Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy E60


Drakul

Rekomendowane odpowiedzi

ja mailem okazje pojezdzic e60 530d w automacie ..na koncu nie moglem uwierzyc ze to diesel :modlitwa:

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 zrobiłem ok 40 tyś km. E60 ok 2000.

Kup E39 albo jakąś inną markę. Faktem jest, że E60 jeździłem w dieslu. Generalnie w porównaniu np. do A6 to totalna porażka. Chodzi mi głównie o funkcjonalność i stylistykę wnętrza. Wygląd zewnętrzny to juz każdy widzi...

Jest to totalny przerost formy nad treścią. Da się jeździć ale chyba ktoś pomylił ceny tych nowych "samochodów" marki BMW...

Z autopsji mogę powiedzieć: E39 było o klasę lepsze od okulara i porównywalne z A6. Nowa "5" jest o klasę gorsza od A6 i trochę brzydsza od nowego okulara...

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 3.0d - super auto zrobilem nim troche kilometrow, spalanie w trasie ok 7-8 litrow ropy a osiagi naprawde rewelacyjne, jedyny mankament to elektronicznie sterowane kierunkowskazy oraz jak dla mnie zbyt ciezko pracujacy uklad kierowniczy - wrazenie zbyt ciezkiego przodu w aucie.

 

Pozdrawiam

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny mankament to elektronicznie sterowane kierunkowskazy

masz racje to najbardziej mnie to zdenerwowalo

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system jak w nowej astrze III, wciskasz manetke kierunku i nie ma klik tylko microstyk i manetka od razu sama odbija - kierunek miga trzy razy - jak nacisniesz mocniej to tez tylko czuc mikrostyk i kierunek miga dluzej - np jak skrecasz - ogolnie moze to i dobry patent ale ciezko pomigac kierunkami np jak sie kogos wyprzedzi :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyjemne autko ! od e39 odskocznia jak zwykle w nowszych modelach bywa duza !
Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Takie pytanie:

 

czy lepiej kupić E39 z ostatniego roku produkcji, czy E60?

[z podobnymi silnikami i wyposażeniem rzecz jasna]

 

nie pytam o design bo to indywidualna sprawa, ale o:

1) koszta ekspoatacji,

2) komfort użytkowania - jazda, ergonomia;

 

pozdr

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

 

czy lepiej kupić E39 z ostatniego roku produkcji, czy E60?

[z podobnymi silnikami i wyposażeniem rzecz jasna]

 

nie pytam o design bo to indywidualna sprawa, ale o:

1) koszta ekspoatacji,

2) komfort użytkowania - jazda, ergonomia;

 

pozdr

Jeżeli stać ciebie na E60 to osobiście brałbym ten model ,tylko bardzo dobrze wyposażony ,gdyż goła wersja wygląda strasznie i plastiki są jakieś takie gorsze . W jednym salonie widziełem używaną już z odpadającymi przyciskami :shock: . Przejechałem się E60 530dA ,ale na niewielkim dystansie . Wrażenia bardzo pozytywne ,silnik w środku słychać ,ale przyjemnie mruczy i czuć moc tego silnika ,a automat bardzo szybko redukował . Spodobało mi się dodatkowe wspomaganie. Obsługa "budki suflera" wcale nie jest tak skomplikowana . Fotele komfortowe - super . Zawieszenie było słychać i na nierównościach czasami coś trzeszczało z tyłu ,a samochód miał tylko 50 000 km ,może już coś trzeba było wymienić w zawieszeniu - nie wiem . E39 to też bardzo dobry wybór ,ale w E60 są już mocniejsze silniki ,lepsze automaty i bogatsze wyposażenie . Jeżeli E60 to tylko z bardzo dobrym wyposażeniem i silnikiem min. 2.5 l diesle lub benzyna. Osobiście nie podoba mi się stylistyka nowych BMW (szczególnie 7 , 1 i X3 ,a 5 i 3 ujdą w tłoku ,a X5 jest nadal fajna),a środek według mnie to tragedia ,ale przyciągają mnie do nich super właściwości jezdne i oczywiście silnki :cool2: :twisted: . Na zimnym silniku po odcinku ok. 10 km po mieście ,komputer pokazał 13.5 l (było 30 C na zewnątrz). Ergonomia nie jest zła ,a jazda boska . Zgadzam się z przedmówcami ,że system działania kierunków jest do bani :lol: . Chociaż w E39 jak włączam kierunek to czasami niechcący włączę długie :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bral nowe audi a6, bardzo ladnie im wyszlo, ladny tyl, fajne swiatla

