Skocz do zawartości

Bilstein B4 kontra Sachs


ESOX

Rekomendowane odpowiedzi

u braciszka te sachsy podobnie 340 szt (te co ida na montaz)... jeszcze musze ustalic ten wyjazd (Olsztyn powrot itp) wszytsko cenowo i zastanwaiwm sie nad bilsteinem

 

mam pytanie bo biorac wszystko pod uwage chyba wezme te bilsteiny (martwie sie tylko by to nie byly podroby)

 

Czy ktos z Was bral z www.amortyzatory.waw.pl lub jezdzi na B4. tam je mają po 245 szuka. Stronak jest z naszej storny polecana. ale wolalbym jeszcze miec potwierdzenie, ze kots kupil, jezdzil, ze nic sie nie dziej. bede wdzieczny za jakies inof (nie zebym mialc cos do tego co prowadzi to)

 

czy ktos z Was ma B4 z www.amortyzatory.waw.pl ??

a mzoe jedzie na org. B4 ale ma je z innego miejsca?

 

bede wdzieczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy ktos z Was bral z www.amortyzatory.waw.pl lub jezdzi na B4. tam je mają po 245 szuka. Stronak jest z naszej storny polecana. ale wolalbym jeszcze miec potwierdzenie, ze kots kupil, jezdzil, ze nic sie nie dziej. bede wdzieczny za jakies inof (nie zebym mialc cos do tego co prowadzi to)

Ja miałem w E34 525i.

Kupował je mój kolega i założył do tego samochodu. Jeździł na nich z rok. Później kupiłem od niego ten samochód i przejeździłem kolejne 1.5 roku. Jak sprzedawałem cały czas świetnie trzymały.

 

Polecam człowieka z http://www.amortyzatory.waw.pl. Zajmuje się częściami do BMW od 15 lat. Wiele osób od nas z Klubu korzystało z jego usług i chyba nie było niezadowolonych.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj smialo BILSTEIN B4 w moim aucie z tylu mam je od prawie 3 lat w tym przez 2 lata wspolpracowaly ze sprtowymi sprezynami ale nie na obnizeniu bo mialem gwintowane i ustawiona na max rozkrecone w zeszlym roku zalozylem takie tez na przod przy okazji wymiany zawieszenia na seryjne. Po moich doswiadczeniach moge polecic bo jezdzi sie super troche sie obawialem przy wymainie zawiasu na serie ze te tylne juz do niczego sie nie beda nadawac bo dwa lata na sztywnych sprezynach moglo zrobic swoje ale sa w wysmienitym stanie - tlumienie super.

Jak bedzisz wymienial to nie oszczedzaj na oslonach wymien wszystkie na przod komplet kupilem za niecale 100 zl sachs a tylne to juz nie pamietam ile ale tez cos kolo tego.

Co do wymiany to tyle jest banalnie prosto wymienic z przednimi gorzej bo trzeba skolowac sciagacze do sprezyn, kumpla do pomocy i miec troche czasu bo trzeba wyjmowac cala gire i skrecac skrecac skreac sprezyny :-)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

Mnie również aktualnie czeka wymiana amortyzatorów :| Chciałem sie Was zapytać czy ktos może zna/kupował coś/ma jakieś doświadczenia z tym sprzedawcą http://www.allegro.pl/item92147045_amortyzatory_gazowe_bilstein_bmw_e36_przod.html? Cena jest bardzo atrakcyjna, no i niby ma certyfikat :wink:

 

Myślicie ze warto?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie oki

 

tylko te certyfikaty to podają, że tkoś ukończył kurs/ szkolenie o PODWOZIACH - certyfikat nie ma nic wspolnego z produktem.

 

moim zdaniem ten certyfikat to nie taki certyfikat jak dostaje sie np: do zegaraka szwajcarskiego.

 

nie mówie, że one są złe tam gdzie ja się dowiadywałem tez się chwalą certyfikatem - tylko te certyfikaty nie mają nic wspólnego z produktem tylko ze szkoleniem. (choc może kończą ten kurs bo bedą sprzedawali własnie te amorki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem z tym kolesiem http://www.allegro.pl/item92147045_amortyzatory_gazowe_bilstein_bmw_e36_przod.html

ale nie potwierdziłem za bardzo oryginalnosci. Tzn. Powiedział ż oryginalne .....

