Skocz do zawartości

Najlepsze zabezpieczenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ...

 

Czy mozecie wymienić ktore z zabezpieczeń przez Was stosowanych uważacie, bądź ogolnie uwazane sa za najskuteczniejsze. Wiem ze wszystko da sie obejsc, ale zawsze lepiej cos mieć niz nie ....

 

oczywiscie chodzi mi o zabezpieczenia auta przed kradzieżą :P

 

Pozdrawiam ! :wink:

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinn;

Obecnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie auta jest przekrosowanie ząbków w wtyczce i komputerze

mogę prosić o wykładnię łopatologiczną tego stwierdzenia?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musza mieć komputer od konkretnego modelu do tego stacyjkę.

koszt takiego kompletu ok.3 tys.

dlatego nie kradną pierwszego lepszego autka ale takie które im sie opłaci.

złodziej za autko dostaje przecietnie ok. 1 tys. zł

dlatego jeżeli masz przecietne lub rzadkie autko a do tego masz autoalarm a i nawet immobiliser niezależny (koszt całkowity do 1.5 tys.zł) mozesz spac spokojnie :twisted2:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saygon:

dlatego jeżeli masz przecietne

fakt, jak każde bmw :mrgreen:

 

lub rzadkie autko

fakt, jak każde bmw :mrgreen:

 

a do tego masz autoalarm a i nawet immobiliser niezależny (koszt całkowity do 1.5 tys.zł) mozesz spac spokojnie

 

fakt, jak każde bmw , moje ma również niezalezy immobiliser, ale wcale nie mam takiego spokojnego snu :worried: - na wypadzie gdzies w polsce oczywiście, bo w domku mam domek dla auta :twisted2:

 

co oczywiście nie jest gwarancją bezpieczeństwa auta, ale próbowałem i na łańcuchu nie da się go prowadzxać, szczególnie do sklepów :wink:

 

PS> zawsze to mnie troche chociaż pocieszyleś :cool2: :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard nie bądź zbyt dowcipny :twisted2:

wiesz dokładnie ,że kradną tylko nowy dobry wypas a inne jak nie są zabezpieczone.

chyba ostatnio dźwigneli 2 beemki z forum a chłopaki pisali,że chcieli je dopiro zabezpieczyc.

jak powyżej albo bardzo rzadkie ( bez obrazy ale chyba nie masz M-5 m-60 )

lub niezabezpieczone jak kolegów :nienie:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard:

 

obecnie największym probleme przy kradzieży stawia imobilaizer który jest zintegrowany z komputerem samochodu bądź współpracuje z nim. Każdy kluczyk ma odpowiedni kod do imobilaizera. Obecnie złodziej kradnąc samochód robi to zwłasnym komputerem tzn. odpina Twój i zapina swój gdzie ma przy sobie kluczyki z kodem łamie blokadę i odjeżdza. Zmieniając ząbki w wtyczce i kompie zmieniasz ustawinie w stosunku do kompa złodzieja. Kradnąc auto nie ma się czasu zastanawiać czy ktoś zrobił krosowanie ząbków i złodziej zapina swój co daje efekt że wtyczka daje inne natężenie na kompa złodzieja niż na przerobionego(orginalnego) co sprawia że złodziej nie może odpalić auta, czasami konczy się tym że komp złodzieja zostaje spalony.

 

p.s nie pytajcie skąd to wiem ale naprawdę działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ukrytych wyłączników tym lepiej - ale bez przesady (czasami od nadmiaru można sie samemu pogubić).

Nawet najlepszy (czyt. najdroższy) alarm jest do sforsowania. Firmy montujące alarmy czesto robią to "rutynowo" - centralka w tym samym miejscu , ukryty wyłącznik autoryzujacy kierowcę w tym samym miejscu...

Czasami własne "unikalne" zabezpieczenie jest trudniejsze do zlokalizowania...

