Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam cos od siebie te wszystkie info z internetu nawet tu na forum jak poprawnie aktualizowac ncs to zwykly kopiowany od kilku lat chlam, cos tam dziala na starszych autach i tych nowszych ale jak ktos z was bedzie mial nowe auto typu e71 lub r60 itd powodzenia w kodowaniu

 

Rozumiem że masz coś lepszego?

Tak mam ale skoro nikt tu takiego problemu nie ma ani nie zglasza to co ja bede sie madrowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie wypróbuję. Wskaż tylko gdzie lub skąd. Wiem że mój soft nie jest perfekcyjny bo na przykład z e60 (ostatnio 3 sztuki diagnozowałem) nie odczytuje prawidłowo uif -w połowie sterów widzę 0000000 lub yyyyyyy zamiast krótkiego vinu a w e90 bez problemu w każdym. Ciekaw jestem dlaczego. To przykład są inne sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: nie to okienko

 

PS. Dzięki za instrukcję. U mnie wszystko działa, aczkolwiek miałem problem - po zainstalowaniu nie widziało auta zmiana na OBD w Ediabas-Konfigurator pomogła.

Edytowane przez damko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

po calej instalacji i podmianie plikow brak jakich kolwiek opcji w inpie.

od mlodzika pobralem ten pakiet SP-Daten 49.3 i nic Potrzebje jeszcze jakiegos Sp-datet czy ten jeden wystarczy? w opisie jest mowa o sp 49.0 jak i 49.3 potrzebne sa oba?

 

1) Instalujemy Standard Tools 2.12 / w trakcie wybieramy wszystko tak jak leci, a pod koniec odhaczamy ptaszka "USB to serial adapter" - będzie to widoczne pod spodem COM1.

tu ma byc zaznaczone czy nie odchaczamy rozumiem ze ptaszka ma nie byc? czy jesli byl zaznaczony to w tym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania kolegi patryk4544

 

 

Witam serdecznie. Zastosowałem się do instrukcji i mam ładnie 2 ikonki, inpa łączy się z autem.

 

Teraz pytanie - Czy jest możliwość zaimplementowania w większym stopniu języka Angielskiego? bo z znam duzo lepiej od niemieckiego.

 

Drugie pytanie - Czy jest jakiś opis funkcji i możliwości INPA, wraz z instrukcją co poszczególne komendy robią? to tak na wypadek, gdyby nie bylo mozliwosci zmiany języka. Oczywiscie sam program zainstalowaem po angielsku, ale tylko do pewnego stopnia jest ten jezyk.

 

Pozdrawiam

 

 

PS. co może być przyczyną tego że nie działa mi livedata? Mam puste pola F2-F6

live+data+missing.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zainstalowalem wszystko tak jak w instrukcji i Inpa sie uruchamia, ale.... po podlaczeniu kabla nie moze mi znalezc do niego sterownika sciagalem ze strony ftdichip.com i nic, nie potrafi odlalezc sterownika i nawet w online.... mam kabel pod usb->obdII->adapter na BMW. Czy ma ktos taki sterownik do kabla?

Czy moze to wina kabla, kiedys kupiłem kabel do vw audi obd kkl vag-com for 409.1 i do tego zakupilem adapter do bmw 20pin. Mozliwe,że kabel trefny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak jak jest w instrukcji, INPA dział, NCS częściowo też, z otwarciem i zrobieniem kopi zapasowej modułów nie ma problemu, gdy chcę coś zakodować pojawia się komunikat że wszystko jest OK, ale nie zapisuje nowych zmian. Znalazłem że trzeba edytować profil, a żeby to zrobić należy wpisać hasło: repxet i tu własnie jest problem, po wpisaniu hasła i wciśnięciu OK okienko znika, ale nie otwiera się okno z ustawieniami profilu (profil: Expertenmodus, na innych profilach też się nie otwiera). Czy hasło jest nie prawidłowe? Niestety nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać mój problem więc proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak jak jest w instrukcji, INPA dział, NCS częściowo też, z otwarciem i zrobieniem kopi zapasowej modułów nie ma problemu, gdy chcę coś zakodować pojawia się komunikat że wszystko jest OK, ale nie zapisuje nowych zmian. Znalazłem że trzeba edytować profil, a żeby to zrobić należy wpisać hasło: repxet i tu własnie jest problem, po wpisaniu hasła i wciśnięciu OK okienko znika, ale nie otwiera się okno z ustawieniami profilu (profil: Expertenmodus, na innych profilach też się nie otwiera). Czy hasło jest nie prawidłowe? Niestety nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać mój problem więc proszę o pomoc.

