Skocz do zawartości

E46 320d jak wam pali na mrozie


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko stało dzis 1 noc pod chmurka temp -13, paliwo zwykły disel z orlena bez dotatków świece wymieniane jakies 20tys temu czyli 2 lata,jak robilem czipa to na kompie pokazywało ze nie chodza, noi tak kręcic musialem go dlugo z pare razy moze z 2 min z przerwami zanim odpalił ale meczył sie zdrowo zeby odpalić,

 

A wasze jak odpalaja na takiej Temp? :?: :?: :?: normalnie? :?: :?: bo jesli tak to chyba ten sterownik świec mam popsuty albo swiece, ale świece by padly po 20tys? mam chyba NGK albo Breu juz nie pamietam dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zazwyczaj auto trzymam w garażu gdzie jest parę stopni cieplej. Dzisiejszej nocy zaś specjalnie auto wystawiłem na zewnątrz by sprawdzić jak pali na takim mrozie. U mnie było -20 (północny-wschód), paliwo to zwykły ON z orlenu, świece zmieniane 2 lata temu.

Rano samochód zapalił za 1. razem, tylko troszkę dłużej niż zwykle podgrzewało świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już trzeci chyba taki sam nowy temat..jak masz błąd 4 świec to sterownik jest uszkodzony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 4 świece pokazuje, czyli sterownik tak myslałem, bo przy -13 to bardzo musiałem sie nameczyć zeby odpalić

A jakiej firmy sterownik polecacie zeby po chodzil troche? Tylko BREU robi? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Narazie przy -14 odpalal bez problemów. Polecam sprawdzić sterownik świec, bo w większości przypadków to on jest przyczyna słabego odpalania. Myśle ze chip nie powinien mieć wpływu na błędy świec które ci sie zapisały. Poczytaj viewtopic.php?f=69&t=202987

 

Sterownik możesz kupić nowy, koszt > 200 pln, lub zregenerować np u mnie :mrgreen: nie polecam kupna używki na allegro bo prawdopodobnie bedzie tez uwalony...

 

Pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-17 bylo i pali mi jak zyletka a i zadnych specjalnych paliw nie leje tylko zwykle ON oczywiscie polskie :D Co do tych 2-letnich swiec to moga tak grzac ze mozna je jezykiem dotykac :D Oczywiscie ze mogly juz pasc kolego wykrec je i daj prosto na aku kabelkiem sekunda i koncowka ma byc juz czerwona a 3 sek to cala ma byc rozgrzana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-17 bylo i pali mi jak zyletka a i zadnych specjalnych paliw nie leje tylko zwykle ON oczywiscie polskie :D Co do tych 2-letnich swiec to moga tak grzac ze mozna je jezykiem dotykac :D Oczywiscie ze mogly juz pasc kolego wykrec je i daj prosto na aku kabelkiem sekunda i koncowka ma byc juz czerwona a 3 sek to cala ma byc rozgrzana

Jak mozna takiego druciarstwa uczyć na forum.. :duh: Świece zasilane są napięciem 5V i podłączenie "na chwilkę" do aku który ma 12V grozi bardzo dużym ryzykiem spalenia! Nie wspomnę już o rezystancji wew swiecy która moze spowodować przepływ dużego prądu.. Wiec kolego nie pisz takich głupot chyba ze zyczysz autorowi tematu kolejnej wymiany swiec :mad2: .. Ale tak to bywa jak sie człowiek z młotkiem i przecinakiem zabiera za naprawę auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do sterownika.Wyglada na to, ze nie zawsze musi wyrzucac blad wszystkich swiec.ja mialem wymieniony komplet 4 swiec i po krotkim czasie potem podpialem inpe. Wyrzucala blad jednej swieczki.kasowalem i znow wyrzucala. Wymiana sterownika pomogla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ..... WojtasoBmw ma u siebie akurat świece 12V, chociaż nieprecyzyjne wypowiadanie się sprzyja powielaniu bzdur na forum przez 3/6/9/10 osobę .............. .

