Skocz do zawartości

damko

Zarejestrowani
  • Postów

    117
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez damko

  1. Oleju nie ubywa - od wymiany do wymiany bez zmian. Silnik czyszczony wg instrukcji z pierwej strony posta - przy każdej wymianie oleju płukaniu. Trochę klekocze (300kkm zrobione) tylko zastanawia mnie czy wlanie ceramizera coś zmieni i jak ma się to do utrzymania silnika w czystości czy nie obklei go jakoś w środku itp.
  2. Czesc Co myślicie o dolewaniu czegoś takiego jak ceramizer do oleju? Zauważyłem przepocenie na IC od strony turbiny (sama turbina nie hałasuje, nie ma luzów ale pewnie przepuszcza trochę olej albo coś oleju z odmy leci - dość mocno dmucha) mechanik twierdzi ze zalanie ceramizera załatwi problem
  3. tak z ciekawości... ty ja serwisujesz w ASO czy poza ASO ale na ORI częściach? np. ksenony 2x700 wyglądają jakbyś kupił oryginał, podobnie pompa wody czy amorki.
  4. Da sie w tym carly zakodować inne wtryski albo wymianę czujników PDC, czy dołożyć jakies opcje po doposażeniu?
  5. To mocowanie do dachu - u mnie wygląda to tak ja na zdjęciu https://goo.gl/photos/y9CzU8BcRgodptVVA Mógłbyś mi podpowiedzieć jakiego mocowania użyłeś w tych otworach kwadratowych w dachu (kołek, czy coś?) - wg etk głośnik mocowany jest za pomocą śruby nr 4 z poniższego rysunku https://goo.gl/photos/tr3nFS3ij5rf9XVf8 ale nie mogę znaleźć co w chodzi w dach https://goo.gl/photos/feKC7eARyWnCZfrs5 https://goo.gl/photos/rrTuPJtNHmyyJSMM9
  6. Dzień dobry. Mam istotne pytanie - ma ktoś z was lub moze montował głośniki Logic 7 w podsufitce w E91? Interesuje mnie czy sa montowane do karoserii, czy moze zapięte tylko w 2 plastiki i widza na tapicerce
  7. ile wyszła cie wymiana navi i combox ?
  8. tutaj zalecają zmianę programu na ten z 35d - takie rozwiązanie lepsze czy lepiej z Alpiny wziąć - gdzieś widziałem na forum że działało to całkiem znośnie I pytanie co lepsze chip na bazie z 35d czy chip na bazie z Alpiny ?
  9. ta turbawka z Alpine D3 wchodzi Plug&Play do M47??
  10. U mnie dźwięk odzyskałem po wypłaceniu 700zł specjaliście... Ponoć to standardowa przypadłość tego sprzętu albo dźwięki albo ekran. Trzeba się nastawić na koszt, ewentualnie upgrade do CIC... Elektronik powiedział ze CCC po naprawie już się nie będzie psuło
  11. Gdyby ktoś miał podobny problem to proponuje poszukać jakiegoś serwisu naprawiającego CCC. Ja znalazłem w Krakowie www.polskie-menu.pl osoba kontaktowa Dariusz Job Kosztowało swoje ale działa bez zarzutów.
  12. up Nikt, nic podobnego nie miał? Może jakiś warsztat ktoś poleci?
  13. Temat dotyczy braku jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych w samochodzie... Było tak, moja nawigacja trochę szwankowała - ekran przygasał podczas jazdy po dołkach i pomagało stuknięcie a bok kokpitu, wszystko inne działało bez zarzutu - wniosek - coś nie łączy... W związku z powyższym zabrałem się za demontaż ramek i wyciągnąłem radio - robiłem to już wcześniej więc wiedziałem co i jak. W związku z tym że na forach wyczytałem że takie objawy może powodować też jakiś zerwany lut to zabrałem radyjko do znajomego elektronika żeby zaglądnął do środka - przy mnie. Otwarł, oglądnął, stwierdził że wszystko jest jak należy i ponownie wszystko skręcił... Zabrałem radio, zamontowałem w samochodzie i ... no właśnie, ekran już nie gaśnie czyli jakiś kabelek pewnie był zbyt mocno naciągnięty poprzednio (radio dość ciasno wchodzi) ale dźwięków brak. Przy uruchomieniu i wyłączeniu auta słyszę b.szybkie 6 bip'ów (pi, pi, pi, pi, pi, pi) trwa to ok 1-2s, nie pojawiają się żadne błędy, działa dźwięk kierunkowskazów, ale nic poza tym. Nie ma dźwięków ostrzeżeń, PDC, zapiętych pasów, nie działa dźwięk w radio, CD, DVD, navi, zniknęło podświetlenie wejścia AUX (jest nieaktywne teraz). Działa osobny zestaw bluetooth - dźwięk idzie na głośniki w samochodzie. Od kiedy to się stało sporo siedziałem w aucie i sprawdzałem różne możliwości, pojawiła się kontrolka niskiego poziomu naładowania akumulatora, doładowałem, wszystko jest ok. Jedynie kontrolka na baterii jest czarna (powinna być zielona, ale dopiero żółta oznacza zużytą baterię, czarna oznacza nie doładowaną) Myślałem że to wina błędów - wykasowane, nie pomogło Znalazłem na internecie rozwiązanie (włożyć kluczyk, włączyć światła, wyjąć bezpieczniki od radia, rozpiąć akumulator "-") - nie pomaga Rozpięcie akumulatora "+" też nie pomaga Ponowne wypięcie radia, sprawdzenie przewodów i całej skrzynki bezpieczników - też nie pomaga. Nie wiem co robić... Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc, magika od elektryki BMW lub kogoś kto się tym zajmuje w miarę za rozsądne pieniądze.
