Skocz do zawartości

E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.


michalewicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bramka numer 1 jesli to jest silnik wyprodukowany w roku 2013 a wiec poprawionym rozrzadem. Silnik nowy w ASO prawdopodobnie będzie z roku 2008 a wiec dalej z wadą i większym ryzykiem. Rozumiem ze w opcji nr 1 masz dwa lata gwarancji. Opcje nr 1 wybrałabym nawet gdyby opcja nr 2 była bez dopłaty. Tylko sprawdź czy moje domysły sa słuszne.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka numer 1 jesli to jest silnik wyprodukowany w roku 2013 a wiec poprawionym rozrzadem. Silnik nowy w ASO prawdopodobnie będzie z roku 2008 a wiec dalej z wadą i większym ryzykiem. Rozumiem ze w opcji nr 1 masz dwa lata gwarancji. Opcje nr 1 wybrałabym nawet gdyby opcja nr 2 była bez dopłaty. Tylko sprawdź czy moje domysły sa słuszne.

Przy używanym nie ma gwarancji 2 letniej .

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu w ogóle mowa?? :naughty:

Masz gwarancję więc należy Ci się fabrycznie NOWY silnik bez żadnych dopłat.

I bez gadania.

Zapłaciłeś za nowe, sprawne BMW, które ma Ci służyć lata a nie za Ładę.

Jeżeli odmówią Ci tego do moim zdaniem sprawa kwalifikuje się dla sądu.

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu w ogóle mowa?? :naughty:

Masz gwarancję więc należy Ci się fabrycznie NOWY silnik bez żadnych dopłat.

I bez gadania.

Zapłaciłeś za nowe, sprawne BMW, które ma Ci służyć lata a nie za Ładę.

Jeżeli odmówią Ci tego do moim zdaniem sprawa kwalifikuje się dla sądu.

 

Nie do końca :) samochód kupiłem w salonie ale w dziale używanych. Gwarancji nie ma ale korzystam z prawa konsumenckiego.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zmieniono przepisy i silnik stal sie czescia wymienna , a nie jak wczesniej czescia calosci auta, wszelkie awarie silnika nalezy traktowac jako naprawy eksploatacyjne - oczywiscie gwarancja tego nie obejmuje, tak jak wymiany klockow ham. :mad2:

W sumie nie wiec co jest napisane w twojej umowie gwarancyjnej , ale nie wroze nic dobrego. :|

Kiedys kupilem passata i za 1000 euro roczna gwarancje. Jak doczytalem pozniej co obejmuje ta gwarancja to wyszlo na to , ze praktycznie tylko pekniecie bloku silnika :duh: szkoda gadac...

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zmieniono przepisy i silnik stal sie czescia wymienna , a nie jak wczesniej czescia calosci auta, wszelkie awarie silnika nalezy traktowac jako naprawy eksploatacyjne - oczywiscie gwarancja tego nie obejmuje, tak jak wymiany klockow ham. :mad2:

W sumie nie wiec co jest napisane w twojej umowie gwarancyjnej , ale nie wroze nic dobrego. :|

Kiedys kupilem passata i za 1000 euro roczna gwarancje. Jak doczytalem pozniej co obejmuje ta gwarancja to wyszlo na to , ze praktycznie tylko pekniecie bloku silnika :duh: szkoda gadac...

Kolego do roku od zakupu możesz wezwać sprzedawcę do doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową. Cudowna ustawa broniąca praw konsumenta. Ja z tego skorzystałem i wygrałem.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do roku od zakupu możesz wezwać sprzedawcę do doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową. Cudowna ustawa broniąca praw konsumenta. Ja z tego skorzystałem i wygrałem.

O prosze... :cool2: Gratki :cool2:

Ale w koncu chyba nie naoisales jak wyszlo ... dostales nowy czy urzywke bez doplaty :?:

Bo jakos nie moge sie doczytac...

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę.

 

Zaproponowali mi dwa rozwiązania.

 

1. Wymiana na nowy silnik z dopłatą 10 tyś ...

2. Naprawiam za swoje poza serwisem, koszt wymiany silnika 8,5 zł (przebieg 70 tyś) a oni zwracają mi kasę w formie nazwijmy to karty podarunkowej do serwisu BMW w tej kwocie :). Ciekawe jak małe zakupy bym zrobił :)

 

Oczywiście nie zgodziłem się na takie propozycje bo nie mam zamiaru dokładać do interesu. Po kilku telefonach jednym spotkaniu i wizycie u prawnika stanęło na tym, że przeleją mi 8,5 tyś na konto a ja naprawię samochód poza serwisem.

Mogłem pójść na całość i żądać naprawy przez nich co pewnie skończyło by się wymianą na nowy silnik jednak pewnie by to trwało i na sądzie by się skończyło.

 

Resumując trzeba walczyć o swoje.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę.

 

Zaproponowali mi dwa rozwiązania.

 

1. Wymiana na nowy silnik z dopłatą 10 tyś ...

2. Naprawiam za swoje poza serwisem, koszt wymiany silnika 8,5 zł (przebieg 70 tyś) a oni zwracają mi kasę w formie nazwijmy to karty podarunkowej do serwisu BMW w tej kwocie :). Ciekawe jak małe zakupy bym zrobił :)

 

Oczywiście nie zgodziłem się na takie propozycje bo nie mam zamiaru dokładać do interesu. Po kilku telefonach jednym spotkaniu i wizycie u prawnika stanęło na tym, że przeleją mi 8,5 tyś na konto a ja naprawię samochód poza serwisem.

Mogłem pójść na całość i żądać naprawy przez nich co pewnie skończyło by się wymianą na nowy silnik jednak pewnie by to trwało i na sądzie by się skończyło.

 

Resumując trzeba walczyć o swoje.

