkadzał to robota na 3-4 godziny bez pośpiechu. Za drugim razem wystarczy połowa tego ;)


Moduł kamery montujesz w bagażniku na akumulatorem. Ja miałem dwa problemy podczas instalacji: wyjęcie starej klamki bagażnika i podpięcie się do FEM (najlepiej mieć odpowiednie piny, ale jakoś wciepałem się w odpowiednie miejsca i tak działa do dziś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledze chodziło o to, że PDC jest wymagane do uruchomienia kamery - Ty chyba nie napisałeś, że takowy posiadasz a ktoś chyba pytał już o to a nie miał PDC.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Też zastanawiam się czy warto dokładać kamerę. Sam nie ogarnę więc 800-1000 zł trzeba liczyć. Do tego koszt zakupu wszystkich gratów.

 

Mam kamerę w drugim aucie, dlatego tutaj mi jej brakowało. Zdecydowanie wygodniej poruszać się do tyłu, czasami nawet łatwiej wyjechać na ulicę, bo widać, czy nic nie jedzie. Generalnie polecam :cool2: Ale jeżeli miałbym wyłożyć 2kpln albo więcej to pewnie darowałbym sobie. Mnie wyszło ok. 1200 pln w częściach i to uważam za w miarę rozsądne pieniądze (chciałem się zmieścić w 1000 pln). Ale można taniej, jak pisał kolega w tym poście: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=268048&start=30#p2707172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytanko odnośnie modułu do czego jest moduł kafas 2 numer 9288319. Reklamowany na portalach jako moduł kamery cofania chodź wygląda inaczej i ma wejście na prostokątna wtyczkę a nie na okrągła jak powinien. Chcę doposazyc f36 w kamerę i szukam części i ciekawi mnie ogólnie do czego ten moduł się stosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.