Skocz do zawartości

Felgi do białej f10 m-pakiet


-grzechu-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W każdym temacie o felgach trzeba oglądać te obrzydliwe Vermiliony :roll:

Może są perfekcyjne technicznie ale te wzory są obleśne fuj.

 

Auto monogramusa wygląda idealnie, z klasą a te dwa wzory co tu widze.. koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak widze te felgi, to mam przed oczasmi od razu Chrystlera 300 - amerykanie uwielbiali takie wzory do niego wstawiać :wink:

 

I tam to nawet pasowało :cool2: natomiast w BMW jest słabo ...

 

Spokojnie, jezeli masz na mysli cos takiego

 

http://iv.pl/images/70324273923387028815.jpg

 

to jednak sporo dzieli felgi z tego 300C z naszymi, troche inna koncepcja - gleboki rant, ale felga jest polerowana diamentowo, nie chromowana, calosc jest duzo bardziej subtelna i w polaczeniu z Havana Brown wyglada naprawde niezle (na zywo na pewno duzo lepiej niz na zdjeciach).

 

Niechce biznesu Tobie psuć :wink: to tylko moja prywatna opinia :D

 

Nie ma problemu, masz prawo do swojej opinii.

 

Felgi tego typu w BMW to dla mnie jak wieszanie nawigacji na szybie. Niby jak ktoś chce, albo musi, to spoko - niemniej pasuje to, jak wół do karety ...

 

Nie do konca, BMW nie oferuje juz takich felg, w kazdym z modeli zniknely jakiekolwiek modele z rantami, ktore byly kiedys jednym z symboli tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca, BMW nie oferuje juz takich felg, w kazdym z modeli zniknely jakiekolwiek modele z rantami, ktore byly kiedys jednym z symboli tej marki.

 

Kiedyś wydaje mi się bardziej do tych aut pasowały, sam miałem model z rantem w E65 kilka lat temu: http://www.alloywheelsdirect.net/bmw_alloy_wheels/7_series_e65_alloys/20_bmw_101m_wheel_1302 i dobrze je wspominam - wyglądały świetnie... :cool2:

 

... tylko nie dało się na nich jeździć w pl na runflatach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak jak kilku kolegów wyżej polecam oryginalne felgi.

Naprawdę jest z czego wybierać. A są jeszcze kółka Performance.

Co do gleby - kwestia gustu. Ja aut nie uglebię. Jazda po polskich drogach to i bez gleby niezłe wyzwanie.

No chyba, że samochód służy nam jako "bulwarówka" to ok :wink:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moim zdaniem do seryjnego zawieszenia i normalnego rozmiaru tylko i wylacznie fabryczne ladne kola.

 

Pelno jest pieknych wzorow ale 21" i gleba to bardziej do cruisingu niz do walki na naszych drogach :|

 

Cudo:

 

http://www.mycarportal.net/wp-content/uploads/2012/03/BMW-F10-on-Morr-Wheels-02.jpg

 

http://www.mycarportal.net/wp-content/uploads/2012/03/BMW-F10-on-Morr-Wheels-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje pięć groszy.

Wg mnie wszystko inne co nieseryjne wygląda nieorginalnie ,śmiesznie.Widząc auto mniej lub bardziej przerobione automatycznie mam wrażenie że ktoś tam w nim grzebał ,kombinował i zapewne popsuł.Poza tym kojarzy mi się to również z amerykańską szmirą.Biała 5tka w sporcie tylko i wyłącznie na seryjnych 19tkach.Po co psuć to co wygląda zajebiście.Tak na prawde to myśle że F10/F11 lepiej wygląda na swoich 19tkach niż M5 na swoich 20tkach.Mam na myśli w rzeczywistości bo na zdjęciach jest inaczej.Podobnie sprawa się miała z E60 ,gdzie np 520d M Sport lepiej sie prezentował niż M5 ,jakoś tak te Mki wyżej siedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za propozycje vermilion ale to niestety zupełnie nie mój kierunek, naprawdę nie macie innych pomysłów na felgi do f10, byłem przekonany że zasypiecie temat masa felg z zagranicznych forów a tu tylko kilka propozycji :x

