Skocz do zawartości

Kluczyk - kodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać na maila jak krok po kroku koduje się kluczyk w BMW e39, wiem że jest to opisane w instrukcji ale jej nie posiadam a mieszkam daleko od salonu wiec na razie nie kupię. Znalazłem instrukcje w internecie po angielsku ale nie umiem sobie tego fachowo przetłumaczyć. Wielkie dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie kluczyka (inicjalizacja pilota) w przypadku, gdy wymiana baterii w kluczyku trwała dluzej niż 1 min - cop spowodowało rozkodowanie kluczyka- obowiązuje rownież przed użyciem nowego nadajnika (kiedy np. poprzedni miał usterkę):

1. Wsiąść iz amknąć drzwi kierowcy.

2. Kluczyk zapłonu obrócić w zamku w kierownicy na chwilę (maks.5sek) w polozenie "1" i z powrotem ustawić na "0".

3. Przycisk "1" pilota( na kluczyku z lewej strony pod przyciskiem głównym) nacisnąć i przytrzymać. Przycisk "2" (po prawej stronie poniżej przycisku głownego w kluczyku) nacisnąć krótko tzrykrotnie ( x 3) raz za razem w ciągu 10 sekund nie puszczając przy tym przycisku "1".

4. Puścić przycisk "1".

5. Centralne ryglowanie sygnalizuje ryglując i natychmiast odryglowując, że inicjalizacja pilota jest skuteczna.

 

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzić inicjalizacje pilota.

Jeżeli posiadacie inne kluczyki z pilotem (łącznie do 4 szt. do tego auta!!), trzeba je równiez inicjalizować, każdy w ciągu 30 sekund po poprzednim. Nie wolno przy tym poruszyć zamka kierownicy!!

 

Gdyby nic to nie dalo zwóćcie się do ASO. :mad2:

 

PS> mam nadzieję, że pomoglem, tym którzy nie posiadają instrukcji w języku polskim, a tym którzy posiadaja udowodniłem, że nie potrafią czytać po polsku ze zrozumieniem (instrukcja obsługi BMW serii 5 str.140) :jawdrop:

 

Życzę sukcesów :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
w przypadku [e39] to też działa. Mam pytanie czy można gdzieś kupić kluczyk , dorobic go a później zakodować, czy pozostaje tylko ASO. Mam tylko jeden kluczyk a warto mieć zapasowy na czarną godzinę.

 

 

witam!!! też mialem ten problem w serwisie BMW taka impra kosztuje 560zł .

wole tam niż gdzieś na giełdzie za 250zł a do tygodnia niemam samochodu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Proszę o pomoc. U mnie nie pomaga kodowanie kluczyka tak jak opisane wyżej. Po zakodowaniu kluczyka wg wskazań jest tylko takie 'pyknięcie" w okolicy kolumny kierowniczej i tyle. Zamek nie reaguje. Co to może być ? sterownik centralnego ? gdzie on się znajduje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko...

Nie wiem czy sie rozkodowalo czy co... :D

Ale otwieranie dzialaa a zamykanie nie :( w kluczyky jak wcisne przycisk zamykania to dioda mryga ale za cholerke nie zamyka :((

Pomoze zakodowanie od poczatku?

 

Spróbuj wymienić baterie w pilocie, miałem tak w E38 i pomogło, jak szybko wymienisz baterie nie będziesz musiał kodować ponownie kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wybaczcie archeologię ale bez sensu jest tworzyć nowy watek. :duh:

Zakupilem e60 ale niestety dostalem tylko 1 kluczyk a wlasciciel obiecal ze dosle.. no coz minely 2 miechy i nic nie ma. Myslalem ze Niemcy sa bardziej slowni ;)

 

Znalazlem na allegro oferte z wawy za 450 zl - dorobienei i zaprogramowanie kluczyka. Znalazlem tez za 300 zl surowke -> allegro.pl/item818750454_bmw_e46_e39_kluczyk_pilot_niewyciety_oryginalny.html

 

Powiedzcie czy oplaca sie kupic surowke i dac gdzies to wyrobienia i samemu zaprogramowac? Do wawy mam ponad 250 km wiec dam dojazd na miejsce w 2 strony to 500 km..

 

Niestety w instrukcji e60 (sciagnietej tutaj) nie ma ani slowa o zapropgramowaniu, tylko o programowaniu np ustawien fotela itp czyli tego czego w mojej e60 z 2004 nie ma ;)

 

Czy moge liczyc na mala pomoc, orientuej sie ktos ilke kosztuje wyzlobienie tego rowka i czy moze to zrobic przecietny zaklad zajmujacy sie tym?

 

Czy instgrukcja programowania z e39 spawdzi sie w tym przypadku?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

CZeść, czy odłączenie akumulatora na kilkanaście minut może rozkodować kluczyki oba.

Bo właśnie po takiej akcji przestał mi działać centralny zamek z kluczyka.

Dodam że przed odłączeniem akumulatora był włączony w INPA tryb "transport" a po włożeniu akumulatora tryb "TRANSOPORT" został wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie kluczyka (inicjalizacja pilota) w przypadku, gdy wymiana baterii w kluczyku trwała dluzej niż 1 min - cop spowodowało rozkodowanie kluczyka- obowiązuje rownież przed użyciem nowego nadajnika (kiedy np. poprzedni miał usterkę):

1. Wsiąść iz amknąć drzwi kierowcy.

2. Kluczyk zapłonu obrócić w zamku w kierownicy na chwilę (maks.5sek) w polozenie "1" i z powrotem ustawić na "0".

3. Przycisk "1" pilota( na kluczyku z lewej strony pod przyciskiem głównym) nacisnąć i przytrzymać. Przycisk "2" (po prawej stronie poniżej przycisku głownego w kluczyku) nacisnąć krótko tzrykrotnie ( x 3) raz za razem w ciągu 10 sekund nie puszczając przy tym przycisku "1".

4. Puścić przycisk "1".

5. Centralne ryglowanie sygnalizuje ryglując i natychmiast odryglowując, że inicjalizacja pilota jest skuteczna.

 

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzić inicjalizacje pilota.

Jeżeli posiadacie inne kluczyki z pilotem (łącznie do 4 szt. do tego auta!!), trzeba je równiez inicjalizować, każdy w ciągu 30 sekund po poprzednim. Nie wolno przy tym poruszyć zamka kierownicy!!

 

Gdyby nic to nie dalo zwóćcie się do ASO. :mad2:

 

PS> mam nadzieję, że pomoglem, tym którzy nie posiadają instrukcji w języku polskim, a tym którzy posiadaja udowodniłem, że nie potrafią czytać po polsku ze zrozumieniem (instrukcja obsługi BMW serii 5 str.140) :jawdrop:

 

Życzę sukcesów :mrgreen:

 

 

 

mam 3 przyciski na pilocie otwieranie zamykanie i bagażnik

przyciska 1 to ????

przycisk 2 to??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.