Skocz do zawartości

E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.


michalewicki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wczoraj moja E90 sprawiła mi bardzo nie miłą niespodziankę mianowicie po wyjechaniu z garażu po przejechaniu kilkuset metrów nagle zgasł mi silnik. Wyskoczył jakiś błąd i pojawiła się żółta ikona podobna do tej która jest w chwili wyłączenia silnika np. na światłach tylko ta w środku miała napis off nie jestem pewien ale to chyba informacja o wyłączeniu silnika nie mogłem znaleźć tego komunikatu w instrukcji. Wyjąłem kluczyk włożyłem go ponownie jednak samochód nie chciał już odpalić zapłon kręcił jednak nic to nie dawało. Chciałem sprawdzić błąd jednak check pokazał OK. Pojawiła się również żółta ikona akumulatora ale dopiero po kilku próbach odpalenia.

Samochód w serwisie w poniedziałek będzie podłączony pod komputer.

Jak myślicie co mogło się stać ???

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj jest ciekawy temat:

viewtopic.php?f=70&t=178507

Jeśli faktycznie okaże się że łańcuch się zerwał to podobno najlepiej wymienić silnik na inny. Cena wymiany zależy od tego za ile znajdziesz silnik i ile weźmie mechanik. Najtańsza opcja pewnie koło 5 tys.

Koszt ewentualnego remontu zależy od rodzajów uszkodzeń. Najpierw sobie zdiagnozuj problem bo przyczyna może być inna - nie ma się co martwić na zapas bez konkretnej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie myle to kawałek łańcucha rozrządu widać poprzez korek wlewowy oleju, widac dosłownie jego górną część. Więc jeśli jest zerwany to go tam nie zobaczysz i będziesz wiedział wcześniej...

Widać ale w M47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliła Ci się kontrolka check engine w momencie gdy zgasl silnik?

 

Ogólnie jest duża szansa, że zerwał się łańcuch, miałem kiedyś identycznie w n47 tez z 2008 roku, przebieg prawie 200k km.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie myle to kawałek łańcucha rozrządu widać poprzez korek wlewowy oleju, widac dosłownie jego górną część. Więc jeśli jest zerwany to go tam nie zobaczysz i będziesz wiedział wcześniej...

Widać ale w M47

:cool2: Dokładnie Viman ,Ja także obstawiam na łańcuch rozrządu że się zes...ał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko powiedzieć wyskoczyła tylko ikona podobna do tej która pojawia się podczas pracy sytemu start stop tylko ta była żółta i w środku było off. No i trójkąt informujący o błędzie jednak po wyjęciu kluczyka już nie pojawił się błąd. Tak jak piszecie wszystko wskazuje że to może być łańcuch chociaż dziwna spraw ponieważ nic nie było słychać :/ przebieg też nie jest jakiś straszny tym bardziej, że bmw nie przewiduje wymiany rozrządu :/

W sumie ciekawe czemu nie zrobili akcji serwisowej na te łańcuchy skoro są takie niepewne :/

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej naprawić, bo nie wiadomo co kupisz na allegro :) i co jak znów padnie rozrząd? podwójna robota...

ja naprawiałem :)

 

Też tak myślę tym bardziej, że ta awaria to coś co w tym silniku chyba jest normą :/ nawet podpisy zbierają :)

https://secure.avaaz.org/en/petition/BMW_N47_engine_recall/

 

P.S ppatryk ile zapłaciłeś ?

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.