Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie informacja: pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej. Mimo, że posiada, moje f10 z 2010r., sprzedawca zapewniał, że niedługo bmw aktywuje i zacznie działać... ech i tak na to nie liczyłem.

To pewnie dla modeli LCI z 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie informacja: pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej. Mimo, że posiada, moje f10 z 2010r., sprzedawca zapewniał, że niedługo bmw aktywuje i zacznie działać... ech i tak na to nie liczyłem.

To pewnie dla modeli LCI z 2013r.

 

Mam dokładnie to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakieś trzy tygodnie temu korzystałem z tego w testowym F10 LCI, super sprawa. Miła Pani znalazła nam hotel którego szukaliśmy, podała nam cenne informacje a następnie wbiła nam do nawigacji adres hotelu jako cel :)

 

Szkoda że w moim F10 tego nie ma :( Chociaż podobno, da się to dołożyć/zaktualizować.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie informacja: pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej. Mimo, że posiada, moje f10 z 2010r., sprzedawca zapewniał, że niedługo bmw aktywuje i zacznie działać... ech i tak na to nie liczyłem.

To pewnie dla modeli LCI z 2013r.

 

Mam dokładnie to samo :(

 

...i ja też tak mam. Telefon jako modem też nie robi. Zablokowali nas! :mad2:

 

Dzwoniłem nawet na infolinie bmw w tej sprawie - kompletnie nie łapią tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem dzisiaj na infolinię. Pan poprosił mnie o podanie vin i sprawdzał jakie mam opcje . Okazało się że musi być zainstalizowana karta sim w samochodzie (brak mozliwosci doposażenia) żeby wszystkie reklamowane funkcje działały. Moja 528 jeździła w Niemczech i poprzedni właściciel używał ConnectedDrive ale przez sparowany tel komórkowy. (pozostały po tym slady w pamięci komputera pokładowego np adresy ) ... trochę sie rozczarowałem :cry2: , ale mama wrażenie że PAN INFOLINIA nie wiedział o wszystkim - trochę się zakręcał raz mówił że TAK a potem że NIE ... :roll: Będę próbował dzwonić -może czegoś więcej się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demon528

pan Infolinia opowiadał Ci bajki.

F10/11 wyprodukowane na rynek niemiecki nie mają oficjalnie możliwości korzystania z ConnectedDrive poprzez tel.komórkowy. Nawet korzystanie z internetu w aucie jest udostępniane tylko i wyłącznie poprzez sim kartę tegoż auta.

Tą ostatnią opcję można ewentualnie obejść poprzez pewne zmiany w oprogramowaniu, ale na pewno nie oficjalnie przez BMW. W DE samochody do trzech lat po pierwszej rejestracji wyposażone w opcję ConnectedDrive mogą ją po rejestracji bezpłatnie "próbować". Po trzech latach trzeba płacić. Za korzystanie z internetu zapłacić trzeba zawsze, i to nie mało.

Auta wyposażone w SA: 609, 612, 614, 615, 616, 6AA, 6AB i 6VC mają z pewnością kartę Sim wbudowaną.

pozdrowienia

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demon528

pan Infolinia opowiadał Ci bajki.

F10/11 wyprodukowane na rynek niemiecki nie mają oficjalnie możliwości korzystania z ConnectedDrive poprzez tel.komórkowy. Nawet korzystanie z internetu w aucie jest udostępniane tylko i wyłącznie poprzez sim kartę tegoż auta.

Tą ostatnią opcję można ewentualnie obejść poprzez pewne zmiany w oprogramowaniu, ale na pewno nie oficjalnie przez BMW. W DE samochody do trzech lat po pierwszej rejestracji wyposażone w opcję ConnectedDrive mogą ją po rejestracji bezpłatnie "próbować". Po trzech latach trzeba płacić. Za korzystanie z internetu zapłacić trzeba zawsze, i to nie mało.

Auta wyposażone w SA: 609, 612, 614, 615, 616, 6AA, 6AB i 6VC mają z pewnością kartę Sim wbudowaną.

pozdrowienia

mj

 

 

Z tego co sie orientuje ConnectedDrive w oparciu o zaintalowana karte sim dostepny jest w samochodach bmw dopiero od lipca 2013. Czy mozesz przyblizyc oplaty za korzystanie z internetu? bo z tego co sie wczesniej dowiadywalem nie placi sie za to nic. Bo jak np. placic za korzystanie z widzetow progonoza pogody czy panoramio

 

 

Nie cytujemy postu znajdującego się bezpośrednio nad pisanym!!