oczywisccie jesli juz mialbym wybierac auto w klasie sredniej

 

jesli w najwyzszej to a8 lub jednak e65 po liftingu, bo nawet mi sie podoba

 

ale e60 to porazka jak dla mnie

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia E klassa w wydaniu Mercedesa, to nawet nie 50% tego, z czym kojarzona jest ta marka. Rdza na błotnikach, szfankująca elektronika, to nowe cechy najnowszych Mercedesów. Stary został natomiast poziom cen, Mercedes był, jest i będzie cholernie drogi. Obecnie za drogi w stosunku do tego co oferuję. Mercedes próbował za wszelką cenę odebrać klientów BMW, a skończyło się tak, że ludzie z Mercedesów zaczeli przesiadać się do Lexusów.

 

A co do E60, to jeździłem wersją 535d. Jak dla mnie, to wśród klasy wyzszej średniej z silnikiem Diesla na pierwszym miejscu jest BMW, a potem długo, długo nic. Zresztą czy porównamy benzyny R6, czy V8, lub nawet V10, to sprawa wygląda jednakowo. No, może nie ma aż takiej przepaści. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo spodobala mi sie odpowiedz kolegi ''szerszenkiler''.bardzo merytoryczna i rzeczowa ,osobiscie uscislajac dodalbym moim zdaniem ,ze jasne wnetrze z topowymi fotelami(tymi lamanymi w plecach)i wykonczenie w drewnie ratuja w jakiejs namiastce dobre samopoczucie w tym samochodzie ,mam taki sam dylemat na wiosne albo e60 albo e39 ostani rok produkcji albo... m3 ale to juz zupelnie inny kierunek myslenia .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mialbym do wybory bmw 5 e60 a mercedesem E klasa bez zastanowienia wybieram mercedesa

tak wez merca mój sąsiad ma nowego i tutaj lista usterek wszystkich drobiazgów nie opisze:

-w dniu zakupu wyjeżdając od dilera ul.Puławska stracił kierunkowskazy samochód został do naprawy

-po kilku krotnym użyciu wycieraczek pogieły sie ramiona

-częste swiecenie check engin

-na wakacjach przy przebiegu coś około 20.000km odkręcił sie docisk sprzęgła zdemolowana skrzynia biegów,pożar w komorze silnika,odpaliły wszystkie poduszki sąsiad omało nie umarł

-przy przebiegu około 30.000km pekła z przodu sprężyna w serwisie na Ursynowie powiedzieli że to normalne akurat jest jeszcze jeden z pękniętą spręzyną na serwisie

aha gość ma po 60 tce i jest bardzo spokojnym kierowcą

i dlatego nie mam E klasy

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy od egzamplarza

zanjomy ma E 3,2 cdi i jest zachwycony tym autem

znowu innym mial Eklase i mu padla 2 razy skrzynia autmatyczna i wymienil na koncowke e39

rowniez byl przypdek ze gosciu z salonu odebral nowke E65 i wszystko w niej padalo

kazda marka ma trefne produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi co w życiu nie zamieniliby swoich Audi i Mercedesów...ale co z tego. BMW to BMW i nie ch tak zostanie. Kto czuje "temat" to dobrze, kto nie niech będzie mniej lub bardziej zadowolony z konkurencji. Osobiście podoba mi sie E60 z tego względu, iż nadal wygląda świeżo i przykuwa uwagę. Ma to coś. Audi najmłodsze z towarzystwa a jego design już jakby anonimowy...ale to moje zdanie. A co to wyboru pomiędzy e39 a e60 to jeśli nie zraziła cię stylistyka i obsługa tego ostatniego to bierz e60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje ze za te pieniadze to mzoesz miec max wypas E39 z ostatniej daty produkcji .. i to najlpeiej przyporowadzic z germancow.

 

co by nie bylo.. e39 juz na rynku jest jakis czas a tym bardziej najswiezsze modele sa godne uwagi ..

 

ja bym bral osobiscie E39 :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.