 

Gratuluje :cool2:

Szczerze nie podejrzewałem takiego zakończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę.

 

Zaproponowali mi dwa rozwiązania.

 

1. Wymiana na nowy silnik z dopłatą 10 tyś ...

2. Naprawiam za swoje poza serwisem, koszt wymiany silnika 8,5 zł (przebieg 70 tyś) a oni zwracają mi kasę w formie nazwijmy to karty podarunkowej do serwisu BMW w tej kwocie :). Ciekawe jak małe zakupy bym zrobił :)

 

Oczywiście nie zgodziłem się na takie propozycje bo nie mam zamiaru dokładać do interesu. Po kilku telefonach jednym spotkaniu i wizycie u prawnika stanęło na tym, że przeleją mi 8,5 tyś na konto a ja naprawię samochód poza serwisem.

Mogłem pójść na całość i żądać naprawy przez nich co pewnie skończyło by się wymianą na nowy silnik jednak pewnie by to trwało i na sądzie by się skończyło.

 

Resumując trzeba walczyć o swoje.

 

Gratuluje :cool2:

Szczerze nie podejrzewałem takiego zakończenia

 

Dobrze wiedzą, że to wada fabryczna ...

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze - o ile możesz napisać - jaki to salon. Sam też kupiłem swoją w salonie i zaraz na starcie padły mi wtryski - bez zająknięcia zapłacili. Twoja historia napawa optymizmem gdyby w przyszłości, odpukać, coś jeszcze się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozrządem to jest naprawdę skur.wysynstwo ze strony BMW, że nie zrobili akcji serwisowej i tego nie naprawiali... ja rozumiem że koszty, itd, ale tam gdzie są zyski tam muszą być i staty, sczególnie gdy wypuszcza się taki bubel...

 

Bardzo dobrze że Tobie się udało, aczkolwiek szkoda że nie jest to nowy silnik wstawiony przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze - o ile możesz napisać - jaki to salon. Sam też kupiłem swoją w salonie i zaraz na starcie padły mi wtryski - bez zająknięcia zapłacili. Twoja historia napawa optymizmem gdyby w przyszłości, odpukać, coś jeszcze się stało.

 

Prawo z którego ja skorzystałem działa maksymalnie do 2 lat od zakupu, jednak w umowie mogą skrócić ten okres do roku. No i oczywiście po 6 miesiącach od zakupu musisz udowodnić sprzedawcy, że wada już była w chwili zakupu. Nie jest to łatwe w moim przypadku było to o tyle łatwe, że napawano nie sprawdzili rozrządu przed sprzedażą bo nikomu się nie chciało silnika rozkręcać. To z pewnością wpłynęło na szybkie załatwienie sprawy. Jestem przekonany, że BMW jest świadome tego iż rozrząd w tym modelu silnika to niewypał ale koszty akcji serwisowej to zapewne majątek :)

 

@michallewicki: Gratuluję rezultatu, nie spodziewałem się że tak to się skończy.

 

Może warto napisać jaki to salon, bo z drugiej strony to całkiem dobrze o nich świadczy; ostatecznie stanęli na wysokości zadania IMHO.

 

Wiesz, to co mi oferowali na początku nie było rewelacją dopiero po uświadomieniu ich, że mogę żądać rozwiązania umowy oraz zwrotu kasy zadziałał.

Nie będę pisał który salon powiem tylko, że z Warszawy.

 

Z tym rozrządem to jest naprawdę skur.wysynstwo ze strony BMW, że nie zrobili akcji serwisowej i tego nie naprawiali... ja rozumiem że koszty, itd, ale tam gdzie są zyski tam muszą być i staty, sczególnie gdy wypuszcza się taki bubel...

 

Bardzo dobrze że Tobie się udało, aczkolwiek szkoda że nie jest to nowy silnik wstawiony przez nich.

 

To prawda bardzo zawiodłem się na BMW po tej akcji naprawdę myślałem, że samochody tej klasy są wytrzymalsze.

Jeśli chodzi o nowy silnik fajnie by było ale nie chciało mi się już dłużej tej sprawy ciągnąć. Teraz wsadzili mi z przebiegiem 70 tyś a za jakiś czas wymienię łańcuch rozrządu.

 

 

Jestem ciekawy ile procent samochodów z tym silnikiem miało awarię rozrządu.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienialem u siebie rozrzad to rowniez myslalem sobie , ze to bubel i wogole same niepochlebne opinie tylko mialem w glowie.

Ale ok .. auto kupilem z rozrzadem do wymiany co wplynelo na cene auta, po roku zrobilem wymiane.

Autem jezdze 2 lata , zrobilem prawie 50kkm (aktualnie 180kkm) i oprocz feralnego rozrzadu, oleju i klockow ham . nic wiecej nie robilem....

Jak dla mnie wpadka bmw jest oczywista, ale poza tym auto sprawuje sie ok.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem samochodzik :D teraz mam nowy używany silnik z przebiegiem 70 tyś km. Teraz jestem na etapie testów ale jestem zadowolony. Pracuje bardzo ładnie 70 tyś robi swoje. Przy okazji wymiany poprosiłem o sprawdzenie osprzętu silnika i musiałem wymienić dodatkowo kolektor oraz rolkę.

Miejmy nadzieję, że ma jakiś czas obędzie się bez tak poważnych napraw.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siemka mam problem ze swoim bmw e87 1.8d 143km. Mianowicie jechalem z pracy 50km/h I nagle zapalila sie kontrolka komputera zamalowana do polowy na zulto I sinlik zgals I nie chce ponownie odpalic . Bylem w serwisie klijent nie wie co to moze byc zadnego bledu nie odczytal z kluczyka , I maja zadzwonic jak podlacza pod komputer mam nadzieje ze to nie lancuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.