Skocz do zawartości

F31 - czujniki parkowania - czy dają radę


krzy_chu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Mam pytanie dotyczące wyłączania się czujników parkowania z tyłu (bez kamery cofania ani 360) ponieważ mam taki problem ze jak cofam wrzucając wsteczny od razu pokazuje się na monitorze i dżwięk. Jak już zaparkuje i wyrzucam wsteczny dźwięk i monitor zostaje i nie mogę go w żaden sposób wyłączyć dopiero jak wrzucę jedynkę i pod jadę do przodu czujniki się wyłączą lub z gaszę silnik.czy to normalne?a Jak nie to co może być tego przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kontrola trakcji i styl jazdy i koniec,w instrukcji jest tylko coś o przycisku na wyświetlaczu że można wyłączyć dotykając wyświetlacz, ale to nie jest wyświetlacz dotykowy wiec się zastanawiam ze może jakiś czujnik padł od wyrzucania wstecznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli twój panel wygląda jak nr 1

to by wskazywało, że PDC miałeś dokładane

niemniej jednak to jest normalne, że PDC wciąż działa po wyrzuceniu wstecznego

http://www.realoem.com/bmw/images/diag_5qyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam panel nic ci nie da. Musisz go jeszcze spiąć odpowiednią wiązka z kompem oraz wykonać kodowanie. I tu pytanie czy komp dopuszcza ustawienie wyłączania przyciskiem tylko tylnych czujników. Czy czasem nie jest tak że jak aktywujesz obsługę przycisku czy nie wywali błędu, że nie masz czujników z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiercić go wystarczy.

W ASO Skody możesz kupić otwornice pasującą do czujników w BMW. Jest to kilka razy tańsze niż otwornica OEM BMW.

Oczywiście możesz również próbować dopasować jakieś wiertła / otwornice warsztatowe (średnica chyba jest 18 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W pdc jest o tyle fajnie, że im mniejsza prędkość tym czerwone pojawi się przy mniejsze odległości. Gdybyś cofał szybciej to przy 0.5m miałbyś już czerwono by mieć czas na reakcję i hamowanie.

 

Jakoś w F30 tego nie zauważyłem, mało tego opóźnienie jest na bank i nie radzę nikomu ufać w 100% PDC bo skończy się obitym zderzakiem. Przede wszystkim trzeba jechać super wolno i odczekać chwilę po włączeniu czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,


czytam własnie wasze wypowiedzi i chciałbym zapytać o czujniki przednie. Niedawno kupiłem auto z naprawdę dobrego źródła i całe w M Pakiecie.W przednim zderzaku mam założone czujniki parkowania natomiast nie mam przycisku poniżej stylu jazdy. Działają tylko czujniki tył. poprzedni właściciel powiedział mi, że to kwestia programowania. Chciałbym to skonsultować z Wami czy to prawda? Auto było sprawdzane przed zakupem i wszytko jest ok. z Vin wynika - Park Distance Control (PDC), rear W jaki sposób mogę aktywować przód i ile może mnie to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


czytam własnie wasze wypowiedzi i chciałbym zapytać o czujniki przednie. Niedawno kupiłem auto z naprawdę dobrego źródła i całe w M Pakiecie.W przednim zderzaku mam założone czujniki parkowania natomiast nie mam przycisku poniżej stylu jazdy. Działają tylko czujniki tył. poprzedni właściciel powiedział mi, że to kwestia programowania. Chciałbym to skonsultować z Wami czy to prawda? Auto było sprawdzane przed zakupem i wszytko jest ok. z Vin wynika - Park Distance Control (PDC), rear W jaki sposób mogę aktywować przód i ile może mnie to kosztowało?

 

Nie prawda. Fabrycznie miałeś moduł PDC tył. Jeśli nie został wymieniony to musisz go zmienić. Dodatkowo panel z przyciskiem PDC tak jak wspomniałeś i programowanie. Oczywiście czujniki musza być wpięte w moduł. Wtedy to kwestia programowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorry, ale to jest wróżenie ze szklanej kuli.

Skąd mamy wiedzieć czy masz już zamontowany odpowiedni moduł, czy jest poprowadzona instalacja czy po prostu założony jest zderzak z czujnikami, które do niczego nie są podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Nie chcę zakładać nowego wątku - czy przy jeździe do przodu czujniki przednie zawsze trzeba włączać ręcznie? Nigdy nie aktywują się same?

Przesiadłem się z auta, w którym przednie aktywowały się automatycznie przy niskiej prędkości i tak się lekko zdziwiłem, że już blisko przeszkody a nic nie piszczy ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.