Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie bardzo rozumiem waszej logiki, zrobione-zle, nie zrobione-zle, to jakie ma byc? Nowe? Znacie bmw, znacie te silniki a piszecie glupoty o jakims pechu i pakowaniu w gruza. Jak gosc nie robilby nic to byscie krzyczeli: wtryski, dwumasa, panewki-nie kupuj; zrobil: ooo, zrobil i sie pozbywa, 20cia to duzo, bo co? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
No i po co spinasz poślady? Ktos kto wrzucil tyle kasy i sprzedaje to moze oznaczac ze to auto to skarbonka i woli sie go pozbyc zanim wygeneruje mu kolejne koszta. Nie wiadomo jak dlugo jest właścicielem i ile juz musial w to auto wrzucić kasy. Po to tu sobie piszemy pierdy by gdybac na rozne możliwości i ewentualnie potencjalnemu kupującemu dac do myslenia.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kazde bmw to skarbonka a jak ktos wymienil wiekszosc tego co sie w n43 psuje to jest na plus a nie na minus. To ze ma auta dosyc, no chwila, jak wpakowales tyle w auto to masz go dosc i wracasz do opla bo beemki to zawsze cos. Nie piszecie glupot ze naprawione auto to jest wtopa albo glupot ze taka fakture to zrobie w 2min, jak? Z fiskusem tez sie rozliczysz? Gwarancje tez dasz? O co wam chodzi w autach w takim razie? Igla nie naprawiana stoi w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
barty_99 dzisiaj wieczorem może znajdę może kilka godzin to siądę, przejrzę forum i Ci wszystko napiszę w jednym wpisie żebyś nie musiał tracić czasu.

 

:norty:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem zainteresowany zakupem e90 2.0d 163km (manual) , co sądzicie o tym silniku ,typowe usterki, koszty utrzymania ,podstawowe wymiany ,jakie inne silniki diesla polecacie.

 

Cześć,

Może te parę stron lektury da Ci odpowiedź na nurtujące Cie pytania.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978&hilit=n47+vs+m47

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Odnośnie zakupu auta mam pytanie, mam na oku dwa auta Bmw 320 diesel 163 konie 2009 rok 230 000 km Auto serwisowane Bmw historia auta udokumentowana w książeczce serwisowej jadę dopiero oglądać Auto a drugie Auto które chce oglądać to Mercedes E 250 diesel też z 2009 r. 204 konie które Auto będzie lepszym wyborem większość z was powie że to jest pytanie nie na miejscu Ale jestem zainteresowany kupnem jednego z tych dwóch aut według Forum Mercedesa to Auto jest mało awaryjny ale Bmw ma podobno problemy z rozrządem i z turbiną obydwa auta mi się bardzo podobają obydwa auta są w podobnej cenie tylko nie umiem się zdecydować mam jeszcze Audi A sześć tak więc nie zależy mi zbytnio na luksusie Bmw bym kupił bo mi się podoba i zawsze chciałem mieć tą małą coupe No ale jeśli jest leciwa konstrukcja to pójdę w Mercedesa co byście wzięli pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za super odpowiedź. Dużo mi pomogła.

Nie chciałem nic sugerować ale liczyłem na to, że może ktoś był to auto oglądać ewentualnie, że ktoś napisze, że dosyć wysoka cena.

Cena zbyt wysoka - chociaż ceny może są już trochę chore. 3 lata temu sprzedałem 320d z 2006r za 15k żeby się pozbyć bo zaraz zacząłby generować koszty a teraz takie coś.

Stary goły chrupek ale jeździła nim Pani Smorawińska - może na fotelu kierowcy są jeszcze jej ślady.

Czego oczekujesz?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam 3 albo 1 dla siebie. Chciałbym automat i chętnie Polski Salon bo jest większa szansa na udokumentowaną historię. Ten samochód długo stoi i zastanawiam się czy ktoś był to oglądać i gra nie warta świeczki, czy cena wywalona w kosmos bo "jeździła Pani Smorawińska" :D . Nie znam Pani to nie wiem czy to plus czy minus. :D

Liczyłem na to, że może ktoś był oglądać albo kojarzy auto i coś powie. Sporo już samochodów obejrzałem ale nie mogę znaleźć tego, który mi się spodoba. Pewnie pojadę i się przekonam.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Przymierzam się do zakupu bmw, e90/91, 318d n47 (polift). Czy znajdę coś fajnego w polifcie za 27tys +-? Nie mam na myśli wyposażenia, czy ma navi czy nie itp itd, chodzi mi o stan silnika i innych podzespołów. Wiem że stan auta zależy od X czynników i ze nie ma czegos takiego jak stan bardzo dobry/wzorowy, ale tak na oko czy w tej cenie za te 27tys jest sens szukać e91 w polifcie, czy lepiej szukać przed lifta i jakoś przecierpieć te lampy z lanosa :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam e92 z roczników 2008-2012 (wiadomo :8) )

Budżet 40-50k


Na początku skupiałem się na benzyniakach, ale już wyczytałem (również tu na forum), że z tamtych lat to raczej diesle, a jeśli benzyna, to tylko R6 3.0. To z kolei wyczytałem, że wtryskiwacze na pewno padną i pogrążą kosztowo. W dieslach z kolei łańcuch rozrządu umiejscowiony z tylu bywa problematyczny, ale tańszy w naprawie (Ok 5000zł?).

Wiem, że każdy samochód z tych lat będzie wymagał napraw, ale nie chce wpakować się na minę już na wstępie.


Z tego wnioskuję, że jednak diesel.I Do tego najlepiej „zachowawczy” 320 (184km).


Co radzicie? Czego szukać, czego się wystrzegać totalnie??

No i jak z tymi przebiegami (zakładając, że nie kręcone) - czy w okolicach 200kkm w ogóle warto sobie zawracać głowę?


Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam e90 (2009-2011) z automatem i „dobrym” pochodzeniem :D , bardziej benzyna ale diesel tez ok, nie zależy mi na dużej mocy 143 KM jest git ;)


Co myślicie o poniższych ofertach, może pojawia się jakaś nieścisłość na pierwszy rzut oka ?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bardzo-ladna-automat-ID6EG7sE.html


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bardzo-ladne-bezwypadkowe-bmw-318d-niski-przebieg-ID6EFeuq.html


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-z-niemiec-318i-143km-automat-xenon-przebieg-144tys-oryginal-lift-ID6EFr7F.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze po prostu wydają dźwięk, jest to cecha charakterystyczna n52 i większość ma ta przypadłość, raczej nieszkodliwa. Bardziej obawiałbym się uszczelniaczy zaworowych, stanem pierścieni, tłoków, odma, disa, głowica.


Lepiej już wybrać n52b30, spalanie porównywalne, lepiej jedzie a problemy i tak te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.