Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Wyciszono:

-kpl drzwi: maty plus pianka,

- slupki Ai B- maty,

- cala podłoga-maty.

Wcześniej zrobiłem nadkola i podloge bagażniku (kombi).

Efekt jest taki ze do 160 jest b.cicho. Jest szum powietrza ( od strony szyby przedniej) ale taki bardzo stłumiony. Wg mnie najlepszy efekt daje porządne wygłuszenie drzwi i podłogi ..:-)

Generalnie jestem ... .zadowolony

Czy możesz zdradzić ile taka operacja kosztowała w Twoim aucie? I gdzie robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszono:

-kpl drzwi: maty plus pianka,

- slupki Ai B- maty,

- cala podłoga-maty.

Wcześniej zrobiłem nadkola i podloge bagażniku (kombi).

Efekt jest taki ze do 160 jest b.cicho. Jest szum powietrza ( od strony szyby przedniej) ale taki bardzo stłumiony. Wg mnie najlepszy efekt daje porządne wygłuszenie drzwi i podłogi ..:-)

Generalnie jestem ... .zadowolony

Czy możesz zdradzić ile taka operacja kosztowała w Twoim aucie? I gdzie robiłeś?

 

PRIV ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F 320D z 2014r i po prawdzie nie wiem o co chodzi z tą głośnością,Miałem przedtem audi a4 b8 tdi z 2013r i przy odpalaniu było może trochę ciczej a potem już tak samo.Jestem uczulony na hałas w samochodzie i przed kupnem czytałem na ten tema że F31 jest głośny i miałem obawy itd.Mój niestety nie jest głośny i to dla mnie wielka niespodzianka.Słychać opony w zależności od rodzaju asfaltu mam Runflaty,jechałem po takim że nic nie było słychyć a szumy wiatru raz są a raz nie chyba zależnie od tego skąd wieje.W audi było wiatr mocniej czuć.Mondeo Mk V diesel było troszką cichsze w środku.Jechałem s klasą 15 letnią na tylnym siedzeniu i szumiały opony ,to mnie zaskoczyło.Oczywiście mogłoby być ciszej ale nie uważam że ten hałas jest jakiś wysublimowany,chyba że wyszła seria źle wyciszonych bo jedni piszą że głośny inni nie Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah racja :) od silnika / generalnie z komory silnikowej nie ma hałasu?

 

Generalnie silnik jest dobrze wyciszony. Pod ORI izolacją akustyczną poszły od spodu maski maty i jest Ok.

Od spodu maski normalnie to niczego nie daje ,trzeba wyciszyć gródź pomiędzy silnikiem a wnętrzem.Maty pod maską nie mają na celu wyciszenia tylko służą szybszemu nagrzaniu silnika żeby ciepło nie odpływało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedzcie się Mercedesem C klasse cdi 136KM z manualną skrzynia z 2013-2014r to zobaczycie co znaczy być głośnym.Po wyjśclu z tego auto cieszyłem się moim Mondeo jak dziecko.Przy 130km/h nie da się mówić.Zresztą temat znany na niemieckim forum mercedesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah racja :) od silnika / generalnie z komory silnikowej nie ma hałasu?

 

Generalnie silnik jest dobrze wyciszony. Pod ORI izolacją akustyczną poszły od spodu maski maty i jest Ok.

Od spodu maski normalnie to niczego nie daje ,trzeba wyciszyć gródź pomiędzy silnikiem a wnętrzem.Maty pod maską nie mają na celu wyciszenia tylko służą szybszemu nagrzaniu silnika żeby ciepło nie odpływało

 

...jasne ... a maty na drzwi to sie daje dla satysfakcji. Spróbuj Kolego...

Chyba za masz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://i.epvpimg.com/N0qRaab.jpg


Widzieliście? Hahaha :D

Coś co stało się wadą w F30 możliwość naprawy w nowej trójce za 900 zyka

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odpowiedź z innej beczki.

Zmieniłem opony letnie Bridgestone Potenza 225/255/18 ROF na opony klasyczne zimowe Goodyear Performance Grip G1 i różnica w głośności toczenia opon jest KOLOSALNA. Jak przy 80km/h Bridgestone zaczynał wyć jak dziki tak GY zwyczajnie lekko szumi, a szum jest znacznie szlachetniejszy jak przy letnich.

Polecam taką zmianę, bo warto, jeśli komuś to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam F 320D z 2014r i po prawdzie nie wiem o co chodzi z tą głośnością,Miałem przedtem audi a4 b8 tdi z 2013r i przy odpalaniu było może trochę ciczej a potem już tak samo.Jestem uczulony na hałas w samochodzie i przed kupnem czytałem na ten tema że F31 jest głośny i miałem obawy itd.Mój niestety nie jest głośny i to dla mnie wielka niespodzianka.Słychać opony w zależności od rodzaju asfaltu mam Runflaty,jechałem po takim że nic nie było słychyć a szumy wiatru raz są a raz nie chyba zależnie od tego skąd wieje.W audi było wiatr mocniej czuć.Mondeo Mk V diesel było troszką cichsze w środku.Jechałem s klasą 15 letnią na tylnym siedzeniu i szumiały opony ,to mnie zaskoczyło.Oczywiście mogłoby być ciszej ale nie uważam że ten hałas jest jakiś wysublimowany,chyba że wyszła seria źle wyciszonych bo jedni piszą że głośny inni nie

Każdy ma inny słuch, z czego innego się przesiada, na co innego zwraca uwagę itp.


Dla mnie w F30 nie jest jakoś jednak nad wyraz głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoF szumią bardziej, a im bardziej szorstki asfalt tym różniaca większa od zwykłych opon.

Jeśli ktoś ma na trasie do i z pracy "cichy asfalt" którego jest coraz więcej to RoF są ok, ale jak jest tradycyjny to niestety szumią bardzo i do tego dochodzi efekt, który można nazwać "szuraniem" czyli po prostu czuć tą szorstkość asfaltu na kierownicy i fotelu. Mi to akurat przeszkadza, ale opony oponom nierówne i po zmianie z letnich Continentali RoF na letnie GoodYear RoF jest duża zmiana na plus.


Na zimowych oponach nawet z RoF nie czuć tego szurania i dlatego jest wrażenie, że jest ciszej. Letnie mam 18 zimowe 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskutowaliśmy o tym przez jakieś 30 stron xD jakie opony i czy rof jest głośny.

Mój rof jest cichy niż 17 stki zwykle. A mniejsza o to.

Zobaczcie BMW daje wam rozwiązanie za 900zł. Maskara. Pewnie kupe to daje nic wiecej

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD Tak się podniecacie tymi dieslami czy 2.0 benzynka, to co musi być jak wy wsiądziecie do 335/340i :D

POLECAM :) Dźwięk MRR, Kulturaa MRRMRRR, Przyśpieszenie :)))))))))))))))

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podniecają się Ci którzy kupują nowe auta w PL a nie używane/bite zza oceanu i niezbyt mają ochotę i możliwości dopłacać 60 kpln za kolejny litr pojemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzegladalem temat kilka(nascie) stron do tylu - ale nie znalazlem rozwiazania.

Interesuje mnie wygluszenie szyb bocznych (przednich). Mam wrazenie, na na drobnej kostce te szyby drza - i zastanawiam sie, czy jest jakas opcja wyciszenia tego. Jaka moze folia na te szyby? Jakies specyfiki do uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.