Skocz do zawartości

E-91 wymiana oleju dyfer i skrzynia


jacekmury1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety w "młodszym rodzeństwie" pokombinowali.

 

Na "ciepłym" olej przekładniowy jest rzadszy.

 

Prywatnie uważam, że najlepiej poczekać na konieczność wymiany tulei dyfra .... .

Mamy wtedy pacjenta zdemontowanego i przy odrobinie :wink: samo-zaparcia bo lekki w 3.0d nie jest działać :D ............ tak w Niebieskiej zrobiłem.

 

Można również z pomocą np. ręcznej pompki paliwowej z samochodów grupy FAG wyssać stary i wpompować nowy, prywatnie wolę jak wszelkiej maści olej ścieka sam grawitacyjnie + zanieczyszczenia niż wysysanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem u siebie w e91 m47n 163KM w dyfrze przy przebiegu oryginalnym 245 000 km olej był w miare klarowny nie ma spustu oleju tylka do napełniania otwór , szczykawka warsztatowa z grubym weżykiem i wysysałem ilosc ksiązkową i zalałem swieży olej castrol syntrax 75w90 ,ale strary olej w dyfrze wygladał ok ale juz miałem kupiony to wymieniłem a w skrzyni biegów przy tym samym przebiegu był czarny i nadawał sie do wymiany ,praca skrzyni biegów się poprawiła na bardziej płynną a w dyfrze praca bez zmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Według vin mam skrzynię GS6-17BG - APT 23007626305

Fabryczny olej zalecany do tej skrzyni, to MTF LT-3 83222339221

s-l225.jpg

 

Czy faktycznie FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 może być zamiennikiem oleju BMW ?

Na stronie https://olejefuchs.pl/fuchs-titan-sintofluid-75w80.html jest napisane, że spełnia normy BMW LT1 / LT2 / LT3 ale już patrząc niżej na zamienniki olejów już nie ma wzmianki o 83222339221

 

Nadaje się ten olej do mojej skrzyni czy lepiej kupić olej w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej ktory znajdziesz w butelce BMW to ten olej FUCHS TITAN SINTOFLUID ktory wskazujesz tylko butelkowany dla BMW u fuchsa... a wiec masz dwa wybory :

- albo sadzisz jak PJBMW ze butelka ulepsza olej i czyni go orginalnym

- albo wierzysz ze fizyka rzadzi sie tymi samymi prawami w butelce bmw i poza nia i uznajesz ze sama butelka nie jest warta roznicy cen.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE 75W-90 GL4 jest tym samym olejem co Titan 75W-80 GL5 ? No ciekawe..

Rok temu wysłałem maila do BMW o kartę tego oleju i jest tam napisane że lepkość przy 40 stopniach to około 36 jednostek a ten Titan podaje że ma prawie 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety takimi prawami sie rzadzi rynek olei... fuchs podaje normy minimalne oleju bo jest producentem oleju... bmw te ktore mu odpowiadaja w jego samochodzietego oleju i oba sa prawdziwe tylko podejscie fuchsa jest bardziej uczciwe.

 

fuchs ci mowi moj olej ma api gl5 (najwyzsze czyli wyczynowy) i przy tej normie jest 75w80. BMw ci mowi ja potrzebuje tylko normy GL4 w moich skrzyniach i wtedy przy tych warunkach pracy olej spelnia 75w90.

 

to samo z lepkoscia, przy pracy w ukladach ktore portrzebuja gl5 masz 50 ale przy lzejszej pracy na gl4 wynosi ona jak mowisz (nie sprawdzalem)

 

W usa zreszta jak zamowisz czesc # 83 22 2 339 221 u dilera to dostaniesz Manual transmission fluid MTF-LT-3.Titan Sintofluid 75W-80.Made By Fuchs Germany.1 Litre bottle.

