Skocz do zawartości

M3 - ktoś wie o co chodzi ??


Rekomendowane odpowiedzi

(...) TrzmieL - proponuje czym szybciej patent zgłosić, bo silnik który przy wiekszej ilości cykli wtryskowych pali mniej oznacza fortune dla Ciebie i Twych potomków.

(...)

Chyba kolega mnie opacznie zrozumiał. Chodziło mi o to, że czasem lepiej pokręcić troche powyżej 2000rpm przed wrzuceniem kolejnego biegu, niż "oszczędzać" jak część kierowców 6cio cylindrowców wrzucających kolejny bieg już przy 1500rpm. I podczymuje co pisałem, wiem, że jak starałem się jeździć ostrożnie na niskich obrotach i nie palić gumy :twisted2:, to spalanie mialem okolo 14l/100km. A teraz przy większych obrotach (i od czasu do czasu, grzaniu opon) pali średnio o 2,5 litra mniej.
(...) Po co to napisałem, a tak żeby zobaczyć kto na codzień jeździ BMW a kto czym innym, albo autobusem miejskim.

Nie wiem, po cholere takie oszukiwanie się...... Co to ma na celu, chyba lepiej sobie trawe zapalić, niż takie kity sobie wmawiać.

Pomijam już róznice mieścina - miasto z korkami i setką świateł i skrzyżowań. (...)

Ja jeżdrze raczej cykl mieszany: 40km po mieście, 140 w trasie (średnia na tydzień). A jak użytkujesz auto w wmiare stałych warunkach (rozgrzany silnik i stała prędkość), to mniej pali.

(...) Zwykłe 2.0 nie ważne czyje - Forda, Opla, Volvo wciaga w normalnym mieście w normalnych warunkach 12L.

Silnik o wiekszej mocy łatwiej się wkręca na obroty, i każdy kto się przesiadł z terkoczącego 2.0 R4 na wściekle się wkręcające R6 wie o co chodzi. Po prostu często wskazówka obrotomierza gości na czerwonym polu. A to własnie oznacza spalanie.....

A jak tak podchodzisz do sprawy, to tak, może ci tyle palić, ja raczej nie kręce mojej buni na czerwone pole. Raczej nie przekraczam 5000rpm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przyznaje,że czasami pomylę przez szybkość pisania i czytania niektóre dane techniczne ale nie jest to reguła.

mam silnieczek 4.4 na manualu i nigdy nie przeskoczył 18 na gazie dlatego nie wierzę aby inne autka w dobrym stanie technicznym paliły niemorzebnie.

to dotyczy także m-power

zawsze na kompie mam mniej wiecej taki wygląd

 

http://img70.imageshack.us/img70/310/40a1ww.jpg

 

 

dlatego bajki o nienormalnym spalaniu beemek uważam za bardzo przesadzone.

jak tyle pali to należy sprawdzić silnik i regulacje.

niestety do niedawna stan techniczny samochodów w polsce był koszmarny, na szczęście teraz to się poprawiło

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawe jak wyzeruję i na trasce spada do 11-12 to w kilka dni po powrocie stabilizuje sie na tym.

nie znaczy,że tyle pali....... trzeba dodać około 1 do 1.5 litra.....myślę , że nie zlicza postojów pod światłami a to jest właśnie spalanie ok. 2 litrów na godzinę.

ale jeszcze nigdy nie przeskoczył 18 l.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , sprawa z ta m3 jest taka ze ma cos pochrzanione , normalnie powinna palic około 16 l . przynajmnej te z ktorymi miałem do czynienia tyle paliły moze palic i 23-25 ale to jest non-stop but , przeciez te silniki mi mimo swojej mocy sa niewiele bardziej paliwozerne niz 328 - 325 . co do oleju to wez go odrazu wymien - do takich aut leje sie CASTROL TWS albo inny o podobnej charakterystyce i co najwazniejsze nie beczkowy bo beczkowe wiadomo ze sa chrzczone - no chyba ze naprawde pochodza z dobrego zrodła.

co do spalania to miez miec:

- walnieta sonde lambade

-przepływomierz

- albo cos soe dzieje z wtryskiwaczami

typowe usterki dla m3 e36

jak ja kocham m-powery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon - obiecuje ci ze od jutra moja 2,2 bedzie palila w granicach 7 l i dam takie foto na forum. Pozatym z tego co mi wiadomo to masz gaz,zastanawia mnie tylko czy przy jezdzie na gazie komp wogole moze pokazywac dobre wyniki chyba ze robiles je na benzynie. A moze poprostu masz uszkodzone czujniki?

