Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Maszyna.

Co do napinacza rozrządu to ja u sobie 2 razy wymienialem ta uszczelke razem ze sruba. Kupowałem w ASO. Wytrzymuje góra rok i znowu sie poci.

Nie wiem co jest z tymi uszczelkami. Jak dla mnie zbliża się w stronę ideału. Ty chcesz oryginał ale ja bym zrobił wyjątek dla klimatronika;)

Coraz bliżej Maja więc pewnie będzie okazja znowu zrobić fotkę przy Badzie;)

Ja swoje 7er narazie trochę dopieszczam. Galerii w dziale seria 7 nawet nie zakładam bo bez obrazy ale są tam same "buroki" i brak administracji.

Tematy typu "jak uzyskać gwizd z tłumika albo gwizd z turbiny" porażka

Szkoda że nie panuje tam taki porządek jak w dziale serii 3;(

Pozdrawiam

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Ogólnie to uszczelka aluminiowa jest dostępna w każdym sklepie z takimi rzeczami.

A po co wymieniać śrubę?

Aaaatam ideał, jeszcze duuużo brakuje.Ot zwykłe auto w stanie rzadko już spotykanym jak na E36.

Hmmm. Wyjątków nie będzie i klimatronika też :wink:

Co do działu E36 to było tutaj tak samo. Niektórzy się denerwują bo...ale za to mamy przejrzyście i jak ktoś chce pomóc to wie, że to wiem to napiszę,a tego nie. Dlatego nie ma sprzeczek i jest miło i kulturalnie :D

Zaglądam czasem do działu E46 i tam też moderatorzy byli, ale się zbyli. No i dużo zgrzytów, bo...ja to mam najlepsze, wyliczanie na co kogo stać i ogólny bałagan. Ale rozwałił dziś mnie tytuł "po wizycie w rowie słabo grzeje" Jest tam ogólnie mało sympatycznie.

Ale wracając do tematu to wczoraj zdjąłem dekiel od zaworów i złożyłem powtórnie na silikon. Robi się film dla tych co by chcieli też wymienić sami, ale nie wiedzą jak lub się boją :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry filmik :D Nasunęło mi sie pytanko bo masz opisane cewki czy ich kolejność ma znaczenie np. jakbyś zamienił 1 z 2 ale przewody podpiął dobrze to czy to coś przeszkadza? Pokrywę zaworów też myjesz benzyną ekstrakcyjną ?

 

Garaż profesjonalnie uszczelniony pianką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam opisane, bo jakoś mi tak coś podpowiada, że jak jest na swoim miejscu to jest najlepiej. Tam gdzie sobie pracuje niech tam jest. Wszystkie cewki są takie same, zaś kostek do cewek nie da się pomylić bo listwa jest tak zrobiona, że uniemożliwia pomyłkę.

Benzyna ekstrakcyjna nie nadaje się do mycia bo szybko paruje i słabo skuteczna jest. Do mycia to przeważnie zwykły rozpuszczalnik uniwersalny lub ostatnio używam benzyny lakowej.

Pianka jest super nie wieje mi przynajmniej i zrobiło się w środku cicho.Garaż czeka na ocieplenie watą i płytami ale...długo to już trwa :mrgreen: .

PS.Jeszcze czeka wymiana uszczelki podstawy filtra więc będzie ciekawy filmik :wink:

I dużo roboty :evil:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiele osób odważy się na samodzielną wymianę uszczelki po obejrzeniu tego.Wymiana uszczelki podstawy filtra też nie jest trudna.

Nie chcę być dociekliwy ale zastanawia mnie czy ponumerowałeś cewki po prostu od lewej do prawej bo tak lepiej dla Ciebie było?Bo pierwszy cylinder jest od rozrządu a 6-ty przy grodzi przecież.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na pewno wiele osób odważy się na samodzielną wymianę uszczelki po obejrzeniu tego.

No właśnie po to zrobiłem żeby ktoś miał obraz tego jak to ugryźć.Wiele osób się najzwyczajniej... boi.

Wymiana uszczelki podstawy filtra też nie jest trudna.

Ale rozbierania jest więcej.Trzeba zwalić altka i chyba pompę wspomy też.

zastanawia mnie czy ponumerowałeś cewki po prostu od lewej do prawej bo tak lepiej dla Ciebie było?

Dokładnie :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelki podstawy filtra też nie jest trudna.

Ale rozbierania jest więcej.Trzeba zwalić altka i chyba pompę wspomy też.

W e39 z m52 wystarczy wyciągnąć filtr powietrza, odkręcić zbiorniczek od wspomagania, zdjąć pasek wielorowkowy, wyciągnąć alternator. A później już tylko odkręcenie podstawy i wymiana uszczelki.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sanitarny hahaha :mrgreen:

Nie śmiejmy się z kolegi bo może nie wiedzieć jak nie mechanikuje.

