Skocz do zawartości

Jaki kable diagnostyczny kupić ?


Wiktor92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy te programy do diagnostyki i kable umożliwiają zmianę niektórych ustawień w samochodzie bo słyszałem że można zaprogramować np. Otwieranie tylnej szyby aktualnie z kluczyka otwiera mi się cała klapa bagażnika odłączyć włączanie automatyczne świateł do jazdy dziennej oraz skasowanie błędu nie zapietych pasow jaki kabel i program był by najlepszy moja e 91 jest z roku 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Mam kabel od Viakena kupowany jako "do Forda" STN 1170 (ELM 327 V3) .

Działał ok na OBD2 w Fordzie Mondeo Mk2 a także w Mazdzie 626 z programem Forscan i sterownikami do Forda .

Na dołączonej płycie są sterowniki do BMW INPA oraz DIS a także instrukcje instalacji .

 

CZY MOGĘ TEGO INTERFEJSU UŻYĆ DO BMW oczywiście instalując sterowniki BMW , tzn hardware jest ten sam ?

 

Interfejsu chcę użyć do podglądu ewentualnych błędów oraz kondycji elementów silnika (sond lambda , poprawek itd ) oraz DISA-y

ale bez ambicji na programowanie .

 

Pytanie (nie)polityczne : skąd wziąć instalkę INPA , DIS , itd do komunikacji ? Prosze na priv jakby co ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jaki kabel polecacie do e90 2005 ? Czy jest ktoś ze Śląska ( Tychy/Katowice/Pszczyna) kto pomógłby mi z instalacją? Kupiłem w zeszłym roku kabel z allegro za 50 zł - instalowałem wszystko zgodnie z instrukcjami na forum ale zero łączności z samochodem. Po kilkunastu próbach zwątpiłem.

Proszę o info tutaj albo na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki kabel polecacie do e90 2005 ? Czy jest ktoś ze Śląska ( Tychy/Katowice/Pszczyna) kto pomógłby mi z instalacją? Kupiłem w zeszłym roku kabel z allegro za 50 zł - instalowałem wszystko zgodnie z instrukcjami na forum ale zero łączności z samochodem. Po kilkunastu próbach zwątpiłem.

Proszę o info tutaj albo na priv

a kabel dobrze skonfigurowany? próbowałeś na innych portach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem chyba wszystkiego, dlatego podejrzewam że problem leży w samym kablu. Miałem też mały problem z instlacją INPY itd mimo że robiłem wg instrukcji - ale to chociaż wykrywałoby mi łaczność . Spróbuję jeszcze raz dzisiaj.

 

JEśli chodzi o konfigurację to z tego co pamiętam tylko sterowniki, tak? Nie pamiętam czy coś tam jeszcze konfigurowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Numery portów zgadzają się? Menedżer urządzeń i plik obd.ini. Jak robiłeś zgodnie z instrukcją to powinieneś to sprawdzić, ale potwierdź.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Porty się zgadzają, inpe wgrywałem jeszcze raz i na 99% jest Ok. W takim razie to musi być kabelek , miałem wrażenie jakby nie do końca piny wchodziły do gniazda. Rozebrałem obudowę wtyczki i wpiąłem samymi pinami - zero rekacji. Macie jakiegoś zaufanego sprzedawcę od tych kabelków? Może ktoś z Was ma na sprzedaż działający kabel?

 

Ewentualnie jest ktoś z Tychów i okolic, do kogo mógłbym podjechać zdiagnozować błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
https://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-3-e36-e46-e90-f30-pl-i6852918836.html czy taki kabelek bedzie dobry, posiada ktoś taki czy może polecicie jakiś inny? Do podstawowych operacji typu kasowanie błedów , pracy podzespołow silnika itd

 

Ja Ci mogę polecić taki standardowy przezroczysty z allegro za ok. 80 zł. Działa ok z INPA i z ISTA/D. Auto z 2006 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
https://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-3-e36-e46-e90-f30-pl-i6852918836.html czy taki kabelek bedzie dobry, posiada ktoś taki czy może polecicie jakiś inny? Do podstawowych operacji typu kasowanie błedów , pracy podzespołow silnika itd

 

Ja Ci mogę polecić taki standardowy przezroczysty z allegro za ok. 80 zł. Działa ok z INPA i z ISTA/D. Auto z 2006 roku.

 

https://allegro.pl/oferta/interfejs-k-dcan-inpa-do-bmw-e39-e46-e60-e90-exx-7760411156?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook

czy takim kablem uda mi się połączyć z INPA i zarejestrowac/zaadaptować nowy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Cześć,

Po kilku latach wracam do BMW

szykuje już iste.

podpowiecie co teraz najlepiej się sprawdza?

jaki kabelek. do E61 2005

dzięki wielkie

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ok. A polecicie jakis interface bezprzewodowy ? tak żeby w razie co temperaturę monitorować chociaż.

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki za info.

taki zwykły pyrdek sobie poradzi normalnie ?? ze zczytaniem parametrów auta ?

faktycznie do tyłu jestem...

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten adapter może też zadziałać z aplikacją bimmercode więc może też cos zakodujesz. Tzn adapter na pewno współpracuje z aplikacją ale nie wiem jak/czy działa kodowanie serii E przez bt

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki wielkie.

Chciałbym taki kabelek zakupić.

https://bimmerpark.pl/produkt/interfejs-bmw-kdcan/

W moim przypadku 2005r programy diagnostyczne powinny działać na K+D o ile dobrze pamietam.

Potwierdzicie ;)

Dzięki. Dobrą mam pamięć ale krótką.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki wielkie.

Chciałbym taki kabelek zakupić.

https://bimmerpark.pl/produkt/interfejs-bmw-kdcan/

W moim przypadku 2005r programy diagnostyczne powinny działać na K+D o ile dobrze pamietam.

Potwierdzicie ;)

Dzięki. Dobrą mam pamięć ale krótką.

nada się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.