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A:

Moje auto jest z rocznika 2011 i ma ConnectedDrive jako wyposażenie fabryczne. Kupiłem to auto w tym roku i skorzystałem z możliwości oferowanej przez Bmw aktywowania bezpłatnego dostępu do Bmw Online w terminie do trzech lat po pierwszym dopuszczeniu pojazdu do ruchu ( w moim przypadku do 01/2014). Funkcja ta obejmuje "News", "Weather" "Bmw Assist" "Remote" "Mail" i jeszcze pare innych gadżetów i mogę z niej korzystać również poza granicami DE. Po upływie 3 lat roczny abonament kosztuje 250€.

Natomiast funkcja "Internet" kosztuje 150€ rocznie i musi być również aktywowana poprzez Bmw. Daje ona możliwość normalnego korzystania z internetu poprzez Idrive.

W krajach, w których nie ma dostępu do ConnectedDrive, jest możliwość połączenia z internetem poprzez hotspot z tel.komórkowego.

W/w możliwość można ewentualnie aktywować pomijając Bmw poprzez pewien zabieg w oprogramowaniu samochodu, w tym przypadku deaktywujemy jednak równocześnie funkcję ConnectedDrive.

Pozdrowienia

marekj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam auto z 09'2011 i mam zainstalowany internet działający przez Hotspot tel. komórkowego. Nie mam BMW Online czy Apps. Niestety przy probie logowania do ConnectedDrive jest komunikat o braku karty SIM w aucie etc.

Czy jest możliwość doposażenia auta/konfiguracji aby NOWA OPCJA jak w temacie działała, czy dać sobie spokój ? Ma ktoś wiedzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały system działa w Polsce ale trzeba mieć działający Telematik w Polsce podobnie jak w niemczech .

 

W nowo zamawianych samochodach zamiast TCU powiązanych z CIC montowany jest moduł TBT powiązany z nawigacją NBT CIC i posiada zaszytą kartę polskiego operatora. Wtedy ta funkcja nazywa consierege BMW.

 

Tylko nowe samochody od 08.2013 z rynku PL to obsługują lub należy kupić specyfikowany modul TBT z kartą polską lub TCU i po dokonaniu sprawdzenia warunków uruchomić funkcje.

 

Jeśli ktoś ma pytania proszę pisać

 

pozdrawiam

Rafał

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Od miesiąca testuję funkcjonalności z ConnectedDriveAdvanced z Internetem na pokładzie. Rejestracja na stronie bezproblemowa. Po wpisaniu VIN'u system sprawdza czy opcję sa aktywne i można korzystać. W sumie niektóre usługi jak "News" czy "Weather" sa dostępne w każdym smartfonie :) Ale możliwość skorzystania z pomocy w ramach Concierge czy Teleserwis na pewno przyda się. Z odrobiną obawy podchodzę do Uslug Zdalnych a zwłaszcza możliwości zamykania auta przez smartfona. W końcu zawsze znajdzie się ktoś kto się podłączy w celu otwarcia :mrgreen: Jak na razie nie do końca udaje mi się wysłanie do nawigacji samochodu zaplanowanej trasy w Google Maps ale chyba problem jest po stronie mojego Mac'a. W zasadzie po przyzwyczajeniu zaczyna się korzystać jak z zawsze obecnego niezbędnika. :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka.... Zaplanowaną w Google Maps trasę już udaje się (powtarzalnie) wysłać z komputera do samochodu :D

Jakby ktoś miał z tym problem to służę dobrą radą jak ominąć przeszkodę :cool2: we własnym komputerze.

A przy okazji .... nie sprawdzajcie czy mapa trafiła do auta gdy bolid stoi w podziemnym garażu :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję trasę na maps.google.com. Jeśli jest punkt-punkt to faktycznie jest to tylko lokalizacja docelowa. Jeśli Google podpowie Ci kilka wariantów wówczas masz listę punktów przez które przejedziesz. Wybierasz wariant i trasa jest z punktami pośrednimi. Analogicznie jeśli sam wbijesz w maps.google.com trasę składającą się z wielu punktów po drodze. Gdy już zdecydujesz się na trasę przejazdu wówczas wybierasz "Link", następnie "Send". Na tym etapie widzisz albo lokalizację docelową albo trasę składającą się z punktów po drodze. Pozostaje wybrać "Send to Car". W samochodzie odbierasz zaplanowaną trasę z wszystkimi punktami po drodze :D .