 

Kolego, a Ty google'a nie znasz i netu? Sam sobie możesz poszukać. Nie wiem czego wymagasz od innych, że zrobią to za Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te ostatnie felgi strasznie się podobają, auto wyglada obłędnie, ale jak zwykle to rzecz gustu;)

 

Ostatnie zdecydowanie na plus :cool2: nawet pasują, tylko jeździć na 21" po Polsce, to zdrowia szczęścia pomyślności życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może BBS CH-R ? Żadna nowość, ale sprawdzona klasyka :wink: ZP.6 bardzo prosta felga też ładnie się prezentuję na F10.

 

http://www.baanvelgen.com/blog/wp-content/uploads/2012/05/BMW-F10-2.jpg

http://z-performance.com/image/data/rims/ZP6%20-%20MB/5er.jpg

 

Pytanie ile chcesz przeznaczyć na felgi/jaki masz budżet. Bo jest też wiele ciekawych propozycji od HRE czy ADV.1 ale to już zupełnie inny budżet.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu,

a po co cię zasypywać zdjęciami z for, przejrzyj ten dział:

http://f10.5post.com/forums/forumdisplay.php?f=193

 

Problem polega na tym, że dobrych felg w 20" wcale w PL tak dużo nie ma. 19" jest w bród ale twierdzę jak większość, że jak 19" to tylko seria od Mpak.

Sam jeżdżę na 20" od 3 lat i tak naprawdę wybór sprowadza się do : BMW od 5GT,7er; BMW Performance, BBS, AEZ, i teraz te ZP. Reszta to albo kicha albo import z ebay.

A pamiętaj, że przydałaby się jakaś homologacja, TUV, cokolwiek, jak wyhaczysz dzwona na takich felgach jak powyżej to pan likwidator bardzo dokładnie sprawdzi czy mogłeś jeździć na takich kołach. Dobrze też mieć możliwość dokupienia 1szt jak stracisz ją na dziurze.

 

wspomniany AEZ Antigua:

 

http://www.ford.ewor.pl/zdjecia/4947/aez_antigua_dark_imagespecial7_440x440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak AEZ, ale wszystkie pozostałe wymienione felgi maja certyfikat TUV, i nie ma problemu z dokupywaniem dodatkowych sztuk pojedynczo :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętaj, że przydałaby się jakaś homologacja, TUV, cokolwiek, jak wyhaczysz dzwona na takich felgach jak powyżej to pan likwidator bardzo dokładnie sprawdzi czy mogłeś jeździć na takich kołach. Dobrze też mieć możliwość dokupienia 1szt jak stracisz ją na dziurze.

 

To nie wyglada w ten sposob, nigdy nie spotkalem sie z problemem wyplaty odszkodowania AC ze wzgledu na brak TUV na felgi (takie unormowanie rynku by sie przydalo, ale Polska to jednak nie Niemcy, Austria, Szwajcaria)- gdyby tak bylo, sam mialbys problem z felgami z F30 zamontowanymi w F10 (dlaczego? - dlatego, ze sa pochodza z lzejszego modelu, a BMW dobiera nosnosc felg praktycznie na styk, podejrzewam, ze F10 ja przekracza). Temat felg bylby zreszta znikomy % problemow przy wyplacie AC, duzo czesciej likwidatorzy czepialiby sie zamiennikow - klockow hamulcowych, tarcz, amortyzatorow, element zawieszenia - ogrom tych czesci na polskim rynku nie posiada zadnych dokumentow potwierdzajacych ich jakosc (moze nie tak bardzo w przypadku BMW, ale w przypadku aut azjatyckich i VAGow juz bardzo). Prawda jest za to mozliwosc problemow z likwidatorem gdy dopatrzy sie np. montazu opon o zlym rozmiarze (zbyt niskich, zbyt waskich), o zbyt niskiej nosnosci czy zbyt niskim indeksie predkosci (ale, ze glownie takie rzeczy robia posiadacze starszych aut - jak E36, to problem AC ich wogole nie dotyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sprawdziłem nośność, mieści się spokojnie, zwłaszcza, że w tych performance jest podwyższona, to są felgi kute, jedyne jakie robi teraz bmw, nawet performance do f10 są lane. No ale f10 raczej nikt nie lata po torze, a f30 jak najbardziej.

