Skocz do zawartości

[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.


mmaario89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Też byłem jakoś sceptycznie nastawiony do płukanek,ale ostatnio kupiłem płukankę Motula. Zmieniałem markę oleju z Castrola na Shella-jeden i drugi olej to 5W. Stary olej zleciał po 12tk dosłownie czarny. Nie zaobserwowałem żadnych niepokojących objawów po zastosowaniu płukanki. Następnym razem też zaleję i przepłuczę motor.

Ale taką decyzję powinien podjąć każdy sam.Nie chcę odpowiadać za to, że może przypadkowo się komuś silnik rozciecze i będzie miał do mnie pretensje.

Kiedyś zastosowałem cudowny środek do ropy i po 3 tygodniach rozciekła się pompa wtryskowa.

Za to nigdy, ale to nigdy nie zaleję dodatków/uszlachetniaczy do oleju.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Olej zmieniony.Póki co nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika.Ale zrobiłem dopiero może z 5 kilometrów.Nie kopci po płukance.

Trochę pojeździłem dziś i mam wrażenie jakby silnik po tej zmianie stracił moc :( Wydaje mi się że wcześniej było lepiej,nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chcę wymienić olej, lecz nie mam wiedzy jaki był lany wcześniej wiem ze 10w40, silnik jest generalnie suchy są małe plamki spod pokrywy zaworów od strony kolektora tylko . Silnik to m52b25 czytałem na roznych forach i zdecydowałem zalac silnik takim olejem :

http://www.liqui-moly.pl/produkty/srodki-smarne/oleje-silnikowe-samochody-osobowe/polsyntetyczne/mos2-leichtlauf-10w-40-2184-detail

i chce zrobić płukanke tym specyfikiem :

http://www.liqui-moly.pl/produkty/pro-line-1/engine-flush-pro-line-2662-detail

może ktoś poleci inny olej i uzasadni dlaczego

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę wymienić olej, lecz nie mam wiedzy jaki był lany wcześniej wiem ze 10w40, silnik jest generalnie suchy są małe plamki spod pokrywy zaworów od strony kolektora tylko . Silnik to m52b25 czytałem na roznych forach i zdecydowałem zalac silnik takim olejem :

http://www.liqui-moly.pl/produkty/srodki-smarne/oleje-silnikowe-samochody-osobowe/polsyntetyczne/mos2-leichtlauf-10w-40-2184-detail

i chce zrobić płukanke tym specyfikiem :

http://www.liqui-moly.pl/produkty/pro-line-1/engine-flush-pro-line-2662-detail

może ktoś poleci inny olej i uzasadni dlaczego

z góry dzięki

 

adamo123 w wymienione wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem tu nowy,a bmw ma mój syn.Niestety to ja przy nim grzebę,ale na razie mało.Ale,ale do rzeczy.Syn nie sprawdzał poziomu oleju i kiedy ja sprawdziłem to o zgrozo suchy bagnet.Na obudowie wentylatora była nalepka z jakimś olejem 15 w 40,więc dokupiłem taki i wlałem do silnika tak około 400ml.Po przejechaniu 20 km zawory tak klekotały,jakby miały się rozsypać.Czym prędzej wjechałem na kanał ,zlałem olej i za porada starego mechanika(kumpla)wlałem mu 5w40 lotos,oraz wymieniłem wkład filtra na polski z filtronu.Nie ma co cudować z jakimiś niemieckimi,francuskimi czy innymi i tak je wszystkie klepią u nas w filtronie.Po wymianie oleju w silniku cisza i tak już przejechał 40km.Tylko syntetyk-dodam że przebieg w/g licznika to 293tyś,a ile jest naprawdę ?

pozdrawiam seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma kolor oleju do jego wlaściwości ? LM to dobre oleje.

 

Ja do różnych zabawek leje zazwyczaj olej który jest mocno zielony (jak płyn do chłodnic) i dodatkowo ładnie pachnie i co to ma do rzeczy jeśli jest olejem dobrym :)

Pewnie że dobre, sam mam moją zalaną LM TopTec 5w40 i jestem bardzo zadowolony, silnik to m50b20 przy mojej bardzo sportowej jeździe wcale go nie ubywa i kolor nadal taki jak wlałem w silnik, czysty. Wcześniej był 15w40 - poprzedni właściciel idiota

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
niestety musisz zostać na mineralnym teraz, zlej, cały obecny i kup Amsoil lub Millers'a do tego filtr jak kolega napisał powyżej.

