Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Autostrada A4, tempomat na 130km/h, spalanie 5,7l

Jak już podajesz, to napisz jaki silnik :D

Albo dodaj do podpisu - bo bez tej informacji podawanie średniego spalania ma raczej mały sens :wink:

 

Macie w swoich trzy tryby Eco Pro comfort i sport?

Każda F-ka ma w standardzie te trzy tryby (niektóre wersje mają więcej trybów: Sport+, Comfort+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada A4, tempomat na 130km/h, spalanie 5,7l

Jak już podajesz, to napisz jaki silnik :D

Albo dodaj do podpisu - bo bez tej informacji podawanie średniego spalania ma raczej mały sens :wink:

 

Macie w swoich trzy tryby Eco Pro comfort i sport?

Każda F-ka ma w standardzie te trzy tryby (niektóre wersje mają więcej trybów: Sport+, Comfort+)

 

Racja - poprawione w podpisie 520D

 

Nie każda - mimo, że mam automat to nie mam żadnych trybów do wyboru. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/b15ddd09dc786.jpg.html

 

Dodaje zdjecie z mojej f10 520d, 2012 rok. Uprzedze komentarze:

- nie jechałem z górki. 100% droga prosta jak stół.

- droga tylko autostrada

- średnia prędkość 120-130km/h niestety jak ktos wjechał przede mnie i musiałem przyhamować to średnia spadała i daltego jest tak jak na zdj.

 

Chciałbym tu uprzedzić co niektóre osoby, które komentują, a mają zupełnie inny silnik bo np. 535d. Dlatego pisać w swoich postach jakie auto i z jakim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie trasa Łódź - Szczecin 9,2 licznik zamknięty prawie cały czas :D

 

Średnie ok 8,5 (ale brak w tym dużego miasta głównie pod wioskach na wybrzeżu rejony Kamienia Pomorskiego), jeden zbiornik pojeździłem po emerycku wyszło trochę ponad 7.

 

530D 2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjecie z mojej f10 520d, 2012 rok. Uprzedze komentarze:

- nie jechałem z górki. 100% droga prosta jak stół.

- droga tylko autostrada

- średnia prędkość 120-130km/h niestety jak ktos wjechał przede mnie i musiałem przyhamować to średnia spadała i daltego jest tak jak na zdj.

 

Chciałbym tu uprzedzić co niektóre osoby, które komentują, a mają zupełnie inny silnik bo np. 535d. Dlatego pisać w swoich postach jakie auto i z jakim silnikiem.

 

Ale co tu komentować? Przecież to krótki odcinek przejechałeś, ja mam zdjęcie mojej 520d na odcinku 80km - średnie 4.3L/100km.

Poniżej 5L/100 to mam normalny wynik w trasie na Eco pro i właśnie prędkość nie wyższa jak 130km/h (tryb w głowie: emeryt :))

Normalnie jadąc na Comfort+ w trasie mam niewiele ponad 6L/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu komentować? Przecież to krótki odcinek przejechałeś, ja mam zdjęcie mojej 520d na odcinku 80km - średnie 4.3L/100km.

Poniżej 5L/100 to mam normalny wynik w trasie na Eco pro i właśnie prędkość nie wyższa jak 130km/h (tryb w głowie: emeryt :))

Normalnie jadąc na Comfort+ w trasie mam niewiele ponad 6L/100.

 

 

Nie chodzi mi o komentowanie tylko o to, ze jak napisałem, że mi pali około 6 przy w miare szybkiej jezdzie to wiekszosc specjalistow mnie wysmiala i stwierdzila ze nie ma opcji, wiec chcialem udowodnic, ze jest to mozliwe. A trase zrobilem krotka bo nie mam poki co gdzie jechac dalej, wiec tylko zrobilem to tak dla pokazania ze 520d ma oszczedny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essen -> Zgorzelec -> Katowice spokojna emerycka jazda, średnia 17l/100km. W sumie jeden pit stop. Mało, nie cisnąłem bardzo, delektowałem sie widokami (krajobraz w DE i wariaci na drodze w PL).

 

V12 6.0 ;)

 

520d nie wiem ile mi pali. Nigdy nie sprawdzałem. Pare razy pytali w ASO, byla rozmowa że to oszczędny silnik. Możliwe, nie zwracam uwagi od tankowania do tankowania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Essen -> Zgorzelec -> Katowice spokojna emerycka jazda, średnia 17l/100km. W sumie jeden pit stop. Mało, nie cisnąłem bardzo, delektowałem sie widokami (krajobraz w DE i wariaci na drodze w PL).

 

V12 6.0 ;)

 

520d nie wiem ile mi pali. Nigdy nie sprawdzałem. Pare razy pytali w ASO, byla rozmowa że to oszczędny silnik. Możliwe, nie zwracam uwagi od tankowania do tankowania :mrgreen:

 

chyba 1 przez przypadek Ci się wstawiła bo nie wiem czy możliwe jest taki wynik osiągnąć przy 520d. Przy prędkościach powyżej 200km/h w Niemczech średnią miałem 9,4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Essen -> Zgorzelec -> Katowice spokojna emerycka jazda, średnia 17l/100km. W sumie jeden pit stop. Mało, nie cisnąłem bardzo, delektowałem sie widokami (krajobraz w DE i wariaci na drodze w PL).

 

V12 6.0 ;)

 

520d nie wiem ile mi pali. Nigdy nie sprawdzałem. Pare razy pytali w ASO, byla rozmowa że to oszczędny silnik. Możliwe, nie zwracam uwagi od tankowania do tankowania :mrgreen:

 

chyba 1 przez przypadek Ci się wstawiła bo nie wiem czy możliwe jest taki wynik osiągnąć przy 520d. Przy prędkościach powyżej 200km/h w Niemczech średnią miałem 9,4l/100km

Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długich trasach spalanie zależy w dużej mierze od dynamiki przyspieszeń, wyprzedzania itp. Przy stabilnej jeździe nawet sporawy silnik potrafi być oszczędny. Jak ktoś ma za ciężkie buciki to nawet 518d będzie zachwycać dużym spalaniem ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na drogach mazurskich jadąc zgodnie z przepisami (w miarę rozsądnie) spalanie jest poniżej 6l/100. ostatnio przejechałem 400km i średnią komp pokazywał mi 5,4l/100

Jakie auto? Jaki motor?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
50km w 51minut... :mrgreen:

Nie przyspiesza, ale przynajmniej skromnie obchodzi się z paliwem :mrgreen:

Wolniej nie mogłem bo by mnie pks wyprzedził ;)

Nowy Sącz - Brzesko

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może zapytam ile robicie na pełnym zbiorniku ?

Ja mam E60 520d 163km często robię trasy kiedyś kiedyś na pełnym zbiorniku jadąc z prędkośćia 130-140 na godzinę zbiornik 70l zrobiłem 1300km

Dziś pokonując tą samą trase prędkość 130-150 zrobiłem 1130km auto obciążone zawsze tak samo dwie osoby. opony 225/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chociaż ja zauważyłem że moje 520d Steptronic najmniej pali w trasie na drogach krajowych gdzie poza zabudowanym jadę do 140 a w wioskach miastach zwalniam wtedy wychodzi mi 6-6.5. Oczywiście można mniej tempomat na 100km/h to 5L ale piszę o normalnej jeździe. Ostatnio zrobiłem 800km samą autostradą na tempomacie 160. Spalanie 7.9 ale też wiatr był dosyć mocny. Chociaż wydaje mi się że przy tej masie, automacie i czterech dorosłych osobach na pokładzie to i tak dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.