Skocz do zawartości

F10/F11 3 foteliki z tylu.


adisan82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
czesto zapinam foteliki w przedziale 15-36kg kupilem maxi Tobi XP oraz ROEMER fotelik KIDFIX sa one bardzo waskie i dlatego w miare da sie zapiac w f10/11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zna ktoś auto w którym byłoby to wdzięczne zadanie ? :-)

 

sent from my android

Obstawiam że każdy van z trzema oddzielnymi fotelami. Ktoś tu kiedyś wspominał o Smaxie.....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Każdy Galaxy, S-Max, Sharan, Touran, Scenic itd itd. Też Peugeot 308 kombi o ile kojarzę. Generalnie sporo jest tych aut. Muszą mięć po prostu trzy osobne fotele. Jak chcesz coś co jest duże i komfortowe, to zdecydowanie nowy Sharan, auto prawie doskonałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każdy Galaxy, S-Max, Sharan, Touran, Scenic itd itd. Też Peugeot 308 kombi o ile kojarzę. Generalnie sporo jest tych aut. Muszą mięć po prostu trzy osobne fotele. Jak chcesz coś co jest duże i komfortowe, to zdecydowanie nowy Sharan, auto prawie doskonałe.

 

Nie prawda ze każdy. Smax i Galaxy na bank, testowałem. Turan, Scenik, c4 picasso niby zapniesz ale po zamknięciu drzwi foteliki "wstają" albo się krzywią.

Sharana nie sprawdzałem ale powinno być ok.

 

Także aut w których zmiescisz spokojnie 3 foteliki jest bardzo mało. Albo wchodzisz w segment autobusów czyli sharan, alhambra, galaxy albo bierzesz coś co w miarę wyglada i dobrze jeździ czyli smax :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie chcesz zmieniać marki auta to zmień foteliki ;) z grupy 15-36 kg podobno Recaro Milano jest wąski, chyba 45 cm szer. Tylko czy to nie przełoży się na komfort podróży dziecka....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ojciec trójki i ujeżdżacz jednocześnie F10, E70 i S-Maxa potwierdzam wyższość funkcjonalności tego ostatniego. Wersja 240KM z Powershiftem dawała spokojnie radę. Za 150 tysi miała te same gadżety co F10 za 250, jeździła dobrze ale na mokrym przy ruszaniu jest kompletna masakra z trakcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Problem nie leży w szerokości wnętrza, bo wcale F10 albo X5 nie jest węższe. Tu chodzi o układ tylnej kanapy. W Galaxy/S-max albo Sharanie masz trzy osobne i wąskie fotele, w F10 albo X5 masz 2 szerokie miejsca plus wąskie między nimi. Kształt kanapy i rozmieszczenie mocowania pasów powoduje, że nie ma szans na zamocowanie trzech fotelików w naturalny sposób. W X5 masz jeszcze tę opcję, że przy wersji 7 osobowej możesz jedno dziecko posadzić w trzecim rzędzie. Twój pomysł, żeby umieścić z tyłu żonę i dwa foteliki miałby zastosowanie gdyby żona miała ciało 12 letniego, wąskiego chłopca, inaczej raczej między dwoma plastikowymi fotelikami przechodziłaby katusze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko po co sadzać żonę między fotelikami? Lepiej z boku, bo ciało czlowieka (jako bardziej elastyczne od konstrukcji fotelika :norty: ) lepiej wykorzysta przestrzeń przy drzwiach no i szybciej wysiądzie z auta gdyby coś się działo.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po to, że dwóch fotelików praktycznie nie da się zapiąć obok siebie jeżeli jeden jest na środku a drugi z brzegu. Spójrz na konstrukcję kanapy w F10, na gniazda pasów itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić w F10. No chyba że jakaś prowizorka :nienie:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A faktycznie, obejrzałem sobie teraz dokładnie fotki. Strasznie szerokie są boczki kanapy przy drzwiach.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa w E70 ? Sprawia wrazenie duzego auta ? S-MAX to byla moja pierwsza mysl.

 

W E70 jest zdecydowanie lepiej niż w F10. Łatwiej się zapina foteliki bo są wyżej. Ale w dyskusji F10 vs E70 jest już mnóstwo innych czynników niż fotelikowych do wzięcia pod uwagę. Choćby nie wiem jak było przestronne E70 to jest to 2,5 tonowy kloc na szczudłach, kompletnie nie porównywalny pod względem komfortu i przyjemności z jazdy do F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem swojego czasu trzy foteliki w f10, specjalnie jeden fotelik dokupiłem (cybexa) żeby się 3 mieściły, generalnie - da się, tylko że drzwi dociska się na siłę, montaż fotelików to 5 minut akrobatyki, środkowy fotelik spoczywa nad zatrzaskiem klamry pasa bo fotel jest za wąski, posadzenie tam dzieci jest trudne - no bo albo odpinasz foteliki , sadzasz dzieci i ponownie przypinasz albo bez odpinania fotelika trzeba zluzować pasy,

bezpieczeństwo w razie kolizji dyskusyjne,

 

jest więcej przeciw niż za 3 fotelikami w f10 i w f30 to samo zresztą, można by ew. trzeci fotelik z przodu ale ja osobiście żony na środkowy tylny fotel w F10 to bym nie posadził - bo tam się chyba siedzi za karę albo jest się chińczykiem.

 

dlatego - odradzam 3 fotele i f10, może w wersji gt - nie sprawdzałem. Na rynku jest dosłownie kilka wozów które mieszczą bezpiecznie i komfortowo trzy foteliki obok siebie.

 

3 foteliki w f10 sedanie

http://images63.fotosik.pl/635/2d63d07d672727f4med.jpg

 

 

ps 2 foteliki duże + jeden typu nosidełko - też testowałem w f10 i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.