 

Saygon zrob to dla mnie skasuj licznik kompa kiedy przed pierwszym odpaleniem fury w dzien, i jedzij przez calyt dzien na benzynie , wybierz taki dzien ze bedziesz smigal w miescie i zamiesc to foto jeszcze raz. Tylko bez Fotomontarzy :nienie:

 

A co do 750 to jej mozliwosci sa nieograniczone! tam nie ma gornej bariery!

 

A i jeszcze pytanie do Saygona bo w opisie widzilem ze masz M-pakiet, czy chodiz ci o to BMW co masz na zdjeciu forum? Bo albo tam slabo widac albo ja tam zadnego M pakietu nie widze, jeszcze zalezy co kto zalicza do mpakitu bo niekotrzy nalepki na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon - obiecuje ci ze od jutra moja 2,2 bedzie palila w granicach 7 l i dam takie foto na forum. Pozatym z tego co mi wiadomo to masz gaz,zastanawia mnie tylko czy przy jezdzie na gazie komp wogole moze pokazywac dobre wyniki chyba ze robiles je na benzynie. A moze poprostu masz uszkodzone czujniki?

 

Saygon zrob to dla mnie skasuj licznik kompa kiedy przed pierwszym odpaleniem fury w dzien, i jedzij przez calyt dzien na benzynie , wybierz taki dzien ze bedziesz smigal w miescie i zamiesc to foto jeszcze raz. Tylko bez Fotomontarzy :nienie:

 

A co do 750 to jej mozliwosci sa nieograniczone! tam nie ma gornej bariery!

 

A i jeszcze pytanie do Saygona bo w opisie widzilem ze masz M-pakiet, czy chodiz ci o to BMW co masz na zdjeciu forum? Bo albo tam slabo widac albo ja tam zadnego M pakietu nie widze, jeszcze zalezy co kto zalicza do mpakitu bo niekotrzy nalepki na szybach.

 

BZQ wyluzuj troche.... temat jest o E36 M3 i spalanie 23litry przy lekkiej jezdzie w tej budzie i z tym silnikiem nie jest normalne !

 

Apropo 540i to mialem okazje jezdzic taka, spalanie na autostradzie 150-200km/h ok. 13-14 litrow. Wskazanie 16litrow w miescie jest bardzo realne jadac delikatnie. Nie wiem jak liczysz ? 2x wieksza pojemnosc to 2x wieksze spalanie ?? Przeciez silnik z wieksza pojemnoscia mniej sie "meczy" ma wieksza elastyke itd. 2 literki w E39 lekko sie "meczy" i moze troche "wypic" jak mu wstawisz, przykladowo jezdzilem E34 z silnikiem 2.0 M50 , aktualnie 2,5 w E36 i 3-ka pali mniej :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack325e to Ty wyluzuj, bo celem jest ustalenie jakiegoś odniesienia do podawanych informacji w sensie wiarygodności.

I nic nie ma do tego wynik na trasie. Ja jak bym nie cisnął, to nie przekrocze na tarsie 13L/100km.

Acha, mi na trasie pali 7,6 L/100 km. Normalnie przysięgam na swój grób że tak jest.

 

Saygon, jeśli masz gaz, i podajesz wyniki z kompa co do niby spalania benzyny, to ja juz nie mam pytań. Ale te wyniki są zwyczajnie fikcją. Po prostu nie ma o czym mówić......... :shock:

 

Za BZQ-iem proponuje taki test.