 

 

Skols003 sterownik możesz regenerować, albo kupić nówkę sztukę u "Maćka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do sterownika.Wyglada na to, ze nie zawsze musi wyrzucac blad wszystkich swiec.ja mialem wymieniony komplet 4 swiec i po krotkim czasie potem podpialem inpe. Wyrzucala blad jednej swieczki.kasowalem i znow wyrzucala. Wymiana sterownika pomogla.

Mialem to samo miesiac po zakupie nowych beru i regenerowanego sterownika.Wywalilo blad jednej potem drugiej.Mysle sterownik regenerowany pewnie felerne beru,wiec kupilem nowe,a to okazal sie sterownik i tak zostalem z kapletem prawie nowych beru.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna takiego druciarstwa uczyć na forum.. :duh: Świece zasilane są napięciem 5V i podłączenie "na chwilkę" do aku który ma 12V grozi bardzo dużym ryzykiem spalenia! Nie wspomnę już o rezystancji wew swiecy która moze spowodować przepływ dużego prądu.. Wiec kolego nie pisz takich głupot chyba ze zyczysz autorowi tematu kolejnej wymiany swiec :mad2: .. Ale tak to bywa jak sie człowiek z młotkiem i przecinakiem zabiera za naprawę auta.

Kolego jakie druciarstwo i jakie 5V moze w twoim bo masz po lifcie ale w mojej przedliftowej sa swiece 11V i nie mow ze nie bo w srode kupowalem nowki beru i dobieralem po vin auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna takiego druciarstwa uczyć na forum.. :duh: Świece zasilane są napięciem 5V i podłączenie "na chwilkę" do aku który ma 12V grozi bardzo dużym ryzykiem spalenia! Nie wspomnę już o rezystancji wew swiecy która moze spowodować przepływ dużego prądu.. Wiec kolego nie pisz takich głupot chyba ze zyczysz autorowi tematu kolejnej wymiany swiec :mad2: .. Ale tak to bywa jak sie człowiek z młotkiem i przecinakiem zabiera za naprawę auta.

Kolego jakie druciarstwo i jakie 5V moze w twoim bo masz po lifcie ale w mojej przedliftowej sa swiece 11V i nie mow ze nie bo w srode kupowalem nowki beru i dobieralem po vin auta

 

Ok wiadomo, że przedlift - 12V, polift 5V, ale nie sugeruj koledze Scols003, który ma polifta, żeby sprawdzał świece pod aku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ile masz nalatane?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak pali, w nocy bylo z -15, kolo 11godz odpalalem -10było

wlaczylem ukryty test to widac ze w bloku temp -11

Troche za szybko zakręciłem ale dał rade. Identycznie odpalil przy -22 w sobote rano.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest taki temat, bo już chciałem zakładać nowy.

 

Już drugą zimę powtarza się u mnie ten sam problem, tzn. mam problemy z zapalaniem przy większych mrozach. W tym roku przed zimą zmieniłem aku, bo fabryczny już nie dawał rady, dlatego ten element wykluczyłem. Poprzedniej zimy wymieniłem świece, bo były 3 padnięte, problem zniknął. W tym roku znów to samo...

 

I teraz zastanawiam się, jaki jest powód tak szybko padających świec - padnięty sterownik? Znajomy elektronik sprawdzał i NIBY wszystko z nim ok, jednak po tym, co się teraz dzieje mam wątpliwości. Roger, ratuj? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile taki sterownik wytrzymuje ?ze 2 lata? i nastepna wymiana? :?:

Nowy pewnie kilka lat Ci wytrzyma, bo one maja "wrodzona" wadę fabryczna, ale dokładnie nie da sie jego żywotności określić. Ja staram sie regenerować je w taki sposób by eliminować ta wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, poczytałem trochę tu i ówdzie, i wychodzi na to, że walnięty sterownik niekoniecznie zgłasza wszystkie świece niesprawne. Nie zastanawiając się długo ubiłem biznes z Rogerem z Nysy, sterownik powinien być u mnie za parę dni. Podepnę i dalej będę obserwował. Jeśli znów będą jaja ze świecami, to będę szukał dalej choć nie ukrywam, że będę już zaniepokojony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.