Skocz do zawartości

Woda gotuje się na niskich obrotach:/ ??


Wujek_Marian

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to powinna się przelewać cały czas. Jak miałem źle odpowietrzony układ to właśnie przelewałą się z przerwami...

 

Albo słabo pompuje pompa, albo układ Ci się zapowietrza, tylko dlaczego?

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIGERs napisał;w chlodnicy jest odpowietrznik! jak uszczelka nie siedzi to napewno termostat!

 

 

 

Tigers nie piepsz jak nie wiesz gdzie w e32 jest odpowietrznik :duh: :nienie:

NA TERMOSTACIE SROBKA NA KLUCZ 8 :twisted2: :twisted2:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich miłośników BMW. Ostatnio odpowietrzałem układ chłodzenia: silnik M43:

1. otwórz ogrzewanie na max.

2. odkręć, poluzuj odpowietrznik na chłodnicy

3. nalej płyn do baniaka wyrównawczego ze 3 cm ponad max

3a. cały czas w trakcie nalewania płynu powietrze powinno "wychodzić" prze odpowietrznik

4. UWAGA: cały czas pełna kontrola poziomu płynu w baniaku wyrównawczym

5. i teraz mój patent bo nie słyszałem, żeby któś tak robił (ale jest skuteczne) :D

6. na wlew kładę czystą szmatkę, żeby sobie japy nie pobrudzić i przykładająć usta do wlewu dmuchaw w korek :D :D :D i wyciskam powietrze zalegające w układzie!!!!

7. UWAGA cały czas kontrola poziomu płynu!!!

8. w trakcie wyciskania płucami powietrza w odpowietrzniku pojawia się powietrze

9. jak z odpowietrznika cieknie stale już płyn nie przerywając tłoczenia powietrza zakręcamy odpowietrznik :lol:

Całość operacji to kilkanaśćie sekund. Wydaję się bardzo śmieszne ale cholernie skuteczne. (nie ma konieczności dodatkowego uciskanie węży!!) Oczywiście są to moje spostrzeżenia i praktyki na własnym aucie. pozdrawiam jak nie wiem co :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (E30 325i) też się grzało

odpowietrzyłem układ, sprawdziłem visco i termostat i nic.... w między czasie przegrzała się głowica i szlag ją trafił :evil: ... wymieniona :evil:

 

Jeździłem (w te największe upały) z włączonym na maxa ogrzewaniem, dzięki czemu temperatura cały czas utrzymywała się "w pionie", bo głupio by było rozwalić drugą głowicę i na ile czas mi pozwalał - szukałem przyczyny, aż w końcy zaczęło lecieć z pompy wody

wymieniłem i jak ręką odjął

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (jezeli mamy klime) przy takich objawach nie dziala elektryczny wentylator od klimy i to on zapoczatkowal jego problemy. Ma on rowniez za zadanie wspomagac chlodzenie silnika jezeli wisko nie wyrabia.Ma on dwa uklady zasilania napiecia. Jeden wlacza go przy korzystaniu z klimatyzacji a drugi wlasnie odpowiada za wspomaganie chlodzenia(jezeli klima jest wtedy wylaczona) Sprawdzic trzeba czy po wlaczeniu klimatyzacji zalacza sie wentylator. Pozdrawiam

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie, oczywiście że to wina zapowietrzonego układu i małej wydajności pompy przy wolnych obrotach. Przecież kolega napisał, że w środku jest ciepło dopiero po jakimś czasie, więc obiegi sie jednak otwierają. Winą jest zapowietrzony układ i mało płynu. Miałem kiedyś u siebie dokładnie ten sam objaw. pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.