Rano wsiadamy do auta, Vebr1 robimy reset, odpalamy auto, na gaz nie przełączamy, i jedziemy w miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Noga umiarkowanie ciężka" - faktycznie m3 przy lekkiej jezdzie. Powiem ci tak wedlug twoich wypowiedzi a z w/w przykladu sa one wiarygonde, to twoja 325 pali ci znacznie za duzo! Znacznie! stary jedz do ASO jak najszybciej, bo moja lekko obciozona 2,2 spala mi wlasnie na kompie 11,7 w ciaglej jezdzie po miescie a wazy znacznie wiecej niz twoja e 36. A przecierz silnik 2,5 przy cierzarze e 36 jest jak wyluzowany rasta na joincie. Idac dalej twoja teoria twoje 325 powinno plaic w granicach 9 l! 12-9 = 3 litry przepalu! Najwidoczniej silnik w e 39 3,0 ktora posiada moj kumpel z jakis powodow nie moze sie wyluzowac bo ciagle jezdzac po miescie wskauje 16,7 a przecierz waga jest taka sama jak u mnie 16,7 - 11-7 = 5 litrow Ideac dalej twoim tropem On to ma dopiero problem bo jemu powinien spalac z 11L Roznica wagi przy 200-300kg w silnikach o takiem mocy nie odgrywa az tak znaczacej roli. MAX 1,5 litra A co do tematu M3 to na moje oko jezeli naprwde byla to "Noga umiarkowanie ciężka" spalanie powinno byc w granicy 20 L, zaznaczam ze na spalanie ogromny wplyw moze miec rodzaj paliwa jakim sie aktualnie zatankowales, osobiscie takuje 95 na NESTE, do 3,0 kumpel leje 98 na Shellu, jak wiadomo benzyna z niewiadomego zrodla mzoe spowodowac duzo duzo wieksze spalanie, czasem jak zatankowalem sie na TESCO wzrastalo do 13 litrow od tak sobie! A dodam ze pomiary wykonuje czesto i staram sie byc w tym skrupulatny. m3 i m5 sa poprostu nie oszukujac samych siebie samochodami ktore przy normalnej jezdzie beda paliwozerne, napewno nie lubia korkow w ktorych to spala mega ilosci! BMW od lat charakteryzuje sie tym ze spalanie w tych samochodach jest znacznie wieksze niz u konkurencji, dopiero od niedawna sie to zaczelo zmieniac. Kolega w starej 750 przy butowaniu osiagnal nawet 35 l na kompie! Dolnej granicy nie badal bo i tak to nie mialo sensu. Jezeli ktos osiaga w M3 spalanie 12 l tak jak kolega beemek to gratuluje ten rekord mozna juz smialo pokazywac w programie "Nie do Wiary". Nie chce sie z nikim klocic ile co komu spala ale przepraszam ze poprostu w pewne posty nie uwierze, jasne ze 4 litorwka osiagniesz 15 l po miescie ale majac moherowy beret na glowie i jadac 40 km na /h max 70 jezdzac do 3 tys maxx a jak wiadomo kierowcom BMW zadko sie to zdarza, chyba ze porzyczyles BMW od taty i masz studencka ilosc paliwa, wtedy jadac na randke z nowo poznana dizewczyna musisz postawic na ekonomie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack325e to Ty wyluzuj, bo celem jest ustalenie jakiegoś odniesienia do podawanych informacji w sensie wiarygodności.

I nic nie ma do tego wynik na trasie. Ja jak bym nie cisnął, to nie przekrocze na tarsie 13L/100km.

Acha, mi na trasie pali 7,6 L/100 km. Normalnie przysięgam na swój grób że tak jest.

 

Saygon, jeśli masz gaz, i podajesz wyniki z kompa co do niby spalania benzyny, to ja juz nie mam pytań. Ale te wyniki są zwyczajnie fikcją. Po prostu nie ma o czym mówić......... :shock:

 

Za BZQ-iem proponuje taki test.

Rano wsiadamy do auta, Vebr1 robimy reset, odpalamy auto, na gaz nie przełączamy, i jedziemy w miasto.

 

Boogie jak narazie to twoja wypowiedz wywolala "drake" ! Pojechales wiekszosc nie podajac konkretnych argumentow. Mi dalej nie odpowiedziales na zadane pytanie ? Jak mozesz pisac ze to stek bzdur ?? Przeciez nikomu tutaj nie zalezy na podawaniu wyssanych z palca wskazan spalania. KAZDY JEZDZI INACZEJ i to by bylo tyle na ten temat

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZQ jak widac znasz się na beemkach jak ja na wozie drabiniastym, poczytaj powyżej posty osób posiadających duże silniki i będziesz wiedział o czym piszę.

jak ktos nie wie to komp podczas jazdy na gazie dalej czyta z benzynowych wtryskiwaczy, dodaj do tego 1 l. na różnice pomiedzy kalorycznością gazu i benzyny a będziesz wiedział skąd wzięła się cyfra 18 l jako moje spalanie gazu a nie 16.2 jak jest na kompie.

dltego tylko jak ktoś ma marne pojęcie o mechanice to powinien pytać a nie wypowiadać się.

jeżeli chodzi o różnice przy sekwencji gazowej a spalaniem benzyny to odsyłam do wielu postów na ten temat.

według wszelkich użytkowników jest od niezauważenia do max. 2 l.

