Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bmw nie produkowalo silnikow v6. Benzyna r6 chodzi jak benzyna, diesel r6 chodzi jak diesel.

mam nadzieje że R6 nie klekocze jak R4 :D

dźwięk silnika V6 a R6 benzyna/diesel jest inny V/R ?

 

1. Moja 3.0D pali (trasa 90% na S'ce śr 150 km, miasto 10%)- 10,5 l. Z przyczepą na tempomacie 95 km na S'ce 11 l.

2. Nie klekocze R6 to wzorowy silnika D.

3. X to auto, którym podobnie jak osobówką na S'ce jedziesz szybko- komfortowo, jak również podjedziesz pod duże krawężniki, w piach i śnieg lepiej niż osobówką.

sporo, a w mieście?

Sce - masz na myśli ośce?

 

X3 jedzie po zaspach jak szalone. Napisze raz jeszcze. To gdzie auto moze badz nie moze wjechac zalezy od tego jakie masz opony zalozone.

czyli na standardowych na piachu sie zakopie, a na jakis terenowych przejedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


mam możliwość kupna x3 z 2008r w dieslu 2.0 177ps automat.

Auto ma mi służyć głównie do jazdy w mieście i sporadycznie poza miastem.


Przebieg około 380tyś. W zeszłym roku był wymieniony silnik. Sprzedający posiada faktury.

Cena około 22tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich obecnych :). Przymierzam się do zakupu X3. Rozważam silniki 2.5 lub 3.0. Byłbym wdzięczny za rady jaki silnik szukać i w którym roczniku?

Czy brać 2.5-3.0I czy 2.5-3.0 Si ?? Będę chciał założyć instalację LPG.

Który rocznik 2005? 2007?? słyszałem, że te roczniki mają najmniej awarii ale nie wiem ile w tym prawdy.

Blok silnika lepszy żeliwny czy aluminiowy ??

Będę wdzięczny za rady ewentualnie za pomocne linki, które rozwieją wątpliwości


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
No i dlatego właśnie pytam odnoście 3.0i w bmw jak sytuacja wygląda z naprawami, usterkami i mniej więcej co się psuje i ile to kosztuje. To samo 3.0d.

Audi nalatane 400 tys prawie i zero awarii. Pancerny silnik i osprzęt.

Dlatego albo a6c6 2.4 LPG albo bmw x3 3.0i LPG lub 3.0d.


Chce spróbować bmw x3 bo to większy samochód. Gdybym miał kasę kupiłbym sprawdzona q5.

Inne modele,, suvow,, mi się nie podobają. Bliski jest nissan qashqai ale lubi rdzewieć i cena jest wyższa od bmw i nieadekwatna. Tam to golas praktycznie w środku.


Wy macie BMW pewnie z kilka sztuk,, od zawsze,,. Dlatego chciałbym Was spytać co tu w x3 najczęściej pada, na co uważać i na co się przygotować oraz ile kasy szykować, bo skarbonki to nie chce.

?


Witam, zastanawiam sie nad LPG X3. Jezdze A6c5 w kombi 2.4i potrzebuyjemy drugie auto. Kolego jak twoje zakupy BMW? czy ktos inny moze powiedziec na co zwrocic w benzynie uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Siema! może ktoś wypowiedzieć się na temat x3 2.0d 143km ? byłem ostatnio obejrzeć jedną x3 z silnikiem 2.0d 143km i handlarz mówi,że w papierach jest 143km natomiast moc ma 177km bo jest ''odblokowana moc'' auto z Niemiec.Po vinie wychodzi silnik 1.8d x-drive czyli 143km seryjne to bez chip tuningu da się odblokować na 177? auto to końcówka rocznika 2010/2011.Auto posiada skrzynie manualną.


Jeżeli by porównać powiedzmy e60 do x3 e83 to jest to przepaść między tym a tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest znana gadka, żeby sprzedać słabszą wersję samochodu.

 

czyli nie ma możliwości aby 1.8d wystarczyło wgrać seryjne oprogramowanie i będzie 177km,które potem można z czipowac ?

wersja 2.0d ma 177km seryjne.Dzwoniłem jeszcze raz to handlarz mówi,że w przypadku x3 143km a 177km to ten sam osprzęt niby nie licząc kolektora i egr niby turbo/wtryski/sterownik ten sam


sprawdziłem po numerze vin w katalogu i numerze vin auta z ze 177km to turbo jest takie samo ale chyba wtryski miały inny numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie spytam was może ktoś ma x3 e83 wersia 3.0sd 286km.W tym silniku sa dwie turbiny.Jakie przebiegi robią te auta na ori turbinach? np w silniku n47 184km(mowa o e90) przy 200tys już wirnik turbo lata a w przypadku m47t2 ? 

Tak samo skrzynka x drive jak auto ma realnego przebiegu około 240tys to juz czas na nią czy np do 300tys dolata?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy takie fotele wychodziły w x3 e83 czy to czyjaś dokładka z innego modelu (nowszego) przeszukałem całe alledrogo i jakoś takich (wygiętych/wyprofilowanych) nie widziałem.Jeżeli takie wychodziły to mam pytanie bo mam problemy z kręgosłupem i zawsze jeździłem z fotelami w aucie prostymi a tu tak wizualnie one wyglądają jak by zle miało się na nich siedzieć 

 

 

obraz_2023-07-16_174552139.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spytam jeszcze o jedno tutaj by nie tworzyc nowego tematu.Jesli auto posiada przednią szybę klimakomfort taka szyba oe bmw to 4400zł a zamienników klimakomfort z tego co wiem nie ma dlatego dwa pytania

-czy jak kupiłbym auto i zarejestrował+ zapłacił oc z wykupionym pakietem ubezpieczenia szyb to w razie np kamienia na drodze włozą mi szybę zamiennik czy muszą taką jaka jest czyli klimakomfort? bo pewnie np skierują do oddziału z kim mają umowe (nord glas czy inny) i wtedy montują tani zamiennik czy musza z bmw zamówic szybę?

- w razie awarii z szybą można założyć taką bez klimakomfort? chodz wolałbym nie cudować z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.