Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Diesla?


kat825

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Centra też idzie na gwarancje ,po raz kolejny ,która zapewne zostanie odrzucona tekstami ,,nie naładowany'' albo ,,żle użytkowany''

 

Do pracy i z powrotem mam 50km ,czyli aku spokojnie powinien się doładować. Na następce mam na oku ten VARTA BLUE G3 95Ah 800A cena 340zł

KOZIOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo testu nr 9. Ja mam parumiesięczną Vartę chyba Silver 85 aH. Do pracy mam 6-7 km. Po przekręceniu kluczyka też napięcie mi spada (ale DRL trochę bierze, pompa, nawiew itd), w momencie rozruchu jak był porzżdnie doładowany nie spadało poniżej 10v, ale przeważnie schodzi do 9,50 - tyle że jak pisałem robię dość krótkie jak na diesla odcinki.

 

PS, padła mi znowu świeca - po jakichś 4 miesiącach. Denso padały jak muchy, teraz Febi, czy ktoś mi zagwarantuje że BERU wytrzyma chociaż rok :roll: ? Sterownik naprawiany u kolegi Rogera dawno temu więc myślę że nie ma na to wpływu, skoków napięcia nie mam, stabilne 14,2 w teście na zegarach. Teraz bez tej jednej świecy przy odpalaniu już czuć porządne szarpnięcie i bujnięcie obrotów zaraz po - nie lubię czegoś takiego :( i szykuję się na kolejną wymianę - przy okazji kupiłem używany kolektor, wyczyszczę porządnie i będę miał na podmiankę za swojego - jakoś wcześniej nie chciało mi się brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra też idzie na gwarancje ,po raz kolejny ,która zapewne zostanie odrzucona tekstami ,,nie naładowany'' albo ,,żle użytkowany''

 

Do pracy i z powrotem mam 50km ,czyli aku spokojnie powinien się doładować. Na następce mam na oku ten VARTA BLUE G3 95Ah 800A cena 340zł

 

Szwagierki centra futura po 22 miesiacach poszla na gwarancje. Po tygodniu bez gadania dostala nowa...

Ale nie ma co, ciekawe podejscie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo testu nr 9. Ja mam parumiesięczną Vartę chyba Silver 85 aH. Do pracy mam 6-7 km. Po przekręceniu kluczyka też napięcie mi spada (ale DRL trochę bierze, pompa, nawiew itd), w momencie rozruchu jak był porzżdnie doładowany nie spadało poniżej 10v, ale przeważnie schodzi do 9,50 - tyle że jak pisałem robię dość krótkie jak na diesla odcinki.

 

PS, padła mi znowu świeca - po jakichś 4 miesiącach. Denso padały jak muchy, teraz Febi, czy ktoś mi zagwarantuje że BERU wytrzyma chociaż rok :roll: ? Sterownik naprawiany u kolegi Rogera dawno temu więc myślę że nie ma na to wpływu, skoków napięcia nie mam, stabilne 14,2 w teście na zegarach. Teraz bez tej jednej świecy przy odpalaniu już czuć porządne szarpnięcie i bujnięcie obrotów zaraz po - nie lubię czegoś takiego :( i szykuję się na kolejną wymianę - przy okazji kupiłem używany kolektor, wyczyszczę porządnie i będę miał na podmiankę za swojego - jakoś wcześniej nie chciało mi się brudzić.

 

Moje NGK D-Power 3 lata juz u mnie chodza. Natomiast ja Ci gwarancji dac nie moge.

Skoki napiecia nie maja znaczenia bo te swiece sa na 5V ze sterownika. Kolektor tez raczej nie ma znaczenia, swiece nie siedza w kolektorze tylko w glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akumulator jest naładowany. To po kilkugodzinnym postoju mierząc napięcie miernikiem, powinno ono wynosić co najmniej 12,5 V.

1. Czym mierzysz napięcie?

2. Akumulator ze świeżej dostawy czy leżakował długo na magazynie?

3. Jeśli po naładowaniu aku, przy odpalaniu mierząc poprawnie napięcie będzie wynosiło 10V to albo aku kiepskawe albo rozrusznik stawia duży opór...