  14. U mnie trzeba odczekać 2-3 min pozniej jesli włożę rękę przez okno to wyje - troche za cicho jak na moje ucho ... Wam głośno wyje alarm seryjnie montowany?
  15. przy 3k rpm więcej hałasu będziesz miał z kół i oporów powietrza niż silnika w tym aucie... w moim 318d 122Km przy 3k rpm mam ok 180km/h wysłałem ci też filmik z zakresem 2-3k rpm i prędkościami na 3,4,5 i 6 biegu
  16. jeśli tylko to brać pod uwagę to tak, ale przy wcześniej przywołanej sytuacji gdzie mamy jedno przełożenie (np. wyższy bieg) to szybciej nabierzesz prędkości (przyśpieszysz) przy max momentu i niższych obrotach niż przy max mocy - później musisz pokonać znacznie większe opory towarzyszące zwiększaniu prędkości. racja?
  17. Jesteś pewien? Mówię o nawiasach. jeśli mówimy o tym samym przełożeniu i warunkach to tak no może powinienem nazwać to siłą / mocą na kołach a nie momentem obrotowym.
  18. wiem że można się czepiać ale piszę w uproszczeniu bo rozpisanie wysztkiego w szczegółach to już literatura specjalistyczna :-) co to mocy max to się zgadzam, nie pisałem inaczej. Przy chipie tak czy inaczej podnoszona jest średnia moc silnika dlatego autko jeździ lepiej w całym zakresie obrotów - mało jest chyba osób które jeżdzą tylko na max mocy w górnym zakresie obrotów np. w mieście ;) ale do sprintów chyba wszyscy jeżdzą tylko w górnym zakresie obrotów a nie przy max momentu obrotowego. Zbyt wysoki moment przy niskich obrotach nie wpływa niestety dobrze na silnik. Zbyt podniesiona moc maksymalna przy wysokich obrotach również chyba że modyfikujemy silnik. I rzeczywiści skrzynia ma przkazac moment na koła.
  19. Fajny ten kalkulator :-) K8v8M ja twojego nicka nie przekręcam :nienie: Różne momenty i wartość mocy przy różnych przełożeniach - auta mogą pracować identycznie - z pewnymi założeniami. To fakt, ale przy chip tuningu mamy to samo przełożenie i moc przekłada się na przyśpieszenie i v-max o ile moc będzie dostępna w wyższym zakresie obrotów po chipie. Natomiast wartość momentu obrotowego musi być podniesiona w wyższym zakresie obrotów aby uzyskać wyższą moc przy tych samych obrotach. Najlepiej było by mieć jak najwięcej momentu obrotowego (równo) w jak największym zakrsie obrotowym, wtedy moc będzie wzrastać liniowo w całym tym zakresie. Silniki są tak konstruowane żeby generować w miarę równy moment obrotowy. Po chipie zazwyczaj mamy górkę w niższym zakresie obrotów (diesle) co zwiększa moc w tym zakresie obrotowym przez co mamy wrażenie znacznie lepszego przyśpieszania w niższych zakresach orbotowych. Mamy więc wyższą średnią moc pojazdu w użytecznym zakresie obrotów silnika i dlatego auto jedzie lepiej. Natomist rozpatrując jedno przełożenie to auto powinno lepiej nabierać prędkości (zwiększać ją sprawniej np. o te 40km/h więcej) w zakresie najwyższego momentu obrotowego, natomiast v-max będzie dostępna przy najwyższej mocy. edit: widzę że, K8v8M już odpisał. Jest prawdą że w zależności od przełożenia generujemy różny moment obrotowy na kołach pojazdu przy tych samych obrotach, przez co możemy uzyskać inne przyśpieszenie w róznych warunkach - na przyśpieszenie wpływają też opory powietrza, toczenia, masa i wiele innych. Ale generalnie przyśpieszenia na tym samym biegu w tych samych warunkach będzie wyższe przy max wartości momentu obrotowego (wyższy moment na kołach) niż przy max mocy (niższy moment na kołach). Im niższy bieg tym gwałtowniejsze przyśpieszenie (z uwagi na przełożenie) ale krótsze.
