Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W X3 zarejestrowanym w PL i na terenie PL taki sam przypadek jak u kolegi @szymon11, odległość większa niż 1,5km od samochodu daje taki sam komunikat(ochrona danych osobowoych).

Natomiast w BMW f10 ale zarejestrowanym w DE i na obszarze DE takiego problemu niema, a więc to musi być coś z polskimi przepisami.

  • Odpowiedzi 479
  • Wyświetleń 123,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor
Zazdroszczę kolegom u którtch działa opcja Connected. U mnie działała tylko pogoda dopóki nie podpisałem umowy i nie zrejestrowałem w ASO. Teraz nie działa nic a przy próbie wpisania auta przez stronę BMW Connected pojawiają się 2 komunikaty 1.Auto nie ma instalacji 2.nie można dopisać samochodu bo jest zapisany na koncie- a jak otwieram pojazdy -komunikat że nie mam zarejestrowanego pojazdu. W opcji alarmowego połączenia jest wpisny nr z DE. Czy może ktoś ma pomysł na auto z DE w który była pełna opcja Connected , a teraz w Polsce nic nie działa ? :cry2:
Opublikowano

Jesli masz auto z DE typu exAG lub po prostu z rynku niemieckiego to sprawa jest do załatwienia. Jak widzę byłeś w ASO i przepisałeś lokalizację ConnectedDrive do PL. Zatem dostajesz poprawny komunikat ze strony. Auto jest zapisane na innym koncie. W ASO zainicjowali proces usunięcia danych o usługach zapisanych pod lokalizację DE i zlecili utworzenie nowego konta pod usługi zarejestrowane i uruchomione w PL. Nie wiem czy wiązało się to z wymianą SIM'a (raczej nie) ale numerki kontaktowe zapisane w aucie w książce SIM musisz pozmieniać poprzez stronkę lub w ASO. Generalnie cała rekonfiguracja może potrwać więc radzę cierpliwość. Zmiana w profilu auta w DE czyli usunięcie SIM'a i usług z lokalizacji DE, utworzenie profilu w lokalizacji w PL, podpięcie do SIM'a usług w PL, zarejestrowanie tych usług i uruchomienie....to wszystko trwa czyli ping-pong pomiedzy ASO, BMW, operatorzy itp, itd...

Wiem do posiadaczy aut exAG ze wszystko z czasem działa poprawnie :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
  • Autor
Niestety kolejne rozczarowanie ,Pan z infolinii BMW powiedział że nie będzie działało Connected w mojej 5 bo mam zbyt stary system i nie ma możliwości nic zrobić. Nie wiedział nic na ten temat bo na moje każde pytanie prosił abym poczekał i rozłączał się na 2-3 min a następnie opowiadał ogólne informacje o systemie Connected.... Czysta żywa niekompetencja i chęć pozbycia się problemu.. :cry2: może ktoś ma jakiś pomsł...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Czy komuś działa internet w połączeniu z samsung galaxy S4 dzisiaj byłem na serwisie, chłopaki walczyli z moim telefonem ale bezskutecznie, działa mi tylko pogoda, na ich firmowej nokii n52 internet działa bez problemu, ma ktoś jakieś sugestie?(auto z kwietnia 2013)
Opublikowano

Witam,

zamówiłem nowe X3 lci z Pakietem Connected Drive Advanced Plus i interesują mnie dwie sprawy: 1. czy pokładowa karta SIM będzie mogła być używana jako udostępnianie internetu(hot spot) w samochodzie dla innych, zewnętrzynch urządzeń (tablet) 2. czy przez remote services będę mógł uruchamiać klimę pomimo, że nie zamówiłem opcji: ogrzewanie postojowe?

Bardzo ciekawy wątek! Pozdrawiam wszystkich pozostających "Connected"! :cool2:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Opublikowano

Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
Thx! A zatem dobrze wydane 3,8tys.! :norty:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

 

Co napędza sprężarkę klimatyzacji jeśli odpali się ją zdalnie?

pozdrawiam

Paweł

Opublikowano
Thx! A zatem dobrze wydane 3,8tys.! :norty:

 

Tu masz info n/t hotspot'a LTE: http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/connecteddrive/2013/connectivity_technologies/index.html#hotspot

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
Poprzez smartfona mozesz uruchomic lub zaprogramowac klimatyzacje jesli masz Remote Services.

HotSpota musisz sobie dokupic (dodatkowe urzadzenie) jesli chcesz zapewnic dostep do sieci dla pasazerow.

 

Co napędza sprężarkę klimatyzacji jeśli odpali się ją zdalnie?