Ale uwaga.....Upewnij się czy w przeglądarce przed wysłaniem do samochodu masz komunikat "Only destination address will get sent" czy też "All route waypoints will get sent".

 

Jaką masz Navi i wersję softu ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również skorzystać ze strony bmw-routes.com :arrow: Serwis ten wykorzystuje oczywiście Google Maps ale dodatkowo pozwala na zapisanie trasy na USB poprzez "Save Route on USB Stick". Trasa może zostać zaplanowana jako wieloetapowa, system wykona kalkulacje. Możęsz nazwać sobie taką trasę i pod zapisaną nazwą importować w samochodzie. :cool2:

Dla mnie rewelacja i wielka wygoda. :cool2: Nie trzeba zmagać się w aucie a całą podróż wygodnie zaplanować z laptopem na kolanach, w kapciach popijając co tam kto lubi :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki.

 

" Gdy już zdecydujesz się na trasę przejazdu wówczas wybierasz "Link", następnie "Send". Na tym etapie widzisz albo lokalizację docelową albo trasę składającą się z punktów po drodze. Pozostaje wybrać "Send to Car". W samochodzie odbierasz zaplanowaną trasę z wszystkimi punktami po drodze :D ."

 

wyslalem test, tj. trase z dwoma punktami docelowymi, ale sam interfejs wysylania wygladal tak samo jak zawsze i nie mialem komunikatow "Only destination address will get sent", "All route waypoints will get sent".

 

navi mam z 2011, ale dzis wlasnie bede robil aktualizacj do 2014 (mapy to North America, nie Europe), soft nie za bardzo wiem jaki...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw-routes.com raczej nie dziala w US

 

Upsssss...właśnie zauważyłem "It works only in Europe" :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynam zgłębiać temat to widzę że opcja zapisu na USB jest nawet lepsza. Poprzez maps.google.com są opcje tylko przewidziane do wysyłki poprzez konto BMW Assist. Poprzez USB jest pełna opcja :cool2:

 

Instrukcja step-by-step:

 

Transferring routes to your vehicle. The route file can now be saved.

- Save the route

- Select your USB stick as the destination.

- A folder with the name BMWData will be created on your USB stick. The route file is saved to a subfolder called Nav, with the file format tar.gz.

- Insert the USB stick into the port in your BMW and turn on the ignition.

- You can now use the iDrive operating system to import your route into the navigation system.

 

Każda trasa może zostać nazwana, można dodać opis, informacje itp a nawet zdjęcie dla orientacji wzrokowej :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W wyposażeniu posiadam m.in.:

- S612A BMW ASSIST

- S614A internet

- S615A rozszerzone BMW online

- S616A BMW online

- S6AAA BMW teleserwis

- S6ABA sterowanie teleserwisem

- S6NRA APPS

 

Próbowałem zarejstrować VIN w ConnectedDrive ale niestety wyświetlany jest komunikat: "ten pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej".

Da radę coś z tym zrobić? Nie wiem czy mam pytać u dealera o możliwość doposażenia?

 

Pozdrawiam

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że taki komunikat dostajesz na stronie ConnectedDrive już po założeniu konta w chwili gdy chcesz dodać auto i wpisujesz VIN ?

 

Czy opcje wyposażenia które przytoczyłeś są w ramach pakietu ConnectedDrive lub ConnectedDriveAdvanced zakupionego wraz z autem w PL ?

 

Jeśli masz wbudowanego i aktywnego SIM'a aktywowanego w PL to komunikat nie powinien mieć miejsca jeśli rejestrujesz sie na polskiej stronie ConnectedDrive. Widzę że masz BMW Assist i Internet wiec na pewno masz moduł z SIM'em. Sprawdzę dokładnie które opcje mam u siebie i dam znać. Ogólnie wszystko z ConnectedDriveAdvanced PLUS, Apps'y, Usługi Zdalne, Internet i coś co mogłem pominąć. Miałem problem przy wpisywaniu VIN'u gdyż nie znajdował mi w ogóle wyposażenia ConnectedDrive w aucie :mad2:

Edytowane przez JacoFK

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aplikację na iPad'a z dobrym materiałem szkoleniowym jak używać ConnectedDrive :cool2:

Aplikacja nazywa się "Explore BMW ConnectedDrive" :search:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.