 

BZQ jak ty tam nie zauważasz m-pakietu to nawet nie mamy o czym rozmawiać (a nawet na niektórych elementach są napisy). :twisted2:

Edytowane przez saygon
czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie taka dyskusja moze przelamac pewne trendy panujace wsrod niektorych forumowiczow, wiadomo ze natura polaka jest taka ze jak juz cos kupi to zawsze ma lepsze od sasiada chocby sasiad mial to samo! Probuje stowrzyc nowa jakosc w pisaniu postow , jakosc ktora bedzie wiarygodna dla potomnych czytajacych, jakosc ktora pozmoe byc moze im w dobraniu odpowieniego BMW do swoich mozliwosci zeby nie bylo pozniej tak jak w tym topiku ze kolega ulegl panujacym trendom postanowil kupic M3 i nagle okazalo sie ze jest inaczej i odkryl prawde na nowo. Teraz znwou ulegnie panujacym tu opiniom wyda kupe kasy na mechanikow co w efekcie nie przyniesie oczekiwanych efektow i jego przygoda zakonczy sie tak ze bedzie zmuszony sprzedac M3 i rozstac sie ze swoim BMW, a wspomniena z jego posiadania beda truamatycznym przezyciem w jego histrii motoryzacyjnej. Zebym byl dobrze zrozumiany, ja nie probuje nikogo poznizac, badz nasmiewac sie tylko prage uswiadamiac!

 

Na mechnice sie nie znam ale widizlem jak montuja gaz sekwencyjny, nawiercaja dziurki i wkrecaja drugie wtryskiwacze gazowe, wiec nie wiem gdzie tam te czujniki sa. Byc moze sie myle ale nie wydaje mi sie to logiczne, co do zdjecia to soryy ale jesli ty na nim widzisz napisy daj foto w www.imagehack.us chetnie zobacze co tam masz, a moze zworce honor i odrobie lekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja coś napiszę (choć pewnie co niektórzy zaraz powiedzą że kłamię itp...tylko po co miał bym kłamać? )

1,6 które obecnie posiadam jest pierwszym moim silnikiem o tak małej poj.

poprzednio miałem 2,3 20v 170KM i tym autem po miescie zamykałem się w 13-14l PB (biegi przy ok 3000 obrotów srednio)

jakiś czas miałem okazję pojeździć e34 2,5l i wiekszość miasto 13-14l średnio przy obrotach ok 3000,

kolegi e21 motor 2,0 Hartge 170 KM jazda jak wyżej-12l (nieraz lałem do niej paliwo jak chciałem zeby mnie gdzieś zawiózł i liczył od 12l,raczej nie oszukiwał by sam siebie i nie dokładał do interesu)

 

Do kolegi z M3,

Nie wiem jaka jest u ciebie noga "średnio ciężka" (u każdago inna) ale dobrym przelicznikiem sa obroty silnika.

Powrzucaj biegi do 3000 i pojeździj w tych granicach i jak będzie ci paliła 23l to według mnie jest to za dużo.

 

P.S troszkę mnie to bawi jak czytam "..ma prawo tyle palić bo to M3

Niedługo ktoś napisze że m3 pali mu 40l a ktoś odpowie ,"..to normalne bo to M3 :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnikow ktore opisales sa to jak najbardziej adekwatne spalania przy takim stylu jazdy i powiem ze nawet dochodzac do 5 tys obr mogl bys sie zamknac w tych granicach spalania!

 

Podpisuje sie po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na mechnice sie nie znam ale widizlem jak montuja gaz sekwencyjny, nawiercaja dziurki i wkrecaja drugie wtryskiwacze gazowe, wiec nie wiem gdzie tam te czujniki sa. Byc moze sie myle ale nie wydaje mi sie to logiczne, co do zdjecia to soryy ale jesli ty na nim widzisz napisy daj foto w www.imagehack.us chetnie zobacze co tam masz, a moze zworce honor i odrobie lekcje.

