Skocz do zawartości

e46 Wszystko niby sprawne a coś puka z przodu


marek zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko to e46 320d 150ps touring, jadąc leśnymi drogami coś puka z przodu, jakby jakieś elementy o siebie uderzały, jednak wg mechanika wszystko w zawieszeniu jest sprawne, nie ma luzów, co to może pukac? Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć 3 możliwości:

 

1. górne mocowanie amorka,

2. maglownica

3. źle zamontowany wydech, który na dużych dołach wali o budę

 

Wszystkie te trzy możliwości miałem w swoich różnych beemkach, zawsze mechanicy rozkładali ręce, mówiąc, że żadnych luzów nie widzą..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie 50% mechaników to tępe głąby ...i swoimi brudnymi łapskami nie potrafią ogarnąć np. lekko już rozdygotanych końcówek drążków kierowniczych ...dla nich musi być zerwana guma żeby zacnie to stwierdzić. :]

 

Ja tez obstawiam maglownicę ...bo to rzekomo słaby punkt E46. U mnie tak była rozdygotana, że waliło grubo na 'kocich łbach' !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podlacze sie do tematu.

Panowie od tyg cos puka mi w prawym przednim kole , domyslam sie ze to albo sworzen na wahaczu albo nieszczesna maglownica , juz raz wymienialem co cos .

Jadac na prostej drodze pukania nie ma , jak wjezdzam na garba jakiegos na jezdni zaczyna pukac , czy jak jade na nierownej drodze tzw. kostce. Zauwazylem tez ze jak trzymam kiere prosto nie ruszajac nic autko samo po chwili leci mi na prawa strone .

W kole cisnienie jest ok. ,dodam jak na postoju ruszam kiera w lewo i w prawo to wali mi skrecajac w prawo kiere.

Prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Podlacze sie do tematu.

Panowie od tyg cos puka mi w prawym przednim kole , domyslam sie ze to albo sworzen na wahaczu albo nieszczesna maglownica , juz raz wymienialem co cos .

Jadac na prostej drodze pukania nie ma , jak wjezdzam na garba jakiegos na jezdni zaczyna pukac , czy jak jade na nierownej drodze tzw. kostce. Zauwazylem tez ze jak trzymam kiere prosto nie ruszajac nic autko samo po chwili leci mi na prawa strone .

W kole cisnienie jest ok. ,dodam jak na postoju ruszam kiera w lewo i w prawo to wali mi skrecajac w prawo kiere.

Prosze o opinie

Sprawdź końcówki drążków kierowniczych, bo masz typowe objawy, rzuć też okiem na łączniki stabilizatora.

Edytowane przez maniek21112

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej takie pukanie kiedy nie ma luzu to amortyzator złap za tloczysko i obudowę palcem i minimalnie naciskają za błotnik. Ostatnio miałem e60 wszystko wymienione i pukalo 3 mechaników nie mogło znaleźć przyczyny i okazało się ze pukaja nowe amortyzatory firmy Sachs kosztowały 350 zł szt, i nie ma możliwości reklamacji.
www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem takie objawy i tez z prawej strony wymienilem gumy stabilizatora i laczniki stabilizatora.mozna powiedziec ze groszowe sprawy a jak cieszy ze nic nie puka.a z tylu gralo mi gorne mocowanie amorka tez nie duzo kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dwoch stacjach diagnostycznych i nic nie wymyslili. Na 99% masz luz w maglownicy . Mam to samo od paru dni.A dgra Ci kierownica w czasie jazdy na zakretach? Jesli tak to na 100% Maglownica. Ma ktos może dobrą używke?
_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Regeneracja kosztuje ok 900zł i nie warto kupować używki.

No to teraz mnie zagiołeś:D a używka ile?

 

 

http://www.allegro.pl

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja kosztuje ok 900zł i nie warto kupować używki.

Regeneracja w A Łodzkim 400 zł nie 900 :)

Powodzenia z taką regeneracją. Kilka set zł kosztują uszczelnienia do tego dochodzi polerowanie/szlifowanie powierzchni itd. Dokładnie się nie znam.

 

To nie chce wiedzieć co wchodzi w skład regeneracji za 400zł :duh: a gdzie robocizna? Do tego ta za 900zł nie jest najlepszą jaka może być bo listwa zostaje tylko przeszlifowana nie wymieniana. Magiel plus wymiana listwy to koszt ok 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co Ty Daniel gadasz, regeneracja maglownicy jest bardzo prosta i tania. Mam kumpla, który zaliczył już robotę w kilku serwisach naprawiających maglownice, zawsze wywalali go za robienie lewizn :wink:

 

Zestaw uszczelniaczy, czyli tzw. naprawczy kosztuje 20zł, polerowanie listwy zajmuje kilka minut. Jeśli ma większe wżery, to listwa od razu idzie nowa, koszt 200zł. Warsztaty bazują na niewiedzy ludzi i na drogich oryginalnych całych maglownicach.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.