Skocz do zawartości

[F21] M135i Estoril Blau 2013


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj robiłem porównanie M135i vs 650ix.

6 bez procedury startowej, zanim ruszyła, jedynka zdążyła ją odsadzić lekko, dopiero przy 180kmh szóstka mnie doszła ;] Nie jest źle, zwłaszcza że 6 ma niby 4.4 do setki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem usterkę do BMW POLSKA niestety dostałem odpowiedz że nikt się na to nie skarżył :mad2:

Bez różnicy czy jezdze spokojnie czy pełnym ogniem .... piszczą po 15 minutach od odpalenia silnika

Naprawdę dzwięk jest dramatyczny .... słychać mnie trzy dzielnice dalej

Sprawę zgłosiłem do swojego ASO i we wtorek jadę na gwarancji aby coś poradzili

Nie chodzi mi tu o naprawę gwarancyjną bo z ich łaski na nic nie liczę , ale infomacje czy kupić inne klocki .

Trochę wstyd ze zestaw za nie małe pieniędze do samochodów za również nie małe pieniądze piszczą jak w rajdowym evo ....

Piszczenie występuje przy prędkościach do 10 km/h powyżej nic się nie dzieje

Raz juz miałem takie " ciśnienie " że wyskoczyłem na autostradę rozpędziłem się 4 razy do 180 i hamowałem do zera myśląc ze klocek jest gdzieś przypalony ... ale niestety nic to nie pomogło .

Sorki że tutaj koledze śmiece w temacie ... ale tylko Ty masz te hamulce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

U nich nigdy nikt na nic się nie skarżył :lol:

Ja miałem kiedyś nie tyle co piszczenie ale takie aż buczenie - jakby lokomotywa się zatrzymywała. W identycznej sytuacji - dopiero pod sam koniec hamowania. Im cieplej na zewnątrz tym głośniej.. Ciśnienie na maksa ale oczywiście dowiedziałem się że to wina klocków bez azbestowych i ten typ tak ma :shock: Co ciekawe po wymianie klocków i tarcz (w salonie na oryginały) cisza aż do dziś (odpukać). No ale to w zwykłych hamulcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też piszczą, ale niewiele dosyć, przy pewnych wolniejszych prędkościach. Nie jest to uciążliwe jakoś szczególnie, ale mój sprzedawca od eMek mówił, że to naturalne. Przypuszczam jednak, że u Ciebie może być gorzej z opisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją rajdówką teraz jest M135i :)

A mam na sprzedaż 318is E36 z klatką.

 

M135i bardziej "wycigówka" jak rajdówka ale różnie ludzie używają samochodów hehe :)

E36 przygotowana pod formułę KJS czy Track Day?

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://i.imgur.com/g4qugdT.jpg

 

Nowy przyjaciel. Jesli ktoś szuka dobrej pracy, polecam zostać programistą, bo pomimo że mój główny miał 5 cyfrową wypłatę i nową 320i i tak odszedł do konkurencji ;] Zostałem teraz z trójką, będę sprzedawać na jesień, jak miną 2 lata od zakupu i się leasing zamortyzuje.

 

Tymczasem w jedynce uwaliłem chyba synchronizator, dwójka praktycznie nie wchodzi bez zgrzytu, pozostałe biegi okej. Klocki przednie też właśnie się skończyły, nie wiem czy choć 10tyś na nich zrobiłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w końcu klocki wymieniłem. Te klocki co były w zestawie M-performance to były zwykłe seryjne, stąd też po podniesieniu mocy szybko schodziły. Mechanik mi powiedział, że tym autem nawet jak się nie chce, to hamulców używa się częściej, bo za szybko się rozpędza. Ja tego już nie widzę, bo przywykłem.

 

Aktualnie teraz założone mam na przód ceramiczne klocki Jurida. Zobaczymy ile pożyją i jak będą hamować.

 

Tymczasem jutro odwożę auto na naprawę sychronizatora 2 biegu.... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zalozone Juridy na jedynce i nie byłem z nich zadowolony za bardzo.

 

Z plusów to faktycznie nie pyliły i po tygodniu felga nadal wyglądała na czystą.

Hamowanie jak dla mnie to jak normalny klocek, do tego zanim się rozgrzały to piszczały.

Najgorsze jest to że po jakimś czasie na ori tarczy zaczęły mi się robić jakieś dziwne wyżłobienia.

 

Poniżej fotka jak to wyglądało

Wucrrik44V14JGrjm418Ud03jPn-uRHAxQUUdJ3uQmg=w980-h1304-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.