Bez obrazy stary, ale jak sam piszesz, że na mechanice się nie znasz, to może troche odpóść, bo mechanik mechanikowi nie równy, a silnik silnikowi też. Każdy mechanik robi inaczej, może trafiłeś tam gdzie odwalają robote aby tylko kase zainkasować, tego nie wiem. A co do silników, to dla porównania podam przykład Opla Astry 1.4 mojego brata, która pali jedynie o około 1 litr mniej niż moje 325i. A kłucił się z tobą nie będę na temat mojego spalania, bo to raczej nie ma sensu. Widzę, że zdecydowanie zdominowałeś ten temat i mimo iż tylu użytkowników pisze, że ich auta palą mniej to ty nadal uważasz co innego. Ty wiesz swoje oni swoje i luz, nie ma co sobie gardeł podgryzać.

A na koniec co do tego M-pakietu... To może żeczywiście po prostu nic tam nie widzisz, mimo iż on tam gdzieś jest. A skąd ci się wzioł taki wątek nagle :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do silników, to dla porównania podam przykład Opla Astry 1.4 mojego brata, która pali jedynie o około 1 litr mniej niż moje 325i.

 

DOBRA astra 1,4 spala 8 do 10l (służbowa w mojej pracy)

piszesz że 2,5 spala tylko litr więcej czyli przy normalnej jeździe po mieście 9 a przy dynamicznej 11 ! To pali mniej bo moja Bunia przy dynamicznej jeżdzie spali 13l a to tylko 1,6 :shock:

 

Bez obrazy ale gratulacje,masz niesamowitą 2,5 litrówkę albo coś z ta astra jest nie tak :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&power_s=142&page=5

Moja 325 bez Vanosa po miescie wg kompa to 13-13,5.

do pracy 2 X 9 km do centrum i z powrotem po dziecko po żonke i wogóle po miescie poza centrum.Po 23 tys km sredno 10,7 L/100 km

Ogólnie trasa od 8-9

Miasto 12-14

Zauważyłem że komp pzrekłamuje jakiś + 0,5-0,7 L/100km

Edytowane przez martur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA astra 1,4 spala 8 do 10l (służbowa w mojej pracy)

piszesz że 2,5 spala tylko litr więcej czyli przy normalnej jeździe po mieście 9 a przy dynamicznej 11 ! To pali mniej bo moja Bunia przy dynamicznej jeżdzie spali 13l a to tylko 1,6 :shock:

 

Bez obrazy ale gratulacje,masz niesamowitą 2,5 litrówkę albo coś z ta astra jest nie tak :cool2:

No moja bunia raczej pali 11,3l/100km (mieszany cykl miasto-trasa) jak już wcześniej pisałem. A ta astra to właśnie przykład na różnorodność silników, ona pali kolo 10l/100km i to nawet nie żyłowana. Ale nic się z tym nie da zrobić, taki silnik i ma już troche tysiaczków nabite :)

 

No i to jest dobre :!: Może wreszcie ci co kręcą obroty na czerwone pola uwieżą, że można mniej palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA astra 1,4 spala 8 do 10l (służbowa w mojej pracy)

piszesz że 2,5 spala tylko litr więcej czyli przy normalnej jeździe po mieście 9 a przy dynamicznej 11 ! To pali mniej bo moja Bunia przy dynamicznej jeżdzie spali 13l a to tylko 1,6 :shock:

 

Bez obrazy ale gratulacje,masz niesamowitą 2,5 litrówkę albo coś z ta astra jest nie tak :cool2:

No moja bunia raczej pali 11,3l/100km (mieszany cykl miasto-trasa) jak już wcześniej pisałem. A ta astra to właśnie przykład na różnorodność silników, ona pali kolo 10l/100km i to nawet nie żyłowana. Ale nic się z tym nie da zrobić, taki silnik i ma już troche tysiaczków nabite :)

 

No i to jest dobre :!: Może wreszcie ci co kręcą obroty na czerwone pola uwieżą, że można mniej palić

troche przesadzasz z tym twoim spalaniem,pali ci tyle samo co 1.6 ,zauwazylem ze 70% uzytkownikow tego forum sami sie oklamuja w kwesti spalania.Powiedz mi jeszcze jaka masz instalacje gazowa 2 czy 4 gen ?? i tylko nie mow ze druga bo padne na glebe ze smiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz to nie wież, ja się nie będę upierał, zachowam tę radość dla siebie.