 

cala sprawa wynika z faktu ze pierwszym producentem oleju do przekladni byl febi ktory dysponowal olejem o danych ktore podajesz powyzej, potem przyszedl fuchs ktory produkuje olej o wyzszych parametrach ale bmw dalej go sprzedaje w swoim opakowaniu wedlug starych wytycznych ktore sa nizsze od oleju fuchs.

 

 

fuchs produkuje zreszta kilka roznych plynow dla BMW, miedzy innymi oleje OEM z norma BMW Longlife-14 FE+ oraz plyn do chlodnic oem BMW.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy zalewal ktos do skrzyni olej febi 75 90? niby takie parametry oleju zgadzaja sie z realoem, ale biegi 1 do 3 chodza b.ciezko, nawet zrzucanie. zlewac ten olej i dac fuchs?

 

Dodatkowo byla uszczelniana skrzynia od strony walu, pocila sie i wymieniono oringi, wal byl sciagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przy okazji wymiany sprzegla i serwisu rocznego, wymieniłem ten olej w skrzyni.

Stary olej nie był jakoś mocno zanieczyszczony, nie było w nim opiłków itp. Po zalaniu nowego nie ma różnicy w pracy skrzyni, lecz co nowy to nowy.


Oleju dyfra nie ruszam, bo jak się okazało po przestudiowaniu historii serwisowej, dyfer był wymieniany na nowy dwa lata temu.


Dużą różnice zauważyłem natomiast po wymianie płynu wspomagania.

Na starym płynie, zaraz po odpaleniu zimnego silnika, można było usłyszeć pracę pompy wspomagania.

Na nowym płynie Febi 06161 zupełna cisza.

Plyn nie był też mocno zanieczyszczony, ale pewnie już wypracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czolem,


Juz wiem jaka mam skrzynie w aucie:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UY11-EUR-09-2011-E91N-BMW-320d&diagId=23_1126

To teraz pytania :)

I wychodzi na to ze olej do mojej skrzyni to tylko w ASO bo ponoc nie ma zamiennikow MTF LT-5 83222156969

Chociaz na czescidobmw.pl

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-83222156969.aspx?

Ktos juz ten temat moze rozpatrywał ? Czy ktorys z tych olei sie rzeczywiscie nadaje ?


A jesli chodz o most to zalecany olej do mnie to: 83222295532

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UY11-EUR-09-2011-E91N-BMW-320d&diagId=33_1261


I tutaj znow pytanie o zamienniki bo nikt inny poza czescidobmw.pl nie potrafi wskazac zamiennika:

https://www.czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-83222295532.aspx?

Czy ktos moze to potwierdzic ? I czy lepszy febi czy swag do mostu ?


Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów manualnej i tylnym dyferencjale. Przebieg 269 tys. Olej w skrzyni był już czarny, olej w dyfrze brązowo-czarny. Oba wyglądały na przepracowane. Co do wrażeń to biegi wchodzą minimalnie lżej. Dyferencjał chodzi cichutko tak jak przed wymianą. Łącznie wszystko wyniosło mnie 165zł razem z wymianą (oleje Midland). Nieduży koszt, a sumienie czystsze ze świadomością że oba te elementy mają dobre smarowanie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem olej w skrzyni na Fuchsa - bardzo prosta operacja a skrzynia chodzi duuużo lżej.


Doczytałem, że do dyfra jest 75w90 (75w140 do szpery). Ktoś potwierdzi, czy w E90 potrzeba 1l czy 1,2l, bo nie wiem ile kupić.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymieniłem olej w skrzyni na Fuchsa - bardzo prosta operacja a skrzynia chodzi duuużo lżej.


Doczytałem, że do dyfra jest 75w90 (75w140 do szpery). Ktoś potwierdzi, czy w E90 potrzeba 1l czy 1,2l, bo nie wiem ile kupić.

 

Hej,

Jak ja w E91 320d 2011 zmienialem w dyfrze wszedł niecaly litr.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.