Skocz do zawartości

E61 opony 245/40R19


TONY 12

Rekomendowane odpowiedzi

wyzsze opony byc nie moga bo w zasadzie z takimi auto przegladu przejsc nie powinno (bedzie "zaklamywal" licznik)

Mam 245 na feldze 18 w 530xd (xd ma inne troche felgi) i powiem, ze u mnie to wyglada tak: felga miesci sie w obrysie nadkola, gora opony miesci sie w obrysie ale sam bok opony jest taki przeciez odstajacy po luku wzgledem rantu felgi i on tak "z centa" jest poza obrysem (ale to byc moze tak jest w xdrive bo jak wspomnialem felgi sa troche inne /chyba mam inne ET) - ja mam seryjne zawieszenie ale byc moze w dociazonym na maxa kombi czy z jakims obnizanym zawiasem bylby problem

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podziele sie wrazeniami z jazdy po zamontowaniu felg 19 i ogumienia 245/40 R19

Aby wypelnic wolna przestrzen miedzy kolem a zewnetrzna krawedzia blotnika zdecydowalem sie na zakup felg 8.5"R19 ET15 i ogumienia 245/40R19

Takie kolo jest o 21.8mm wyzsze od 245/35R19 przez co zwiekszyla sie srednica kola a zarazem zmniejszyla przestrzen miedzy blotnikiem a kolem.

Taki zestaw pieknie wyglada,nigdzie nie obciera a kolo jest rowne z krawedzia blotnika i jest wyzsze.

Opona o profilu 40 zdecydowanie lepiej tlumi nierownosci od 35,ale przez wieksza srednice ma wplyw na pogorszenie przyspieszenia.

Jest ono niewielkie poniewaz pod maska jest 3.0d i 235KM zdecydowanie gorzej gdy mamy 2.0

 

PLUSY

-ladny wyglad

-lepsze tlumienie na nierownosciach

 

MINUSY

-niewielkie pogorszenie przyspieszenia

-zaklamanie licznika ( zaniza pokazuje 50km/h a rzeczywista predkosc to 51,6km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam sory ze odswiezam temat z zeszlego roku. Zamierzam kupic felgi styl 95 ( sloneczka ) oryginalne przod 9x19 tyl 10x19 et 24. I teraz pytanie czy na przod wejdzie opona 245/45 a na tyl 275/40. Czy jednak na przod bede musial zmienic opone na 245/40?? Auto to bmw e61 530d z 2008r. Dzieki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam poniewaz na tych felgach co ja bym chcial kupic sa juz opony w miare dobrym stanie o rozmiarach przod 245/45 a tyl 275/40. Tylko ze mam dojscie do opon nowych w bardzo dobrej cenie na przod 245/40 i dlatego takie pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hej

 

Ja mam założone 245/40/18 przód 275/35/18 tył ,,auto obnizone a ztyłu dystanse 20mm

żadnych problemów,,, więc myślę ze profil 45 tez by spasował

 

no świetnie. masz książkowe opony to nie dziw się że nie ma problemów. Swoim postem w ogóle nie pomogłeś koledze..

 

ps. 245/40/19 na 99% będzie pasowało ( jest to rozmiar alpinowski dla e60.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja pojeździłem tydzień na 18' (245-40-18) i wracam do 17' (225-50-17) , co do komfortu , aż takiej różnicy niema , ale za to po polskich drogach ( koleiny) nie idzie jeździć, jak jest asfalcik ładny to OK. , ale jak już się trafiają koleiny to masakra ( akurat do pracy mam 15km w koleinach :? ) Jestem ciekaw czy 235/45/18 mniej by "woziła" . Zawiechę mam OK. Także nie jest to przyczyna jakiś luzów na zawieszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja pojeździłem tydzień na 18' (245-40-18) i wracam do 17' (225-50-17) , co do komfortu , aż takiej różnicy niema , ale za to po polskich drogach ( koleiny) nie idzie jeździć, jak jest asfalcik ładny to OK. , ale jak już się trafiają koleiny to masakra ( akurat do pracy mam 15km w koleinach :? ) Jestem ciekaw czy 235/45/18 mniej by "woziła" . Zawiechę mam OK. Także nie jest to przyczyna jakiś luzów na zawieszeniu.

 

 

 

he he he

ja do polski nigdy 18 nie zakładam ,,,tu się nie da jeździć.....

do 5 polecam 17 jak kolega pisze 225/50/17 tu najlepsze rozwiązanie

mam takie zimówki i w miare się da jeździć,,, wygląda tragicznie ale coś za coś

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale na 17-tkach jest opona 225/50/17 , założyłem opony 225/45/18 (różnica 0,4%) , i wygląda dobrze i jeździ się też dobrze. Nie czuję żadnej różnicy w komforcie pomiędzy 17 (225/50) a 18 (225/45) . Szerokość pony 245 odpada z uwagi na "prowadzenie" w koleinach (jeszcze dużo jest takich dróg i to krajowych). Wg. mojego odczucia rozmiar opon 225/45/18 sprawdza się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy 235/40R19 wejdzie do E61 M-pakiet na przód. To, że wejdzie w nadkole jest pewne tak jak przy 245. Pytanie tylko, czy średnica nie jest za duża i nie będzie tarło o amortyzator.

Mam założone 225/45/18 i jest do niego bardzo blisko (od góry, nie boku). Czy on się będzie zbliżał do opony, czy pozostanie na swoim miejscu? Pytam, ponieważ przy podnoszeniu na lewarku mam wrażenie, że zmienia swoje położenie względem opony.

 

Przy okazji odpowiem na pytanie kolegi o 225/45/18. Na felgach 8cali ET 20 - oryginalne styling 135, mam założone dystanse 20mm na przód i 30mm na tył. Efekt jest taki, że z przodu jest dopasowane co do 1 mm, natomiast z tyłu jest szansa, że ze 2-4mm dałoby radę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.