Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybralem sie na weekend majowy na mazury. Akurat trafilem ze strasznie padalo i wycieraczki zasuwaly jak dzikie. Po wyjechaniu z wawy i przjechaniu z 30km nagle przestaly dzialac. Zatrzymalem sie na poboczu i posprawdzalem bezpieczniki, niestety wszystkie byly dobre. Wiec wylaczylem silnik, po 15 min najpierw zaczely dziaLAC SPRYSKIWACZE A POZNIEJ znowu wycieraczki. Po przejechaniu nastepnych 20-30 km problem sie powtorzyl i bylo doslownie tak samo. Po 2 razie do konca trasy wszystko bylo ok. Nie wiem co sie stalo i dlaczego, moze ktos zna opdpowiedz? Dodam ze wczoraj kumpel z Niemiec w swojej e 46 mial dokladnie taki sam przypdek. Czy to jakis feler BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

BZQ może to sterownik wycieraczek lub kostka przy manetce wycieraczek, ew.kostka przy silniczku wycieraczek sam na 100 % nie wiem musisz pogrzebać!

Pozdro!!!!!!!!

ps.

ja akurat nie miałem takiego problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie wycieraczek to dość częsty problem ! Mam problem podobny do twojego ale po jakimś czasie przestałem z tym walczyć :mad2: Na forym jest kilka tematów warto :search: napewno ktoś miał taki sm problem jak twój :!:
Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego w e39

 

Tzn wycieraczki w pozycji sensora deszczu chodza normalnie, można regulować czułość, niby wszystko ok - ale raz na jakiś czas potrafią sie niespodziewanie zatrzymać.

Gdy staną nie reagują na przełączanie wlącznikiem, przestaje też działać spryskiwacz.

Pomaga zgaszenie i odpalenie samochodu - wszystko wraca do normy.

 

Dzieje sie tak tylko w pozycji sensor deszczu - tzn pierwsza pozycja - tam gdzie w e34 jest pozycja przerywana.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam.chcem nawiazac do tematu z przed lat.chodzi mi rowniez o problem z wycieraczkami i chcem sie dowiedziec gdzie jest "przekaznik" w e34???

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w e-39 mam podobny problem to jest na pozycji czujnika deszczu kilka razy wycieraczki nagle staneły i nic nie chciały ruszyć (spryskiwacze działały tylna wycieraczka też ale przednie ni Chu...) Nie można ich wtedy włączyć przez jakiś czas żadnym sposobem dopiero po jakimś czasie nie doszedłem jeszcze jakim. Zdarzyło sie to większej liczbie osób może jakiś bezpiecznik wyjąć w i włożyć (poza przekaźnikiem słyszłem tez o jakimś module komfortu).

 

Help boje sie co będzie zimą lub przyt jakiejś ulewie jak przestaną i już!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktos rozwiązał problem z wycieraczkami w e39? Tez mi sie to ostatnio zdazylo. Poprzednio rok wczesniej. oczywiscie w deszczu, bo tylko w deszczu uzywa sie wycieraczek :)

 

[EDIT]

 

poszukałem na forum i znalazłem - moknie lub psuje sie przekaznik od wycieraczek pod prawym filtrem kabinowym

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mialem ten sam problem co zalozyciel tematu w mojej E39,

 

rozwiazali go chlopaki na warsztacie, wyminili kosc sterujaca wycieraczkami, koszt 40 zlotyc + 20 wymiana.

 

dlaczego tak sie dzieje poprostu kosc sie nagrzewa, jaks ie nagrzewa to styki kiepsko w srodku dzialaja i nie dzialaja nasze wycieraczki,

 

po wymianie kosci jest ok,

 

kosc znajduje sie w E39, pod jedny z filtrow powietrza, cyba od strony pasazera,

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
mialem ten sam problem co zalozyciel tematu w mojej E39,

 

rozwiazali go chlopaki na warsztacie, wyminili kosc sterujaca wycieraczkami, koszt 40 zlotyc + 20 wymiana.

 

dlaczego tak sie dzieje poprostu kosc sie nagrzewa, jaks ie nagrzewa to styki kiepsko w srodku dzialaja i nie dzialaja nasze wycieraczki,

 

po wymianie kosci jest ok,

 

kosc znajduje sie w E39, pod jedny z filtrow powietrza, cyba od strony pasazera,

 

:roll:

 

 

ma ktos moze numer czesci tej kosci?? wlasnie u mnie dzieje sie cos podobnego i chce wymienic ta kosc. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.