 

Może powinieneś zastąpić plik NCSEXPER.exe innym (zmodyfikowanym dla potrzeb edycji profili). Plik ten zazwyczaj jest dostępny w każdym pakiecie do instalacji najnowszego INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak jak jest w instrukcji, INPA dział, NCS częściowo też, z otwarciem i zrobieniem kopi zapasowej modułów nie ma problemu, gdy chcę coś zakodować pojawia się komunikat że wszystko jest OK, ale nie zapisuje nowych zmian. Znalazłem że trzeba edytować profil, a żeby to zrobić należy wpisać hasło: repxet i tu własnie jest problem, po wpisaniu hasła i wciśnięciu OK okienko znika, ale nie otwiera się okno z ustawieniami profilu (profil: Expertenmodus, na innych profilach też się nie otwiera). Czy hasło jest nie prawidłowe? Niestety nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać mój problem więc proszę o pomoc.

 

Tutaj masz linka na chomiku z profilami do ncs 4.0.1 http://chomikuj.pl/BMW.Retrofit/BMW. Rozpakuj i skopiuj do głównego katalogu gdzie zainstalowałeś ncs-a np: c:\ncsexper

Jak nie masz konta na chomiku to podeślij na priva swój adres mailowy.

 

Faktycznie hasło w ncs 4.0.1 jest inne niż repxet, ale jak będziesz miał już gotowe profile to nie będzie Ci potrzebne.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmusic itool radar do wspolpracy z 64 bitowa java na 8 ? instalacja 32 bitowej javy nie wchodzi w gre, robil ktos takie proby ? easyconnect na win 8 nie smiga, chce zmusic standard tool do pracy z icom... itool radar nie "widzi" javy nawet po wskazaniu z reki, uzywam innych programow korzystajacych z javy i sama konfiguracja jest ok

 

Mi itool dziala w win8 64bity.

u mnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z instalką... mam nadzieję, że ktoś pomoże... instalowałem już kilka razy wg instrukcji i pewnie jakiś drobny błąd popełniam..

Przewód mam USB<->Obd od viakena

Najpierw podłączyłem kabel i sprawdziłem na jakim porcie się zainstalował... z racji że na com22 to zmieniłem na com2 + zmieniłem na 1024 dwie wartości i latency na 1.

Dalej instalka inpy i kopiowanie sp daten i innych...

 

Po wszystkim jak właczam program nie wykrywa on zapłonu... a próba wybrania jakiegokolwiek samochodu kończy się błędami :

http://zapodaj.net/ff44f92f9bc48.jpg.html

http://zapodaj.net/5b49f0feb09d8.jpg.html

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze blad jest ze ustawiles na com2 wyraznie jest napisaen ustawic com 1 jesli masz inny com to w jakis plikach musisz zmienic parametr na com2.

lepiej jak przestawisz na com1. moze starczy jak nie to zrob jeszcze raz instalacje ale wedlug tego wideo

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g-rxZ6T_hao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak jak jest w instrukcji, INPA dział, NCS częściowo też, z otwarciem i zrobieniem kopi zapasowej modułów nie ma problemu, gdy chcę coś zakodować pojawia się komunikat że wszystko jest OK, ale nie zapisuje nowych zmian. Znalazłem że trzeba edytować profil, a żeby to zrobić należy wpisać hasło: repxet i tu własnie jest problem, po wpisaniu hasła i wciśnięciu OK okienko znika, ale nie otwiera się okno z ustawieniami profilu (profil: Expertenmodus, na innych profilach też się nie otwiera). Czy hasło jest nie prawidłowe? Niestety nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać mój problem więc proszę o pomoc.

 

Może powinieneś zastąpić plik NCSEXPER.exe innym (zmodyfikowanym dla potrzeb edycji profili). Plik ten zazwyczaj jest dostępny w każdym pakiecie do instalacji najnowszego INPA.

 

Warto spróbować, tylko skąd wziąć ten plik? Jest może na chomiku?

 

Zainstalowałem tak jak jest w instrukcji, INPA dział, NCS częściowo też, z otwarciem i zrobieniem kopi zapasowej modułów nie ma problemu, gdy chcę coś zakodować pojawia się komunikat że wszystko jest OK, ale nie zapisuje nowych zmian. Znalazłem że trzeba edytować profil, a żeby to zrobić należy wpisać hasło: repxet i tu własnie jest problem, po wpisaniu hasła i wciśnięciu OK okienko znika, ale nie otwiera się okno z ustawieniami profilu (profil: Expertenmodus, na innych profilach też się nie otwiera). Czy hasło jest nie prawidłowe? Niestety nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać mój problem więc proszę o pomoc.

 

Tutaj masz linka na chomiku z profilami do ncs 4.0.1 http://chomikuj.pl/BMW.Retrofit/BMW. Rozpakuj i skopiuj do głównego katalogu gdzie zainstalowałeś ncs-a np: c:\ncsexper

Jak nie masz konta na chomiku to podeślij na priva swój adres mailowy.

 

Faktycznie hasło w ncs 4.0.1 jest inne niż repxet, ale jak będziesz miał już gotowe profile to nie będzie Ci potrzebne.