  20. Nie powinny o ile wartości rosną liniowo. Nawiązałem do waszej rozmowy bo miałem wrażenie że gadacie o różnych rzeczach. a do motocykla nawiązałem bo twierdzisz że moc można zwiększać bez zmiany wartości momentu obrotowego - czyli obrotami, dlatego przykład motocykla. Wyobraź sobie że moment spada o np. 20% co każde 100 rpm, zwiększając prędkość obrotową zwiększasz moc ale w pewnym momencie przestanie ona rosnąć bo nie będzie momentu (siły) która to uciągnie lub silnik nie będzie wstanie przepchać przez siebie płynów / gazów (zbyt duże opory przepływu - dlatego m.in. spada nam moc w silnikach). Dlatego moment obrotowy musi rosnąć / pozostawać na niezmienionym poziomie, lub spadać na tyle wolno aby jego zapas wystarczył w pełnym zakresie obrotów. Co do dzisiejszych aut to rzeczywiście mają zapas, jeśli się jeździ w ramach obowiązujących ograniczeń prędkości dla takiego obciążonego zestawu.
  21. Moje "ewentualnie" dodaję tylko dlatego że jak rozumiem rozmawiamy o silniku spalinowym który ma ograniczenia - rozmowa dot. diesla a ten jeśli chodzi o możliwość kręcenia się jest ograniczony. Mówisz że możesz zwiększyć moc nie zwiększając momentu obrotowego - to teraz konkret, jest np. maksymalna moc uzyskiwana przy 4000 rpm powiedz mi jak chcesz zwiększyć moc bez zwiększenia momentu obrotowego - to od tego zaczęliśmy... Cały czas rozmawiamy o tym samym samochodzie bez zmiany przełożeń, kół, oporów, masy itd. zastanów się co się stanie z autem jeśli zwiększysz tylko obroty w celu podniesienia mocy i bardziej obciążysz auto. Przykład z pracownikami słuszny, ale przy założeniu że dźwigają stały ciężar - samochód nie jedzie tylko po prostej równej jak stół drodze, a jeździ pod górę, z obciążeniem, z przyczepką, z bagażnikiem dachowym - bez momentu obrotowego z samą mocą uzyskaną dzięki zwiększeniu obrotów nic nie ugrasz. Bo zwiększą ci się opory a tym samym max moc już nie zostanie osiągnięta bo moment obrotowy nie będzie wystarczający aby to uciągnąć. Silnik "zwolni" obroty a tym samym spadnie moc do momentu w którym wzrośnie moment obrotowy który da radę udźwignąć cały ten ciężar i pokonać wszystkie opory. Tak czy nie? Chcesz więcej mocy, musisz mieć moment obrotowy żeby to jeździło (i obroty dzięki którym rośnie moc z obrotów i momentu obrotowego - nie odrzucam drugiego członu bo wzór nie miałby sensu - 0 obr = 0 mocy), samym zwiększaniem obrotów zwiększysz moc i vmax ale auto nie będzie jechać w niesprzyjających warunkach pod górkę zwolnisz, przyczepki nie pociągniesz, z bagażnikiem na dachu nie poszalejesz. Chyba że odpowiednio dobierzesz przełożenie ale my nie o tym tutaj. Wzór poprawny jak najbardziej ale MOC to jest moment obrotowy * prędkość / 9549,3 wyrażona w kW (przynajmniej w silniku gdzie moc generowana jest przez ruch obrotowy wału korbowego) Edit: nie chodzi o poddawanie się - nie siedzę na forum o oczekiwaniu na posty kolegi.
  22. Do czego mam się odnieść? fizyka się nie zmienia. Problem w tym że uznajesz MOC jako panaceum na przyśpieszanie bez momentu obrotowego a to moment generuje moc, ewentualnie obroty silnika, ale przypadku podnoszenia mocy tylko przez obroty silnika ze spadającym momentem obrotowym w przypadku obciążenia pojazdu zwolni do momentu w którym moment obrotowy będzie wystarczający do uciągnięcia tego ciężaru. Przyczepka wystarczy 1 osiowa zaczepiona na hak pojazdu (taka z budą) załóż do auta wrzuć wyższy bieg i zobacz czy rozpędzisz się do vmax czy do max wartości momentu obrotowego. wzór możesz podać policzę sobie
  23. Śmieszny jesteś czasem. Innym mówisz że czytają bez zrozumienia a sam chyba nie czytasz w ogóle... Twoim śladem... przeczytaj moje posty to zrozumiesz co napisałem. Powtarzasz to samo co napisałem swoimi słowami, a wzór akurat potrafię sobie znaleźć i wyprowadzić. Co do wkładania silnika motocykla do samochodu / ciągnika i zakładanie odpowiedniej przekładni to szkoda komentować. Silnik motocykla ma mały moment obrotowy i tyle jego duża moc i szybkość wynika z prędkości obrotowej silnika. Przekładając ten silnik w inną konfigurację (przełożenia, masy) uzyskasz wysoki moment obrotowy ale na kołach ze znaczną redukcją vmax i przyśpieszenia a nie o tym rozmawiamy tylko o samochodzie. Powiedz mi jak chcesz zwiększyć moc nie zwiększając momentu? (pomijam nieskończone zwiększanie prędkości obrotowej)??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.