Skocz do zawartości

E87 wymiana dyferencjału


Kulas2004

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich, w mojej E87 118D słychać przy hamowaniu silnikiem stuki w okolicy tylnego mostu, jeżeli dodam gazu te stuki ustaja lecz nadal delikatnie stuka. Moje pytanie brzmi, czy trzeba wymieniac cały dyfer czy mozna wymienic samemu wszystkie łozyska i bedzie ok ? Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Panowie,

 

Ja dopiero co regenerowałem u siebie dyfer bo wył niemiłosiernie, cała regeneracja polegała na wymianie uszczelniaczy i łożysk (zrobione przez zakład specjalizujący się w skrzyniach i dyfrach).

Ogólnie polecam bo efekt póki co znakomity, w aucie w końcu jest cichutko :D

Powodem wycia były łożyska w których kulki się dosłownie rozwarstwiły :duh: Według mnie wada materiałowa lub utwardzania ze strony INY, poniżej zdjęcia, pewnie w każdym wyjącym dyfrze tak to wygląda :mad2:

Od kulek oczywiście i bieżnie były uszkodzone.

IMG_0135

IMG_0136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak na lato :lol: a poważnie to poczytaj opinie o firmie, bo szkoda utopić taką kwotę, ja szukałbym używki z gwarancją rozruchową, najlepiej z auta, które można sprawdzić, choć to rzadkość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma szczyci się dobra opinia i ma dużo pozytywów Ale boli mnie trochę ta cena za usługę i nie wiem dokładnie co tam będzie wymieniane. Szukam używki Ale mało jest z przełożeniem 2,47

Dzięki za odpowiedź ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja zdecydowałem się na regenerację. Za całość (bez FV ale z gwarancją) zapłaciłem ok. 1300 zł. Sama regeneracja 1000 zł + wyjęcie/założenie. Zajął się tym mój mechanik. Szukałem używanego mostu ale do mojego auta znalazłem 2 sztuki i tylko jedna z gwarancją. Poza tym to też był koszt ok. 1000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne sie tym zajmowac.... mam narzedzia potrzebne do pomiaru i regulacji.. a widze ze problem spory....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.


Chciałbym odświeżyć temat. Niestety dopadł mnie "świst" dyferencjału - diagnoza to wymiana lub regeneracja. Chciałbym zaryzykować z regeneracją. Czy ktoś z Kolegów kojarzy jakiś warsztat który się w tym specjalizuje na Śląsku lub ew. w pobliżu? Ew. czy korzystaliście z usług P. Drypy z Pruszcza Gdańskiego (dosyć często się pojawia się na forum) - jaki był efekt naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panie Adamie da Pan już spokój z tą reklamą. Wszyscy wiedzą, gdzie Pan robi. Konto założone wczoraj i trzy posty reklamujące firmę nie pomogą w zdobyciu klientów.

P.S. w dziale E90 przejechał Pan już 100 tysięcy, a tu tylko 60 tys:) Co dział to inny przebieg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Michał z Łódź stryków


numer telefonu:

692 111 445


Co robili:

Wykonali mi szpere do bmw e82 123d, cena takiej uslugi to 5000 netto, jak do tej pory (6 miesiecy) wszystko dziala perfekcyjnie, most jest suchy, nic nie cieknie, spina idealnie


Co prawda warsztat to nie laboratorium, i bardziej przypomina szrot, ale znaja się na rzeczy.


Na minus:

- nie dokrecili mi srub od walu z wlasciwym momentem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja robiłem sam.

Działa już kilkanaście tysięcy kilometrów.

Nie jest to bardzo trudne.\


Warunek oryginalny zestaw naprawczy bo zamienniki łożysk nie sprawdzą się.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
http://www.kupsprzedaj.pl/o/mosty-adam-drypa-naprawa-mostow-oraz-skrzyn-biegow/3129913


PS.Znalazlem jeszcze link do poradnika w .pdf jak samemu naprawic ten most z fotami (niestety trzeba zaplacic 9 funtow by dostac calosc krok po kroku)


http://fixyourdifferential.weebly.com

 

Ten poradnik wygląda elegancko! Niestety nie jest już w sprzedaży. Czy ktoś go kupił mógłby się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam, chcę wymienić łożyska w dyferencjale, co prawda w e90 ale to to samo, mam pytanie do tych co robili to samodzielnie. Czy satelity w Waszych mechanizmach różnicowych też miały takie wżery jak u mnie? Mam zapasowy dyfer, chciałem go zregenerować i zamontować do siebie i dziś po zdjęciu pokrywy ujrzałem taki widok:


img_6781k8j6o.jpg


Jest szansa, że po wymianie łożysk będzie dobrze działał cicho i bez luzów?

Co sądzicie o tym zestawie?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-mechanizmu-roznicowego-bmw-8637776849#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.