Skocz do zawartości

Ad blue


zan1zan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Baniak 18 litrów AdBlue można kupić za 51 zł (z transportem), a na stacji Statoil z dystrybutora cena ok 1,5 zł za litr.

 

Dokładnie, cena dealera z kosmosu.

Nie tylko dealer szaleje i szuka naiwnych, Orlen za butelkę 1 litr też woła ok 18 zł o ile pamiętam.

No ale to są "okazje" dla tych, którzy nie potrafią albo nie zdążą uzupełnić płynu na dystansie ok 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dziś na trasie wyskoczył mi "Adblue fault" System każe mi się skontaktować z serwisem. Czy to możliwe, że przez ostatnie kilka mroźnych dni pełny zbiornik mi po prostu zamarzł? Byliśmy na małym wypadzie od piątku i samochód większość czasu stał pod chmurką na -15 stopniach, ale nie chce mi się wierzyć że taka temperatura wykończyła mocznik w pobliżu gorącego silnika...

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem przy przebiegu 800km i to w normalnych temperaturach. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, uruchomiłem ponownie i komunikat już się nie pojawił.

W serwisie stwierdzili, że mógł być to jakiś chwilowy problem z czujnikiem. W tej chwili mam 10tkm na liczniku i tego komunikatu więcej nie widziałem na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że faktycznie Adblue to Adblue i nieważne skąd czy z serwisu VW, MB czy z pierwszej stacji to będzie zawsze to samo tyle że w różnej cenie. Minusem jest że Adblue w niskich temperaturach po prostu zamarza lub się krystalizuje a kryształki skutecznie niszczyć/zapychać mogą wrażliwe elementy jak pompy, zawieszać pływaki poziomu itp i dlatego producenci często stosują podgrzewane zbiorniki. Nie wiem czy akurat w BMW jest też podgrzewany.

Nie należy ignorować komunikatów o dolewkach, bo układ jest tak skonstruowany aby dozować Adblue w celu obniżenia tlenków azotu NOx w spalinach ( :twisted: ). Dlatego jedynym posunięciem do zmuszenia kierowcy jest blokada odpalenia auta gdy zbyt długo się nie dolewa po pierwszych ostrzeżeniach.

Polecam wozić ze sobą na awaryjną dolewkę np z serwisu grupy VW w ładnym i poręcznym 1.9 l opakowaniu (nr G052910A2), z tym że akurat zimą nie polecam wozić awaryjnie w bagażniku :norty:

W Q7 zbiornik ok 22l starczał spokojnie na 15-17 tys km, zależy od tras, jazda miejska znacznie skracała dystans i sypał komunikatami i lampkami silnika, obniżenie mocy.

Generalnie zaleca się co ok 7 tys km w każdym aucie uzupełniać płyn do pełna aby nie występowały przykre konsekwencje w najmniej odpowiednim momencie podczas trasy i żeby tym samym nie pojawiały się komunikaty i błędy :)

W przypadku ignorowania komunikatu o dolewce i jeżdżeniu do upadłego,jak oczywiście silnik w końcu nie odpali, a uzupełnicie płyn wreszcie to się nie zdziwcie że auto dalej nie odpala :) Być może w BMW też zrobili blokadę i trzeba zresetować poziom i dolewkę adblue przy użyciu odpowiedniego sprzętu (w grupie VW tak to działa więc niewykluczone że i w BMW) :cool2:

Ktoś chętny na sprawdzenie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całej nocy w garażu komunikat dalej się pojawia więc raczej niezbędna będzie wizyta u dealera. U mnie akurat zbiornik jest pełen, bo wiedziałem że idzie mróz więc dolałem 8 litrów 3 dni wcześniej. W sumie od dolewki zrobiłem ok 800km i wszystko było ok. Po wyświetleniu się komunikatu moc nie spadła.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z ad blu, co 10kkm (wychodzi u mnie co 3 miesiące) wlewam ~ 10-12 l. Baniak kosztuje około 60zł, na 2 dolewki akurat, kupić trzeba odpowiedni lejek. Płynu do zbiorniczka spryskiwacza też trzeba dolewać, czynność identyczna, nie ma co kruszyć kopii :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja tez nie widze problemu w dolewaniu Adblue, ale u mnie komunikat z bledem pojawil sie przy pelnym zbiorniku. Na szczescie mroz odpuscil i po kilku dniach komunikat zniknal:) Edytowane przez Patgor

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AD BLUE z serwisu a np ze zwykłej stacji jest jakaś różnica ? Nie miałem jeszcze auta z takim czymś :) jak nie benzyna to starsze modele aut bez takich cudów :) dzięki za info

PS i jak to wygląda z jego zamarzaniem czy zamarzł wam ?

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem na BP ale nie chciało mi lecieć. Podobno mają jakieś zabezpieczenie żeby kierowcy TIR nie wlali do zbiornika paliwa. Powiedziano mi że w TIR-ach jest jakiś magnes przy wlewie i dzięki temu dystrybutor się uruchamia.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie tankuję AdBlue na stacji.

Baniak 20-litrowy (są też "wygodniejsze" 10-ki) przykładowo w InterCars kosztuje 35 zł...

Sama konieczność uzupełniania jest na tyle rzadka, że dolanie raz czy dwa razy w roku nie jest wielkim wyzwaniem - zwłaszcza, że skomplikowanie czynności podobne do uzupełnienia płynu do spryskiwaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ile wam schodzi tego AdBlue? Mam przejechane 8,5kkm i pokazuje "dolana ilość 3l" i zasięg jeszcze 11.000km czyli dawało by to blisko 20.000km "zasięgu". Niestety właśnie wróciłem z długiej trasu i po zatankowaniu samochodu i powtórnym odpaleniu zapaliła się kontrolka silnika (czyli problem z jakością spalin) :(

Jutro umówię się w ASO - zobaczymy co orzekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Pojechałem do Intercars i kupiłem 10kg Adblue bo już mnie niepokoiło, że tak mało zużywa :)

Dolałem na wyłączonym zapłonie. Weszło faktycznie coś około 7l zgodnie ze wskazaniami komputera.

Po odpaleniu pokazuje "Dolano 0L" i zasięg 14.500km.

"Zresetowało" się od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jestem nowy i mam pytanie w moim f15 pokazał się komunikat uszkodzony system ad blue , pozniej adblue niepoprawny plyn w serwisie wymienili mi cały płyn, wyczyścili układ wzięli 2tys zł i powiedzieli że do wymiany jest jeszcze sona nox za której wymiane chcą ponad 3tys. czy ktoś kiedyś miał podobny problem i wymieniał sondę nox ? - mam zamiar zamówić na allegro za 500zl i wymienić samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A kiedy ci sie skonczyla gwarancja? Nawet po uplywie gwarancji, BMW czasem pokrywa koszty naprawy w ramach goodwill. Co bylo przyczyna pierwotnych problemow? Wspomniales o niewlasciwym plynie - czy faktycznie wlano cos innego niz adblue?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.