 

 

Dzięki za profile, ale dalej nie mogę nic zaprogramować,wybierałem różne profile, próbowałem z kluczykiem w pozycji 1, później 2 i na 2 przy programowaniu migały różne światła ale dalej nic nie zapamiętuje.

Nie wiem czy jest coś nie tak z programem, profilami, czy to ja gdzieś popełniam błąd?

 

Może ktoś mógł by spróbować zaprogramowac przez TeamViewer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile są na pewno ok.

Po zczytaniu/READ ECU jakiegoś modułu robisz zmiany w pliku C:\NCSEXPER\WORK\FSW_MAN.TRC Następnie zapisujesz go w tym samym katalogu ale z roszerzeniem MAN

Następnie ustawiasz JOB na SG_CODIEREN i kodujesz. Musi zapisać zmiany.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie wiem co mam zrobić,żeby działał NCS :mad2:

 

Inpa śmiga bez problemu,widzi zapłon,kasuje błędy itd. NCSa za cholere nie chce ruszyć,Vin faulty i koniec :evil:

 

Mam również zainstalowaną starszą wersje INPy na wirtualnej maszynie,tam również Inpa działa(co prawda nie wykrywa zapłonu),a NCS wywala ifh-0009 no response from control unit.

Kombinowałem już chyba ze wszystkimi ustawieniami jakie znalazłem w necie i nic,czy jest możliwe że to wina kabla,skoro inpa działa bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest ok skoro inpa działa. Pewnie konfiguracja samego ncs-a niepoprawna.

Skopiowałeś z spdaten do katalogu C:\NCSEXPER

- katalog SGDAT

- katalog DATEN i w tymże katalogu stwórz katalog E46 i skopiuj ponownie ale tym razem zawartość katalogu DATEN

 

POWODZENIA

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest ok skoro inpa działa. Pewnie konfiguracja samego ncs-a niepoprawna.

Skopiowałeś z spdaten do katalogu C:\NCSEXPER

- katalog SGDAT

- katalog DATEN i w tymże katalogu stwórz katalog E46 i skopiuj ponownie ale tym razem zawartość katalogu DATEN

 

POWODZENIA

Poprawiłem katalog DATEN,jednak bez zmian :mad2:

Zrobie instalacje od nowa krok po kroku,może coś skopałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...z racji że na com22 to zmieniłem na com2 + zmieniłem na 1024 dwie wartości i latency na 1...

Jeśli zainstalowaliśmy interfejs na np. COM5 i pod ten sam COM zainstalowaliśmy BMW Standard Tools 2.12., a później skopiowaliśmy pliki od Młodzika (rozchodzi się o Ediabas z plików INPA_For_FXX) to automatycznie skopiował nam się wrzucony w te pliki OBD.INI, w którym ustawione jest o ile dobrze pamiętam Hardware=USB, które trzeba zmienić w zależności od kabla i COM tam jest ustawiony na "1".

 

Albo kopiujemy jak leci i później wchodzimy w C:\Ediabas\Bin\OBD.INI i zmieniamy numer COM-a i na zgodne Hardware albo kopiujemy te pliki bez OBD.INI i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisujesz :

49.0_sp-daten_E89_lite\DATEN(LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN

49.0_sp-daten_E89_lite.rar \DATEN (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN\E89

 

 

U mnie przy E46 mam tylko jeden folder DATEN a tu piszesz o koncówce rar? nie chodzi przypadkiem o folder data i daten? jesli tak to który to który :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z tym sobie poradziełm ale teraz za cholere nie moge ustawić tego Lacenty w ogolnie nie wiem gdzie to jest ?

Zaawansowane usawienia COM1 i tam opcje BM czas opóznienia (msek) ustawic na 1 ? było na 16. To to jest te wasze Lacenty?

 

To jest to latency, ustaw na 1

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny problem po uruchomieniu INPA i podpieciu kabelka, przekreceniu kluczyka zapalają sie Battery i lgnition i niby wyglada ok ale mam do wyboru z guzików na dole programu tylko F1 info i F2 script i nic wiecej.

Klikając script wyskakuje błąd - Couldn't find INPA configuration file C:/EC-APPS/INPA/BIN?..?cfgdat/script.eng

Coś zle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny problem po uruchomieniu INPA i podpieciu kabelka, przekreceniu kluczyka zapalają sie Battery i lgnition i niby wyglada ok ale mam do wyboru z guzików na dole programu tylko F1 info i F2 script i nic wiecej.

Klikając script wyskakuje błąd - Couldn't find INPA configuration file C:/EC-APPS/INPA/BIN?..?cfgdat/script.eng

Coś zle zrobiłem?

 

 

pokickales cos zrob dokladnie jak na video tez myslalem ze dobrze zrobilem czytajac instrukcje z 1 strony i mialem tak jak ty instalacja wedlug wideo pomogla :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.