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za tym ze najlepsze sąwłasne zabezpieczenia niż alarmy które niepowiem bo wiadomo coś tam dają ( chronią przed partaczami :P:P) Ja osobiście montując alarmy w samochodach staram sie nie robić tego rutynowo i nie umieszczam centralki w jednym miejscu a na dodatek staram sie ją dobrze schować zebynie była gdzieś na wierzhu :P Ukryty przełącznik, indetyfikacja kierowcy itp są bardzo dobre. Ale są lepsze sposoby jak np masz zamiar zostawić samochód na dłuższy czas gdzieś gdzie czujesz ze moze on zniknać. A sposoby sa np takie:

- odpiecie kabla wysokiego napiecia (z cewki do aparatu zapłonowego)

- w starszych konstrukcjach wyjęcie palaca z kopółki rozdzielacza

- wyjęcie akumy (minusem tego jest to ze tracimy alarm :/ )

itp sztuczki które powodujące brak możliwości odpalenia samochodu.

Ale nie oszukujmy się! jeśli chcą ukraść to ukradną (albo okradną) A nie mozemy nażekac na brak doświadczenia naszych polskich złodzieji bo są dobrzy w tym corobią :P :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram!!!!

ukryte odciecie zaplonu, ktore nazywam hebelkiem jest chyba najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia pojazdu, moj ojciec sie zreszta przekonal na wlasnej skorze, gdy mi porzyczyl swoja S klase, a ja madry zaparkowalem autko na osiedlowym parkingu :duh: ( dopiro co sie wprowadzilem, wiec nikt nie kojarzyl auta)

rano podchodze do bryki i cos mi nie pasuje, ale nie wiem co...

...otwieram, a tu jakby auto bylo juz otwrate....

...wsiadam, kluczyk w stacyjke i lipa nawet nie drgnie- zlamana, zeby bylo smieszniej nawet panelu od radia ze schowka nie wyciagneli, acz kolwiek przegrzebali cale auto w poszukiwaniu hebelka :D

 

Tylko hebelek!!!!!

 

do dlugi:

masz dobre propozycje, jednakze uciazliwe i jakos nie wyobrazam sobie ze np. w zimie dwa razy dziennie dymam akumulator z/do auta- pomijajac ze nowsze samochody nie lubia dluzszego braku pradu

 

P.S. Jak maja ukrasc bryke, to najlepsze zabezpieczenia nie pomoga!!! Wiec AC obowiazkowe :?

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A oplaca sie brac AC na auto z 1991 roku ? :P Jak uwazacie ?

Moze nie jest to zbyt dobry powód, a własciwie to taki "bonus" - biorac tanie AC na samochod '91 pracujesz na zniżki co moze sie przydac przy zakupie droższej Beemki, gdzie koszta ubezpieczenia sa duzo wieksze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzednik zrobil fajne zabezpieczenie , do tego bede myslal nad tym skrosowaniem kompa. zabieg prosty i napewno skuteczny . byle glupek nie bedzie mial szans na odpalnie nawet majac swoj komp. a przy okazji bedzie musial zforsowac pare zabezp. zanim dojdzie do ladu z tym co tam piszczy w trawie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wychodzac z tego załżenia mam indywidualny immobilajzer z ukrytym stycznikiem...gdybym miał go szukać to bym się w życiu nie domyślił, że jest tam, gdzie jest :mrgreen:

a w krótce bedzie alarm z 2 zabezpieczeniem :wink:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najogólniej immobilajzer jest "unieruchamiaczem" samochodu. Natomiast sposób jego wyłączenia zależy wyłącznie od budowy immobilajzera lub od pomysłowości montującego takie urządzenie.

A sposobów może być wiele - od mikrowyłącznika, poprzez karty CHIP'owe, pastylki DALLAS'a, na bezobsługowych skończywszy...

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obecnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie auta jest przekrosowanie ząbków w wtyczce i komputerze. gdyż obecnie złodzieje kradną samochody na własny komputer który jest dostosowany do seryjnej wtyczki

 

moglby ktos podrzucic jakis schemat i info gdzie jest ta wtyczka albo kto by to mogl zrobic w e60 (najlepiej okolice czestochowa-katowice-krakow)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.