To już nie ma znaczenia, bo na ten sezon zakładam te od f07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sprawdziłem nośność, mieści się spokojnie, zwłaszcza, że w tych performance jest podwyższona, to są felgi kute, jedyne jakie robi teraz bmw, nawet performance do f10 są lane. No ale f10 raczej nikt nie lata po torze, a f30 jak najbardziej.

To już nie ma znaczenia, bo na ten sezon zakładam te od f07.

 

Ok, to czy sa kute, czy odlewane nie ma tutaj znaczenia, bo nosnosc to nie jest parametr tyle zalezny od procesu produkcji, co projektu felgi (ta sama nosnosc osiagniesz obydwoma metodami produkcji, poprostu odlewane beda ciesze od kutych). To czy jezdzi ktos po torze, czy nie, tez nie ma - nosnosc to parametr, ktory nie powinien byc przekraczamy, nawet podczas codziennej jazdy. BMW nie umieszcza informacji o nosnosci na swoich felgach, dlatego trzeba na to uwazac - szczegolnie, ze roznica pomiedzy F30, a F10 jest jednak odczuwalna - F30 wymaga 600kg, F10 juz 670kg (moze wydaje sie to byc niewiele, ale w przypadku parametru majacego tak duzy wplyw na bezpieczenstwo, to sporo).

 

Zwrocilem Ci uwage na to, bo wspomniales o TUV i problemach z wyplata odszkodowania - aby moc miec zamontowane takie felgi w F10 w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii, potrzebna jest zgoda BMW (ktora pokazujesz na przegladzie TUV auta), a oni bardzo niechetnie wydaja cos takiego na felgi pochodzace z innego modelu, nie znam szczerze mowiac zadnego przypadku gdy wydali taka zgode na felgi pochodzace z lzejszego auta do montazu w ciezszym (odwrotna sytuacja jest jak najbardziej spotykana - czyli tak jak chcesz teraz zrobic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje vermilion ale to niestety zupełnie nie mój kierunek, naprawdę nie macie innych pomysłów na felgi do f10, byłem przekonany że zasypiecie temat masa felg z zagranicznych forów a tu tylko kilka propozycji :x

 

Kolego, a Ty google'a nie znasz i netu? Sam sobie możesz poszukać. Nie wiem czego wymagasz od innych, że zrobią to za Ciebie?

 

Znam doskonale, stąd mój typ na felgi w pierwszym poście ale, że zdaję sobie sprawę, że napewno nie wszystko znalazłem stąd pytanie do was. Gdybym wiedział, że nie znajdę nic lepszego ponad to, co zaproponowałem w pierwszym poście nie zakładałbym tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Vermilion, a felgi Regnum czy Consilium nie wychodza w rozmiarze pasujacym do F10? Bo te co zaproponowales to faktycznie sa mocno specyficzne ;)

 

 

 

Tapnięte z Nexus 4

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile chcesz przeznaczyć na felgi/jaki masz budżet. Bo jest też wiele ciekawych propozycji od HRE czy ADV.1 ale to już zupełnie inny budżet.

 

Max 8tysięcy.

 

Sam jeżdżę na 20" od 3 lat i tak naprawdę wybór sprowadza się do : BMW od 5GT,7er; BMW Performance, BBS, AEZ, i teraz te ZP. Reszta to albo kicha albo import z ebay.

 

Jak mam to rozumiec? Że do 5gt i serii 7 20" jest ok, ale do zwykłej 5 już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu

chodziło mi o to, że szukając przez ostatnie 3 lata 20" felg do f10 jedyne sensowne możliwości to:

- oryginalne felgi BMW od 5GT lub 7er

- z akcesoriów BMW

- BBS,

- AEZ (podobno miękkie)

- ZP

nic innego wartego uwagi nie znalazłem w polskiej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.