Skocz do zawartości

[F21] M135i Estoril Blau 2013


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jadę dzisiaj do serwisu i się dowiem wszystko, ale generalnie jest źle ;]Felga trze o amortyzator z przodu, nie wiem jak mocno i jak to wygląda, ale podobno są za szerokie. Dodatkowo otwór w felgach jest minimalnie za ciasny wg ASO przez co felgi się bardzo źle zakłada i zdejmuje. Widzę że pechowość tych felg nie zna granic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne 1570zł i problem z głowy za nową oponę, ściągnięcie auta z drogi, sprawdzenie wszystkich kół.

 

Generalnie sytuacja jest taka, że otwory w felgach są lekko za ciasne, ale da rady tak jeździć, tylko poradzili mi nie czekać pół roku aż się zapieką, tylko co jakiś czas je zdejmować i czyścić. Poza tym przy mocnym skręcie dziś usłyszałem, jak koło o coś zahaczyło w nadkolu, ale nie udało mi się tego powtórzyć - pewnie to taki przypadek jak się skręci i auto się wygnie jakoś od podłoża. Będzie bieda z tym rozmiarem, ale czego się nie robi dla lepszej przyczepności :D O dziwo błotnik nieruszony, po wypolerowaniu nie ma śladu gumy, widać plastik się lekko poddał i nie uszkodził.

 

No cóż, czekam na hamulce i jazda na tor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie siadlo ,niezbyt ciekawie a na dziurach nie trze nic?

Nie słyszałem. Za to mam jeszcze fotkę sprawcy całego zamieszania.

 

http://i.imgur.com/H3RzoRL.jpg

 

Uciekło powietrze, felga na flaku przecięła oponę od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk fakt wielki...

bedzie lapał pieknie :) jakie klocki do tego ??

jak kolego sie te gumy trzymaja w deszczu.. bo to mnie najbardziej ciekawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest tak:

Zestaw hamulcowy M-performance: tarcze, osłony, zaciski, klocki

Robione na zamówienie przewody hamulcowe w oplocie Goodridge

Sportowy płyn hamulcowy Motul 660.

Dodatkowo silnik zalany Motul 300V chyba 5W40.

 

Jeszcze w odpowiedzi - czerwone zaciski nie są tak fajne jak niebieskie, ale z M-performance były tylko czerwone, pomarańczowe i żółte. Dodatkowo moje kompletne hamulce (zaciski, tarcze, przewody) będą na sprzedaż, tylko muszę je wycenić, jak się dowiem ile nowe kosztują. Są w stanie idealnym, tylko 25tys przebiegu.

 

Co do opon - jestem BARDZO zdziwiony, jak dobrze na deszczu się trzymają. Oczywiście nie są to deszczówki, ale spodziewałem się czegoś pokroju letniej opony na śniegu, a jednak jest całkiem dobrze. Można normalnie jechać.

 

http://i.imgur.com/eOWevu8.jpg

http://i.imgur.com/scTRDTF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: super to wyszło !

 

Jaka jest średnica tych tarcz ( przód i tył ) ?

Przód był 340 jest 375, tył bez zmian, 345. Generalnie różnica jest taka, że standard był na 17", M-performance są na 18".

Teraz jak pojeździłem więcej, to powiem że różnicy w hamowaniu nie czuć w ogóle poniżej 100kmh, powyżej da się zauważyć, choć przepaści nie ma. Dla mnie ważne, żeby na torze dawały rady dłużej, bo na zwykłych po jakimś czasie pedał hamulcy zaczyna pływać.

 

I swoją drogą, jak teraz patrzę na te koła, to niebieskie zaciski mi się bardzo podobały, ale przy srebrnych felgach. Te szare są dosyć "nudne" i czerwone zaciski pięknie je ożywiają, zgrywając się kolorem z tylnymi lampami patrząc z boku.

 

Aktualnie rozważam jeszcze intercooler większy, downpipe oraz chip. Tylko że chip ACS kosztuje 12tys, a zastanawia mnie czy to dobry pomysł, jeśli właśnie wymienię kilka elementów, czy nie lepszy chip dopasowany do auta, ale nigdy się tym nie interesowałem i w zasadzie nie wiem gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do dynosoftu aligator powie co i jak...

chlopaki z mg motorsport z siemianowic zrobia downpipy jak bedziesz chcial to i kompletny wydech... i Intercooler ... osobiscie robilem w rm motors ale wysylkowo ...nie pasowalo trzeba bylo odsylac.. moj blad... a tu 100% bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chipa pod auto niestety nie ma i nie widac szans na jego powstanie. Pozostaja jedynie boxy ale jak patrzylem na 1addicts.com to sa tansze rozwiazania niz AC Schnitzer. Oczywiscie wiaze sie to z utrata gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód był 340 jest 375, tył bez zmian, 345.

 

No to masz teraz takie średnice jak u mnie :D ( 374/345 ) :cool2:

 

" I swoją drogą, jak teraz patrzę na te koła, to niebieskie zaciski mi się bardzo podobały, ale przy srebrnych felgach. Te szare są dosyć "nudne" i czerwone zaciski pięknie je ożywiają, zgrywając się kolorem z tylnymi lampami patrząc z boku. "

 

Faktycznie, super wyglądają na aucie! Rewelacja jak dla mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki ;D gdzie robione było zdjęcie nr 3 ? ;)

Pierwsze kilka fotek jest z Chorwacji.

 

A jeszcze mnie ktoś kiedyś pytał, jak liczniki co dołożyłem wyglądają nocą. Generalnie nie da się odróżnić, że to nie oryginał BMW.

 

http://i.imgur.com/NkOnmoO.jpg

 

I jeszcze jak wygląda załączania tych liczników, tylko kurde, pionowo nagrałem bo na komórce ładnie było widać cała konsole: http://vimeo.com/103515896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.