Skocz do zawartości

Wideorejestrator - podłączenie zasilania z modułu FZD


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ma ktoś doświadczenie i wie jak podłączyć kamere w aucie do zasilania w module FZD? Chodzi o to, że mam teraz kamerke zawieszoną blisko lusterka i zamiast ciągnąć 3m kabla przez pół samochodu do zapalniczku wolałbym podłączyć go krótkim kablem do modułu dachowego, tam gdzie lampka. Rzecz w tym, że chciałbym również aby zasilanie działało tylko w pozycji zapłonu, tak jak standardowa zapalniczka. Kamera włącza się samoczynnie po zapaleniu i wyłącza się po zgaszeniu. Ktoś wie, w które PINy ewentualnie mógłbym się wpiąć? Mam moduły FZD z SOS. Będę wdzięczny za sugestie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za rozpiske, popatrzę i spróbuje to ogarnąć.

 

Kamerkę kupiłem taką:

 

http://www.auto-gadzet.pl/index.php?route=product/product&product_id=116

 

Mam ją zamontowaną na wysokości lusterka i praktycznie jej nie widzę z pozycji kierowcy. Bardzo mała i w dzień nagrywa ok, w nocy słabo, bardzo słabo.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dzięki za rozpiske, popatrzę i spróbuje to ogarnąć.

 

Kamerkę kupiłem taką:

 

http://www.auto-gadzet.pl/index.php?route=product/product&product_id=116

 

Mam ją zamontowaną na wysokości lusterka i praktycznie jej nie widzę z pozycji kierowcy. Bardzo mała i w dzień nagrywa ok, w nocy słabo, bardzo słabo.

 

Odświeżam temat. Ogarnąłeś to podłączenie kamery kolego? Sam przymierzam się do takiego podłączenia w e60 i chciałbym podpytać w które piny sie wpiąć w module z lampką i sterowaniem szyberdachem, żeby po przekręceniu zapłonu kamerka się włączyła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podłączałem u siebie to akurat nie zgadzało się to z tym co jest napisane w tym linku wyżej. Z tego co kojarzę to masa się zgadzała a napięcie było na innym pinie, nawet robiłem zdjęcia z pół roku temu tej kostki ale skasowałem z tydzien temu.

I nie podpinajcie bezpośrednio kamerki do tego zasilania bo ją spalicie :P. Coś takiego jest potrzebne: http://www.aliexpress.com/item/12v-to-5v-Hard-Wire-Adapter-Cable-Mini-USB-For-Car-GPS-DVR-Dash-Camera/32281377039.html

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wideorejestrator w stanie czuwania, czyli w trybie wykrywania kolizji pobiera przeważnie tyle co w czasie normalnej pracy. Generalnie producenci takich urządzeń rzadko kiedy przejmują się poborem prądu i raczej stawiają na "bajery". Najgorsze jest to, że niektóre zasilacze do takich kamerek potrafią bez obciążenia (odłączona wtyczka USB) brać kilkaset mA, więc warto dobrze pomierzyć wszystko zanim się to zainstaluje pod zasilanie bezpośrednio z akumulatora.

 

Są dostępne specjalne zasilacze, które automatycznie się wyłączają jeżeli napięcie akumulatora spadnie poniżej zadanej wartości. Kupując taki zasilacz radzę jednak również to sprawdzić, bo mój niedoszły egzemplarz odcinał dopiero przy 9V...

 

OIDP pobór prądu w samochodzie po uśpieniu wszystkich modułów nie powinien przekroczyć 20mA. Przy pomiarach czasami po zgaszeniu i zamknięciu drzwi trzeba odczekać kilkanaście minut aż wszystkie moduły przejdą w stan uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale po co ci takie ustrojstwo? wORMO się bawisz czy co? a może filmiki do " takie rzeczy tylko w Polsce"czy "kobieta za kółkiem"

Kojarzy mi się z kapusiami przesyłającemu filmiki policji

mieszkam w austri a tu za samo posiadanie do 10 k mandatu jest za posiadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy jak jakiś psychol po amfetaminie wyjedzie Ci na czołówkę, a potem okaże się że to synalek jakiegoś ważniaka, zostaniesz bez auta, bez kasy, i z wyrokiem w zawiasach...

 

W Austrii akurat państwo chce mieć monopol na rejestrowanie dróg, co jest z założenia idiotyczne.

 

A w temacie... Ja jednak pociągnąłem zasilanie po zapłonie z gniazdka zapalniczki w tunelu. Plus takiego rozwiązania jest taki że bezpiecznik pod zapalniczkę jest gotowy na większe obciążenie niż to, które generuje kamerka i ładowarka, a przy podłączeniu pod FZD w skrajnym przypadku uszkodzenia zasilacza kamery możesz sfajczyć FZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale po co ci takie ustrojstwo? wORMO się bawisz czy co? a może filmiki do " takie rzeczy tylko w Polsce"czy "kobieta za kółkiem"

Kojarzy mi się z kapusiami przesyłającemu filmiki policji

mieszkam w austri a tu za samo posiadanie do 10 k mandatu jest za posiadanie

Jakie k....a ormo. Jak ktoś ci przyrysuje samochód na parkingu, to będziesz inaczej mówił.

 

Aha... Austria, kraj gdzie monopol na nagrywanie i robienie zdjęć ma państwo, fotoradar na każdym kroku ma być wzorem do naśladowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy osobiscie polecam ta kamerke:

 

https://www.amazon.co.uk/BlackVue-DR650GW-2CH-64GB/dp/B00MC3ZBQQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1477319006&sr=8-1&keywords=blackvue+dr650gw-2ch

 

Troche droga ale pieknie nagrywa i w dzien i w nocy (przod 2.4MP tyl 1MP)

 

Jesli nie zalezy wam na kamerce z tylu to bedzie troche taniej.

 

Do tego trzeba dokupic sobie Power Magic Pro ktory na bierzaca sprawdza napiecie na aku i wylaczy kamere aby go calkowicie nie rozladowac jesli napiecie spadnie np ponozej 12V (do ustawienia)

 

https://www.amazon.co.uk/Power-BlackVue-Vehicle-Recording-System/dp/B00LN2BZL2/ref=pd_bxgy_421_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=N2W0EZJ5Q9ZZKXZBEA3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja a gdybys tak pierdyknoł w jakieś ufo?/

albo w gadającą krowe??Kamera się przyda.nagrywanie parkingu w ncy? zakup dodatkowy akumulator..

popatrz co się dzieje- filmy podsyłane policji w ramach akcji życzliwy.....

dla mnie ormo

To chyba ty masz doświadczenia w przesyłaniu policji filmów, bo ciągle o tym nawijasz.... Po za tym to nie o tym wątek, tylko jak podłączyć kamerę, wiec nie zaśmiecaj tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kamerka ma się włączyć w chwili uruchomienia silnika. Gniazdo zapalniczki jest idealne. Nie rozumiem dlaczego do lampki? Druga sprawa, w oświetleniu nie ma "czystego" + i -. Żarówka zamyka obwód i np. w przypadku kamery cofania, jest to problem gdyż kamera nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.