4. Przebieg i rodzaj oleju też może mieć wpływ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może to być związane z rozrusznikiem, mam ten sam problem - nawet zmieniłem nowy 100Ah na nowy 85Ah bo myślałem że niedoładowuje się na krótkich dystansach i też rano słabiej kręci i spada do 10v - przy okazji kolejnej wymiany świec chyba przyjrzę się rozrusznikowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też spada do ~10v w momencie odpalania po nocy, gdy temp. była poniżej zera. Napięcie przed odpaleniem to 12,5v.

Aku raczej sprawny (~2 lata). Rozrusznik nie dawno regenerowany, cały środek nowy. Świece sprawne. Odpalałem z włączonym ogrzewaniem czyli podgrzewacz elektryczny chodził, radiem, podgrzewaniem tylnej szyby.

Kręci bez problemu i pali od strzała. Także to chyba normalne w 330d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszę sprawny 100% naładowany aku ma 12.8 natomiast napięcie 12.4/12.5 to jest w połowie rozładowanie akumulatora...natomiast przy teście zegarów...podczas uruchomienia napięcie nie powinno spaść poniżej 10V

 

Nie wiem po co uruchamiać auto z odrazu właczonym klimatronikiem+podgrzewaczem+ogrzewaniem tylnej szyby

 

nie lepiej odpalić jak wszystko wyłączone i wtedy włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalb33 i stachu - podgrzewacz odpala sie po 10sek od wlączenia auta po spełnieniu kilku warunków, czyli w momencie gdy kręcisz rozrusznikiem nie ma on wpływu na nic

mozna sobie ustawiac na klimatroniku co sie chce, podgrzewacza nie włączy gdy silnik jest zgaszony

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzonn.. mam takie pytanie jakie masz napięcie na aku podczas rozruchu?? i czy napięcie spada Ci poniżej 10V w teście podczas uruchamiania??

 

aha i jak mogę to spytam... przykładowo akumulator na alledrogo varta silver f18 85ah -356zł u drugiego ten sam 378zł u trzeciego 400 a nawet 420zł to o co tu kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bosh sasiada idzie jutro na gwarancje...

 

Zakup 24 styczen 2014 r, czyli ma nie caly rok i kaput.

 

No to ma szczescie. Uzywal rok i dostanie nowke. Ja bym tam zmartwiony nie byl.

 

Bosh wrocil z gwarancji bo jej nie uznali... naladowali tylko akumulator mimo tego ze ladowany byl ze 3 razy przed oddaniem i tyle, zwalili wine na samochod, a napiecie na samochodzie 14.5 V...

 

Nie dosc ze szajs to jeszcze olewaja klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleść naklejkę z aku..mój ori ma 80AH i 640A

 

sprawa ma się tak... u mnie diesel nie robi dużych przlotów...trasy po 30,50km... raz na tydzień..resztę w koło komina...

 

czy w takiej sytuacji jeśli mam elektryczny podgrzewacz to lepiej brać 80AH czy 85AH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz zbyt małe przeloty jak na diesla

 

zimą układ ładowania nie ma mozliwosci doładowywać aku do właściwych wartości, co powoduje jego powolną śmierć, jakiego bys nie kupił, bedzie problem baa czym większa pojemność tym słabiej twója srebrna strzała bedzie mogła go doładować

do tego el. podgrzewacz który powoduje ze nap ładowania z 14.4 spada na 14.1 czy nawet 14.0 co sprawia ze aku nie jest ładowany odpowiednio, sam podgrzewacz chodzi powiedzmy przez 5km, pozniej konczy prace i ładowanie wzrasta, akumulator zaczyna sie ładowac a ty pewnie gasisz silnik ;)

 

zimą dieslem to trzeba robic troche km aby to wszystko miało ręce i nogi, najlepiej raz na kilka dni jakaś trasa ;)

 

mamy w firmie akumulatory bosha oraz innych producentów, nie było przypadku aby bosh padł wczesniej niz inne, złego słowa na serie silver nie powiem, tyle ze u nas samochodu jeżdżą ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowione zakup będzie w takim przypadku jak producent przewidział 80AH teraz tylko jeden dylemat

 

-varta blue silver 80ah i 700A czy BANNER power bull 80AH 700A

 

?? bo coś mnie korci na bannera dodam varta 350zł Banner 340zł nie chodzi tu o 10zł :mrgreen: tylko jakoś ten banner tak ładniej wygląda :norty: ale tak bez jaj

 

który z nich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.