 

tzn. powiedzial, ze oryginalna - gwarancja itp. Że bierze z przedstawicielstwa

cyt.:

,,Bemer (13:25)

firma jest niemiecka ale produkuje w rumuni"

 

czyli coś na zasadzie adidasa. Cene mają dobrą nie powiem.

 

i co sądzicie o bilsteinach robionych w Rumuni (te inne tez pewnie robione sa tam w Rumunii) ale przeciez chyba jakies kontrole muszą mieć, chyba jakies ostatnie ,,badziewie" to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzujcie troche...oryginal/nieoryginal a skad wiecie ze przedstawiciel ma oryginalne?a kto nie produkuje w rumunii albo krajach taniej sily roboczej???jak wam sie nie podoba mozecie isc do serisu BMW - tam jest promocja amorkow do e36 - cena 400/sztuka

 

co ni ekupisz to auto bedzie bardzo podobnie jezdzilo a M3 z tego nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma już amorki :D :D :D (co prawda jeszcze nie zalozone)

BILSTEIN!! :cool2:

 

od p. Krzysztofa, zakupilem tez u niego spreyzny (K+F czy jakos tak)

 

teraz tylko kalkulacje finansowe (i w przyszlym tygodniu - male ,,leczenie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
zadnych sachsow,2 lata temu kupilem w aso izabulilem 610 zeta i po roku mi 28%,teraz bilstein b4 i jestem very happy

 

Te % to sobie możesz w buty wsadzić, nie jest to żaden wskaźnik, jedynie cyferki dla kogoś kto nie ma bladego pojęcia o sprawie. Możesz mieć wylany amor, a sprawność na poziomie 50%, możesz mieć nowe i sprawność na poziomie 30% w/g jednej maszyny, a na drugiej całkowicie inne pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w Coupe nówencje Sachsy M-techniki , i do tego sprężyny M-technik i mam same dobre wspomnienia o tym zestawie. Teraz w Cabrio jakies 2 miesiace temu wymieniłłłem amorki na nówki Bilstein B4 do tego mam spręzyny H&R zielone i powiem szczerze że spodziewałem sie że bedzie wygodniej , a tutaj jest bardzo twardo. Co do samej pracy tych amorków to nnie moge złego słowa powiedzieć trzymanie i tłumienie OK ale spodizewałem sie że bedą miększe.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwole sie przylaczyc. Wlasnie jestem na etapie wymiany amorkow (E36 Touring'95) i kupilem Bilsteiny (wypas...nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie...lepsze zaczynaja sie tylko powyzej 800-1000 PLN) amortyzatory.waw.pl - serwis OK, ale polecam www.bilstein.net.pl/sklep/

Profeska i od razu moga zalozyc.. Ceny nizsze POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam Panowie. Pytanie trochę z innej beczki.

Wymieniałem kilka miesięcy temu amorki plus odboje plus górne mocowanie amorków z tyłu. Amortyzatory Bilstein B4, górne mocowanie Meyle HD. Zestaw na diagnozie sprawuje się "świetnie". Amorki tłumienie maja na 78%. Problem mam taki, że coś puka mi w lewym tylnym kole. Słychać to wyraźnie podczas testu amortyzatorów. Auto sprawdzałem na szarpakach już z 5 razy zero luzów na tulejach. Jak złapie za amortyzator i pobujam autem (tak jak przy badaniu luzów na łącznikach) to czuć delikatne stukanie w amortyzatorze. Górne mocowanie wygląda ok. Czy może to być sam amortyzator ? Czy szukać przyczyny w górnym mocowaniu amortyzatora. Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Tak . Ja. Zuzyla sie podkladka taka piankowo-gumowa w mocowaniu z tylu i jeszcze mechanior zalozyl nakladki w zlej kolejnosci po wymianie cisza

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Powiedz co to za podkładka ? To jest ta w górnym mocowaniu amortyzatora ? Po miedzy poduszka amortyzatora a nadkolem ? Z góry dzięki za odpowiedź. Ogólnie wymianę amortyzatorów to robił mi taki mechanik, że szkoda gadać. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.