Jak cię to uszczęśliwi, to powiem ci, że przed regulacją instalacji, na kompie, palił mi 17l/100km a czasem i więcej jak jeździłem więcej po mieście.

Niestety nie mogę się pochwalić sekwencją :cry2:

O ile mi wiadomo mocniejszy silnik jest mniej obciążony i przy bardzo zbliżonej masie pojazdu może spalić nie wiele więcej niż mniejszy silnik, któremu jest ciężej uciągnąć takie ciężkie auto.

Swoją drogą słyszałem, że nawet CinqueCento 700 pali ponad 8l/100km gazu, a to przecież tylko 0.7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewałem do pełna; sugerowałem się wskaźnikiem. Dzisiaj zrobiłem dokładnie 100km w tym 35 w mieście(Poznań w szczycie) reszta na trasie i wyszło 13l. ale to była naprawdę delikatna jazda. Co do oleju to wyjmuje dzisiaj miarkę i przerażenie ponad maximum ok.1,5cm; bałwany mi za dużo wlali(8,7l.) Coś się może stać ? jutro zrobię jeszcze 15km i odleje ile będzie trzeba mam nadzieję, że nie za późno. Co do silnika to nie słychać nawet vanosa przy odpalaniu na zimnym a chodzi jak zegarek więc nie mam zastrzeżeń. A tankuje 98 na auchan :oops:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem B..ard..Z..o ciekaw Q..urcze co powiedzą domorosli znawcy wozów kopytnych a nie przyzwoitych furek na temat spalania m-3.

czy dalej są zdania, że 23 l. na sto kilosów to jest normalne spalanie :modlitwa: :clap: :hand:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A co do silników, to dla porównania podam przykład Opla Astry 1.4 mojego brata, która pali jedynie o około 1 litr mniej niż moje 325i.

 

:duh: :duh: :duh: BŁAGAM litości zaraz czymś ciężkim walne w monitor.

 

Teraz dodam coś od siebie jako że miałem troche tych samochódów ok 100 -i. Przykładowe spalanie:

 

R. Megane 1.4/16V spalanie w mieście na krótkich dystansach wg komputera pomiędzy ok 10 l a to super oszczędne auto w trasie schodzi bez problemów poniżej 6l,

Golf III 1.8B w podobnych warunkach miasto 11/12 trasa ok 7,

Omega B 2.0/16V z spalanie gazu miasto ok 12l trasa 8/9,

F. Mondeo 1.8/16V miasto ok 12 trasa bez problemu 7l.

 

Kolej na to co lubicie moje BMW E32 730 + LPG:

Miasto 4km do pracy 8 godź stania i powrót 20/23 (czytałem już posty na tym forum że to pali 15l gazu w mieście) i trasa bez problemu schodzę do 12l.

 

Więc jak czytam kolejny post o 6 cyl BMW które pali w mieście 12l i to gazu to mam odruch wymiotny ludzie dajcie sobie na luz bo sami siebie (i kogoś) oszukujecie.

 

P.S Co do spalania gazu w mieście to w okresie zimowym zanotowałem spadek do ok 18l a to dlatego, że pierwszy kilometr zazwyczaj przejeżdżam na benzynie, oczywiście benzyny też ubywa nawet w bmw :mrgreen:

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj zrobiłem dokładnie 100km w tym 35 w mieście(Poznań w szczycie) reszta na trasie i wyszło 13l. ale to była naprawdę delikatna jazda"

 

Saygon zobacz co on napisal, z tego wynika ze 65 km zrobil na trasie przy delikatnej jezdzie , na trasie 13 litrow to malo jendak nie jest. I nie jest to powod do mowienia ze m3 pali malo, a wrecz przeciwnie. Jak juz mnie nazwales domoroslym znawca to powiem ci ze ja w przeciwienstwie do innych czytam to co ktos pisze bardzo dokladnie a nie zobacze cyfre 13 i juz. W miescie i tak dojdzie do 20 nie pekaj :lol: I to wszytsko sie dzieje przy bardzo delikatnej jezdzie a wiadomo ze baardzo delikatna jazda w m3 to rzadkosc:)

 

Panie kolego od m3 za duza ilosc oleju tez moze powodowac ze cos zle bedzie funkcjonowac w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.