Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

a to ja mam problem posciagalem wszystko od mlodzika i chce standard tools zainstalowac ma win 8 i mi wyskakuje ze powinien byc xp. transfer poszedl w bloto :cry2:

Ja mam to na Win7 64 bit i ani razu nie zapytało mnie ani nie zasugerowało XP. Nie wymaga ustawiania zgodności na XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy z uruchomieniem NCS'a robię wszystko wg instrukcji z tego tematu a w NCS ukazuje się następujący błąd:

http://imageshack.com/a/img600/8351/8n59.jpg

błąd pojawia się po wybraniu odczytywania VIN bez względu na podłączenie kabla oraz na profil, auto to E60

INPA działa w 100%, INPA i NCS na gotowcu od trandolfa też, ale potrzebuję nowszego.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skopiować do x:\ncsexper\daten z SPDATEN zawartość katalogu \e60\daten\ oraz stworzyć w tym katalogu folder E60 i tam również skopiować to samo.

Jak sobie nie poradzisz to przez team viewera mogę to skonfigurować.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
I bardzo dobrze podejrzewasz, sprawdz katalog ECU w ediabasie i daten w NCS-ie bo jednego albo drugiego nie zrobiłeś poprawnie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie jest poprawnie zrobione. Latasz sprawnie "po komputerze"? Czy jesteś słabo obeznany? Jak słabo to druknij sobie instrukcje na kartce i rób powoli krok po kroku. O wiele wygodniej Ci to będzie zrobić.

 

Przed instalacją wszystkiego pobierz pogram typu CCleaner. Wyczyść rejestry, pamięci podręczne. Zainstaluj wszystko od nowa, skopiuj według instrukcji. Uruchom ponownie kompa (wiem bzdedy ale przy kiepsko użytkowanym oprogramowaniu może zdarzyć się wszystko, a nie jeden pulpit komputera widziałem, który wołał o pomstę do nieba).

 

SP_Daten masz dobre? Na pewno z E60?

 

Na 6 stronie tego tematu w pierwszym poście zamieściłem ponownie instrukcję kopiowania plików. Wydaje mi się, że czytelniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer raczej nie ma dla mnie wielu tajemnic, więc to nie w tym problem. Sp-daten próbowałem 49.3 49.0 i chyba 50.2 wszystko z e60.

 

Kabel na pewno łączy się z autem? Sprawdziłeś czy INPA działa?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie te wszystkie info z internetu nawet tu na forum jak poprawnie aktualizowac ncs to zwykly kopiowany od kilku lat chlam, cos tam dziala na starszych autach i tych nowszych ale jak ktos z was bedzie mial nowe auto typu e71 lub r60 itd powodzenia w kodowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie te wszystkie info z internetu nawet tu na forum jak poprawnie aktualizowac ncs to zwykly kopiowany od kilku lat chlam, cos tam dziala na starszych autach i tych nowszych ale jak ktos z was bedzie mial nowe auto typu e71 lub r60 itd powodzenia w kodowaniu

To fajnie "Miszczu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie te wszystkie info z internetu nawet tu na forum jak poprawnie aktualizowac ncs to zwykly kopiowany od kilku lat chlam, cos tam dziala na starszych autach i tych nowszych ale jak ktos z was bedzie mial nowe auto typu e71 lub r60 itd powodzenia w kodowaniu

 

Rozumiem że masz coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zastosowałem się do instrukcji i mam ładnie 2 ikonki, inpa łączy się z autem.

 

Teraz pytanie - Czy jest możliwość zaimplementowania w większym stopniu języka Angielskiego? bo z znam duzo lepiej od niemieckiego.

 

Drugie pytanie - Czy jest jakiś opis funkcji i możliwości INPA, wraz z instrukcją co poszczególne komendy robią? to tak na wypadek, gdyby nie bylo mozliwosci zmiany języka. Oczywiscie sam program zainstalowaem po angielsku, ale tylko do pewnego stopnia jest ten jezyk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zainstalowana inpe wg instrukcji mlodzika inpa sie wlacza i przyszedl do mnie wczoraj kabel z adapterem na okragle wejscie zainstalowalem sterowniki do niego poszedlem do auta podlaczam go i wlaczam inpe ale niestety inpa nie widzi kabla. co moze byc przyczyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.