Skocz do zawartości

spalanie benzyny zimą na LPG


dsvidoff

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, powiedzmy że przy sporym mrozie na postoju włacze sobie REST czyli ogrzewanie, wiadomo że w przeciągu kilkunastu minut wskaźnik od temperatury będzie "na zero". Rozumiem że pomimo że silnik będzie jeszcze ciepły auto odpali na benzynie i przełaczy się dopiero gdy osiągnie zadana temperature ? to jest moja teoria, bo LPG czerpie info o temp z czujnika temp wody, natomiast niezbyt rozgarnięty kolega twierdzi że silnik bedzie ciepły i od razu się przełaczy na LPG pomimo że płyn w chłodnicy będzie wystudzony. Jak to jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz rest a pomimo tego temp będzie taka jaka ustawiona jest by się przełączyć na gaz to się przełączy od razu. To w zależności ile wystudzisz płyn na funkcji rest.

 

Edit. czujnik temp masz na reduktorze i nie bierze on z czujnika który jest na głowicy. Kolega który ci to mówił może mieć racje, ale zależy ile się wystudzi auto. Rest przy mrozach dość mocnych raczej nie wystudzi auta do zera bo on działa ok 10,min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie da sie restem aż tak wystudzić bo on działa powyżej pewnej temperatury < nie pamiętam jakiej ale jest to w instrukcji auta>.

Czyli będzie chodził na LPG.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ojej.

Jak wystygnie aż tak bardzo to odpali na benzynie i będzie na benzynie aż się nie nagrzeje do temperatury przełączania na gaz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy jaką temperaturę przełączania na gaz masz ustawioną w programie. ja na zimę przestawiłem sobie żeby się później przełączał (ok 35 stopni)

jak zgaszę rozgrzany silnik to nawet po godzinie odpala mi na gazie jeszcze czyli temperatura reduktora > 35 stopni

silnik bemki jak dobry piec. szybko się nagrzewa i długo trzyma :D oczywiście jeśli jest sprawny termostat itp :)

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś szybko stygnie. U mnie jak czekam to rest chodzi, aż się wyłączy, silnik jeszcze pomarznie, ale wskazówka do niebieskiego nigdy nie doszła :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat, więc napiszę coś od siebie.

Jesli w okresie zimowym stoję w kolejce na prom, często nawet 40 minut i włączam REST to jeszcze nigdy nawet w mrozy ( -15 + silny morski wiatr) temperatura nie spada mi na niebieskie pole. Choć z reguły wolę żeby silnik przez ten czas był odpalony niż korzystać z odzyskiwania ciepła z silnika.

Więc kolego, chyba pora zainwestować w osłony silnika i skrzyni biegów. Jako alternatywę polecam ciepłą kurtkę lub przenośny koksownik skoro szkoda tobie lub twojemu ,, niezbyt rozgarniętemu koledze '' LPG, bo o benzynie nie wspomnę.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po 8miesiacch posiadania e39 dowiedzialem sie po co mam przycisk rest, nigdy mnie on nie zainteresowal bo myslalem ze to "reset"i restetuje jakies ustawienia klimatronica, teraz jestem ciekaw czy u mnie dziala ale do wyjscia z pracy jeszcze 8h ;/
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, gdy sie nie czyta instrukcji obslugi....

Pewno jej sie nie ma, bo kaska poszla na fastrygi, a do jazdy to nie jest potrzebne. Pozniej pojawiaja sie tematy: "do czego sluzy ten przycisk?"

Nawet odkurzacz ma instrukcje, ktora warto przeczytac.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo u mnie tez REST wyłącza się zanim temperatura spadnie poniżej niebieskiego pola :roll:

 

Ja mam tak samo nawet przy mega mrozach jak czekałem w aucie na kogoś to włączałem rest. pochodził trochę ale nigdy nie spadł poniżej niebieskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi faceci nie czytają instrukcji :lol:

Polak nie Niemiec, nie czyta instrukcji. Dziala metoda prof. Macajewa.

Ale ksiazeczke warto miec w swojej kolekcji. Ladna :lol:

Wiem, zaraz powiesz, ze warto miec co innego ladnego :norty:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś koło minuty. Jak duże mrozy były to max po 3 minutach. Nawet sprawdzałem w zeszłą zimę :D

a jaką temperaturę przełączania masz ustawioną?

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem bo nie wiem. Ale wskazówka jest prawie w pionie. Kiedyś gaziarz próbował jeszcze ją ciut obniżyć i trochę obniżyć spalanie jednak dało to rezultat na jeden dzień. Następnego dnia wszystko wróciło tak jak było bo mój komp ma funkcję ATS czy jakoś tam i wszystko automatycznie ustawia. Ale dzięki temu wiem, że mam instalację dobrze wyregulowaną, dobrą mieszankę bo pobiera dane z map benzyny czy jakoś tak. W końcu poprzedni właściciel wydał na instalację 8tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekta po obd. też to mam u siebie choć podobno sprawdza się to w nowszych autach niż E39 ale jak jest na prawdę to nie wiem. to w minutę masz wskazówkę prawie w pionie jak Ci na gaz się przełącza? :P
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.