 

 

No, dobre pierdoły. Idź, dokształć się.

 

Do autora - płukanka, Wynns albo LiquiMoly z serii Pro, na to dobrej klasy półsyntetyk i masz niezbędne minimum, a jak masz ciut więcej kasy, to dobry gatunkowo syntetyk - to jest jedyna prawidłowa droga obsługi. Ale skoro takie cyrki Ci się dzieją, to nie masz na co czekać.

i nie słuchaj "znawców" od rozszczelnień, silników - durszlaków, zatarć po płukance, wybuchów ognia piekielnego, Violetty Villas i innych tego typu gówien - silnik Ci nie wybuchnie, nie zesra się olejem, a nawet jeśli się rozszczelni któraś z uszczelek, to się ją wymienia i lata dalej.

 

 

Potwierdzam :). Zrobiłem płukankę liquy moly, wlałem 5w40 castrol magnatec i jak na razie igła :). Przebieg 254 tyś. km. Silnik M50B20. Przejście robiłem z 10w40.

 

Co do płukanki to olej przed wlaniem liquy moly miałem koloru kawy z mlekiem, po płukaniu przy zlewaniu olej był czarny jak kolega cichy wspomniał, czyli chyba wyczyścił co trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
niestety musisz zostać na mineralnym teraz, zlej, cały obecny i kup Amsoil lub Millers'a do tego filtr jak kolega napisał powyżej.

 

 

No, dobre pierdoły. Idź, dokształć się.

 

Do autora - płukanka, Wynns albo LiquiMoly z serii Pro, na to dobrej klasy półsyntetyk i masz niezbędne minimum, a jak masz ciut więcej kasy, to dobry gatunkowo syntetyk - to jest jedyna prawidłowa droga obsługi. Ale skoro takie cyrki Ci się dzieją, to nie masz na co czekać.

i nie słuchaj "znawców" od rozszczelnień, silników - durszlaków, zatarć po płukance, wybuchów ognia piekielnego, Violetty Villas i innych tego typu gówien - silnik Ci nie wybuchnie, nie zesra się olejem, a nawet jeśli się rozszczelni któraś z uszczelek, to się ją wymienia i lata dalej.

 

 

Potwierdzam :). Zrobiłem płukankę liquy moly, wlałem 5w40 castrol magnatec i jak na razie igła :). Przebieg 254 tyś. km. Silnik M50B20. Przejście robiłem z 10w40.

 

Co do płukanki to olej przed wlaniem liquy moly miałem koloru kawy z mlekiem, po płukaniu przy zlewaniu olej był czarny jak kolega cichy wspomniał, czyli chyba wyczyścił co trzeba :D

To tylko mity i brak wiedzy wszechwiedzących i najmądrzejszych. Jak mówiłem przechodziłem z 15 na 5, silnik nadal suchy ,oleju nie ubywa, tylko pozytywne następstwa tego zabiegu.

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odgrzeje temat ;) jestem nowy na forum, posiadam E36 325 TDS, przejechane ma 342 tysiace, olej to 10W40 Mobil, poprzedni wlasciciel takze lal polsyntetyk, nie ma wyciekow i nie ubywa na miarce tu moje pytanie, warto zainwestowac w plukanke i zalac silnik syntetykiem ? Mam zamiar jeszcze nacieszyc sie tym autem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć panowie

 

Wczoraj nabyłem drogą kupna E36 w M52B20, touring. Poprzedni właściciel zaleca wymianę, więc pytanie - jaki półsyntetyk lać, 10W40? Mobil, Millers?

 

Silnik się nie poci, jest suchy, jedynie poci się zbiorniczek wspomagania - z tego co zauważyłem (a do tej pory latałem samymi hondami :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Mam silnik M50B25 bez Vanosa. Stan cylindrów jak widzieliście w moim temacie niżej, jest idealnie. Kupiłem olej Motul 8100 5W40, taki mi doradzili ludzie oglądając ten silnik. Ktoś jeździł/jeździ na takim oleju w tym silniku? Jak to się sprawuje? Ile oleju wchodzi do układu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.