Tak kolego musisz użyć silikonu wysokotemperaturowego. Obecnie silikony są na bardzo dobrym poziomie i czasami noszą nazwę "masa uszczelniająca".

Ja stosuję taki do 350 stopni w kolorze czarnym bo wygląda estetycznie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziś postanowiłem przewietrzyć. Od 21 grudnia nie jeżdżona, a w środku czuć było wilgoć :(

Przewietrzyliśmy się trochę.

Plenery.......

:wink:

Bad%2520Boy%2520%2528100%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528101%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528102%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528106%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528107%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528105%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528103%2529.JPG

Jak się zrobi ciepło to mam w planie odświeżenie skór.

Oj nie ładnie :nienie: Miałeś do kolegi przyjechać z flaszką, a wymieniłeś sam...

Przyjadę :D .

Ogarnąłem sam. Co będę Ci głowę zawracał :wink: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki Krystian za dobre słowo, spoko gość z Ciebie :wink: :cool2:

 

Żeby było mi łatwiej to nabyłem sobie... :D

DSCN0607.JPG

Żeby było mi łatwiej to nabyłem sobie... :D

DSCN0615.JPG

Nie wytrzymałem i renowywują się :D

Nawet jestem zadowolony.

DSCN0610.JPG

DSCN0611.JPG

DSCN0612.JPG

Siedzenie jest po 3 warstwach i schnie. Jeszcze dziś lub jutro nałożę jeszcze jedną warstwę, a potem bezbarwny lakier żeby mi się nie wycierały :wink: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Siedzenie schnie.

Dziś dostało ostatnią warstwę-mieszanka w stopniu 50/50 farby i lakieru bezbarwnego. Zrobiłem to celowo ponieważ nie chcę żeby mi się siedzenia brudziły.

Siedzenie jeszcze nie wyschło, klei się, nie będę go na razie ruszał. Jestem ciekaw jak będzie wyglądało po wyschnięciu, bo na obecną chwilkę nabrało połysku.

No,ale nic.Oceńcie sami zdjęcia są real.

DSCN0624.JPG

DSCN0625.JPG

DSCN0626.JPG

DSCN0623.JPG

Póki co na razie jedno.

Będę się starał stopniowo po kolei. :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota.

Fajnie to wygląda ale jak to będzie funkcjonować?

Ja zraziłem się malowaniem skór i nigdy więcej tego nie zrobię.

Fotele robił mi znajomy który ma firmę zajmującą się właśnie renowacja..

Dobrze ze dał gwarancje bo po roku czasu fotele wyglądały strasznie.

Jak tam Pawle widzimy się w tym roku na majówce?

Może w końcu Bada zaopatrzysz w Motorsporty hmm? będzie kosa;)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanitarny hahaha :mrgreen:

Nie śmiejmy się z kolegi bo może nie wiedzieć jak nie mechanikuje.

 

Troche mechanikuje ale wyznaje zasadę że lepiej spytać niż popsuć :D Mierz dwa razy tnij raz :mrgreen:

 

Nowy filmik dobry :) Lewarek "żabka" fajna rzecz :wink: Jakiej farby do skór używałeś ? Jak bedziesz robił następny filmik to może oświetl komorę silnika jakąś lampą albo w aparacie lampę włącz bo tak trochę ciemno.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam.

Ciężko jest nagrywać jednocześnie coś robiąc i jeszcze świecąc lampką :mrgreen:

Na przód auta mam założony reflektor halogenowy 120W.

Farba to popularny i sprawdzony przez wielu tutaj na forum z Lederzentrum- ale ceny mają....

Dobra robota.

Fajnie to wygląda ale jak to będzie funkcjonować?

Ja zraziłem się malowaniem skór i nigdy więcej tego nie zrobię.

Fotele robił mi znajomy który ma firmę zajmującą się właśnie renowacja..

Dobrze ze dał gwarancje bo po roku czasu fotele wyglądały strasznie.

Jak tam Pawle widzimy się w tym roku na majówce?

Może w końcu Bada zaopatrzysz w Motorsporty hmm? będzie kosa;)

Powinno być ok. Większość ludzi naciąga farbę i...już. Ja do ostatniej warstwy użyłem lakieru bezbarwnego, po to żeby nie była goła farba bo tak to owszem efekt będzie krótkotrwały.

Siedzenie cały czas wciąga farbę i schnie. Nie wierzę tym co piszą, że w 1 dzień zrobią całe wnętrze :duh:

Robi się taki satynowy połysk :wink: Pod ręką jest przyjemnie mięciutkie, ale jeszcze nie zaryzykował bym usiąść na nim.

Oderwałem taśmy maskujące i z tymi szarymi wykończeniami pod kolor wnętrza wygląda fenomenalnie.

DSCN0627.JPG

Ciężko zrobić fotę bo światło się odbija, a profesjonalnym fotografem nie jestem.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.