Skocz do zawartości

F30 328i jakie spalanie ?


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 428i xDrive średnia to równe 10,5l - 60% miasto i 40% autostrady. Co do stylu jazdy to różnie, ale raczej płynnie, chyba, ze tryb sport - wtedy nie da sie płynnie, bo zawsze kusi depnąć. Ja po dotarciu nie zauważyłem żadnego spadku spalania chyba, ze się jeszcze "dociera" w co wątpię bo 9kkm na liczniku. Zbiornik paliwa na 500-600km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

328 i

przejchane 50 K

auto pali na trasie przy 120 km/h okolo 6 litorw tzn da sie zejsc;) zakladajac plaska droge.

W miescie jak czasami przycisne to auto spala okolo 8-9 litrow.

Jak komus to auto (nawet z xdrive) pali 15 litrow to albo go upala non stop albo ma cos nie halo z autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420i z boxem DimSport na 248km i 365nm a więc praktycznie 2.8i Spalanie Kraków 100% 10.5l ,średnie z 4 tyś.km - 8.7l.,spalanie trasa Nowy Targ -> Kraków 4 osoby, tryb eco pro 90-110km.h w tym jeden korek na 25minut jazdy 10km/h,rezultat poniżej (nie ma co narzekać jak na takę moc ,wielkie kola i mase auta) Żony Corsa D 1.2 pali tyle samo...

http://i59.tinypic.com/29d63o.jpg

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie, ta średnia z 4k km to w większości Kraków czy 50/50%? Ja tak jak pisałem w 428ix przy emeryckiej jeździe nie zszedłem poniżej 9l. Przy dość dynamicznej mam teraz 12.4l oba wyniki w cyklu mieszanym. Nie wiem czy ten xdrive tak pogarsza sprawę bo widzę, że te niskie wyniki są raczej od osób z napędem na tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 420i X-drive seria 184km i nie może w Krakowie zejść poniżej 12l więc jest coś na rzeczy.Średnie 8.7l mam z 4 tyś.km w tym 1400km wypad nad morze obładowany po dach prędkości 110-160km.h,reszta to dojazdy do pracy 10km jazda ciągła 80-100km.h,10km przejazd przez Kraków z korkami.Tryb comfort bez szaleństw ale zawsze lewy pas.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 i

przejchane 50 K

auto pali na trasie przy 120 km/h okolo 6 litorw tzn da sie zejsc;) zakladajac plaska droge.

W miescie jak czasami przycisne to auto spala okolo 8-9 litrow.

Jak komus to auto (nawet z xdrive) pali 15 litrow to albo go upala non stop albo ma cos nie halo z autem...

 

Albo jeździ zwyczajnie po zakorkowanym mieście/tylko krótkie odcinki :)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images68.fotosik.pl/1148/9de472dae6467762.jpg

 

Spalanie z dzisiejszego dnia, w sumie nawet specjalnie się nie starałem, żeby wyszło jak najwięcej, fakt, że jeździłem dość ostro, ale też żadna szaleńcza jazda (krótkie odcinki po 10-15km). Na pewno można wykręcić większy wynik. Auto to 428ix.

Na koniec dnia po 72km miałem spalanie 13.0l bo jechałem spokojnie ostatnie kilometry. Z większego dystansu to przed resetem miałem z 1100km 11.2l ale w tym były 3 dni emeryckiej jazdy (około 200km) gdzie spalanie wyszło 9.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A to na pewno w tym dziale napisałeś? :D

Bierz 328i nie ma co się zastanawiać.

 

w tym budżecie to może być trudne...

 

Zgodzę się z tobą ale a5 1.8 to masakra :roll:

Już lepiej uzbierać więcej pieniędzy i kupić pożądną 328i lub kupić 320i. Może się trochę zapędziłem bo nie interesuje się tak bardzo rynkiem używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

dlaczego a5 masakra ? Prosilbym o bardziej konkretne wytlumaczenie

 

co do dostepnosci to w okolicach 100tyś zł jest całkiem spora lista

 

http://allegro.pl/bmw-328i-pierwszy-wlasciciel-salon-pl-serwis-i5881543424.html

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-328i-m-pakietx-driveprzebieg13tys-km-skoranawipodgrzewanie-x4-ID6ydH0z.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle masakra bo lubię audi i podoba mi się a5 ale nie w tym silniku myślę że bierz pod uwagę 2.0 tfsi i wtedy możesz porównywać do 328i i jeśli masz do wyboru te 2 to jak mówiłem lepsza beemka.

Mówiąc masakra miałem na myśli silnik może źle sformułowałem zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle masakra bo lubię audi i podoba mi się a5 ale nie w tym silniku myślę że bierz pod uwagę 2.0 tfsi i wtedy możesz porównywać do 328i i jeśli masz do wyboru te 2 to jak mówiłem lepsza beemka.

Mówiąc masakra miałem na myśli silnik może źle sformułowałem zdanie

 

Dzięki za info...

 

macie doświadczenie jak takie autka sprawują się mając 100tyś km po polskich drogach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz audoito licz sie ze co 1000-2000km dolewka 1litr oleju 5w30 za 45zł,troche wkurzajace, jak jechalem z kolega na urlop ja f30 a on a4 1.8 tfsi to na 2400km dolal 2 l,lecielismy 120-180km.h ,przebieg u niego 89 tys km,ten typ tak ma -> słowa serwisu.Pozatym Audi to fajne autko :D

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie 2.8i tylko 28i :) ja miałem max spalanie 14 l/100, duże korki i to w 528i. Przy normalnej jeździe jeśli nie stoję w korkach mam spalanie 12 l w mieście, w trasie od 6 do 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi pali w mieście 11.5–12.5 przy normalnej dynamicznej jeździe, to był wynik z kawałka dojazdu do pracy, zaraz po restarcie komputera i na zimnym silniku – później spadło do 13 :)

Średnią z 10K mam 11,6l – ale to głównie w zakorkowanym mieście + szybka jazda obwodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.