 

Pewnie nic jej nie napędzi zgodnie z prawem EU mówiącym że start silnika i związanych z nim urządzeń/funkcjonalności musi odbyć się gdy kierowca jest w środku.

 

Funkcjonalność która jest w smartfonie odwzorowuje to co jest w iDrive w pozycji Settings/Climate. Czyli można zdalnie lub z samochodu zaprogramować "przewietrzenie" auta w upalny dzień aby nie mówić że odpalić klimę. W rzeczywistości co ostatnio przetestowałem we Włoszech nagrzany na słońcu samochód pozwala od razu na wejście do środka i nie zabija po otwarciu drzwi powiewem z piekieł :norty:

 

Lepiej ? :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej ;) Czyli to jest raczej fizyczne przewietrzenie wnętrza niż schłodzenie go do zadanej temperatury.

pozdrawiam

Paweł

Opublikowano

Nurek, Jesli dodać do tego wydajność klimy w 5er to w zasadzie nie ma dyskomfortu nagrzanego na sloncu auta do ktorego ciężko wsiąść od razu. Nie wiem jak posiadacze ciemniejszego lakieru ale w mojej AlpineWhite sprawdza sie znakomicie.

A możliwość odpalenia "przewietrzenia" przez smartfona np 15 minut przed dotarciem do auta jest super wygodne. Programujac w iDrive musisz ustawic godzine co wprowadza sztywny szablon czasowy. A tak gdy żoncia powie że jeszcze jeden sklepik zwiedzic chcialaby mozesz odpalic "przewietrzenie"...poźniej :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
Ja pie... .

Czy Wy nigdy nie mieliście dużych fiatów czy poldków lub ład lub skód?

W doopach Wam się przewraca... :roll:

 

No tak, ale czasy się zmieniają :) idziemy z postępem :mrgreen:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Jestem ciekaw, czy są dane, ile aut się zjarało przy tej wentylacji/ogrzewaniu, bo klapka sie nie otworzyła/zamknęła, skończyło sie paliwo, padł akumulator, etc.

To są rzeczy, o których nikt nie myśli, ale się zdarzają.

W minionym tygodniu chciałem to odpalić w swoim aucie, lecz skutecznie mnie to wyperswadowano.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ja zdaje sobie sprawę z pierdyliona pstryczków, czujników, etc.

Ale co, jeżeli nie zadziała, a jest szansa, że tak może się zdarzyć.

Wiele podzespołów także jest ponoć niezawodne, a jednak się sypie choćby tak prosta i pozbawiona elektroniki klapka w kolektorach dolotowych w E60 :wink:

Opublikowano
  • Moderatorzy

Dlatego jeśli boisz się takich "pstryczków" jeździsz prostym autem :) Mało innowacji mało możliwości awarii....

Ja tam się nie boję :mrgreen:

Opublikowano

Panowie

 

Reasumując ten 8 stronicowy wątek

Jeżeli mam:

auto z niemieckiej dystrybucji niemieckiej (ExAG czy jak to zwał) i moge pogadać z consiergiem polakiem który wysyła np adres do samochodu i mamy np. serwis pogodowy i wiadomosci 1 ligi niemieckiej

 

to oznacza: że mamy connecteddrive

że mamy sima karte niemiecką

że trzeba ją w serwisie ASO przewalić na Polską ??

ale dlaczego iPhone nie wymienia danych z samochodem - choć muzyke można z niego słuchać

 

na na stronie https://www.bmw-connecteddrive.pl/cdp/release/internet/servlet/vehicleAdd

wyświetla

 

Nie można dodać pojazdu do Twojego konta.

oznacza

 

Ten pojazd nie ma karty na polske?? Dlatego nie można go dodać do konta.

gdyż auto pomimo że ma funkcje to trzeba zalogowac w Polsce???

 

Dobrze rozumiem ??

 

to od czego zacząć?

Opublikowano
Po prostu musisz zmienić SIM'a na polskiego jeśli chcesz mieć pełną funkcjonalność. Obecnie jedziesz przez serwis z DE.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
  • Autor
Z moich informacji z ASO nie można zmienić sim ... ani nic zrobić aby Connected działało poprawnie w Polsce ( samochody z DE gdzie ta usługa działała prawidłowo)
Opublikowano
Ciekawe bo uznałbym to wręcz za zjawisko powszechne u osób które nabyły exAG.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Opublikowano
  • Autor
Jeżeli masz jakiś pomysł na ożywienie tej funkcji w Polsce to proszę o podpowiedź, bo jak pisałem działa do zarejestrowania w serwisie , teraz nie działa nic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.