Skocz do zawartości

Smierdzi gumą z tylnego koła :(:(:(


darekkk84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem nie jest on jakos bardzo powazny ale moze to os powaznego , wiec tak podczas jazdny nie słychac tarcia stuków ani innych jakis odglosów z tylnego lewego koła a jak wracam do domu z pracy i sie nachylam nad tym lewym kołem to strasznie swierdzi guma sprawdzałem czy koło nie jest gorace oska tez nie jest ciepła , dodam ze z tylnego prawego koła nic nie smierdzi . Co to moze byc :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam mam taki problem nie jest on jakos bardzo powazny ale moze to os powaznego , wiec tak podczas jazdny nie słychac tarcia stuków ani innych jakis odglosów z tylnego lewego koła a jak wracam do domu z pracy i sie nachylam nad tym lewym kołem to strasznie swierdzi guma sprawdzałem czy koło nie jest gorace oska tez nie jest ciepła , dodam ze z tylnego prawego koła nic nie smierdzi . Co to moze byc :?

 

No to jest nas dwóch :wink:

Jeżdżę E36 od 4 lat. I od czterech lat zimą z lewego tylnego koła śmierdzi coś jakby przypalana guma. Dzieje się to wyłącznie zimą i wyłącznie z lewego tylnego koła.

 

Felga ani bęben się nie nagrzewa. Opona też nie wykazuje żadnych obtarć. Mechanik już tam wszystko rozebrał, łącznie z bębnami, nie znalazł nic co by wyglądało na przypalone, więc wszystko wyczyścił i poskładał do kupy. Efekt? Brak. :lol:

Więc jeżdżę tak już 4 lata, zrobiłem w tym czasie 100 tys km i skoro nie widać żeby coś gorzej działało to specjalnie się tym nie przejmuję. Choć nie lubię gdy coś w moim samochodzie "nie gra". :wink:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lewe tylnie to moze cos z wydechem?

U mnie nie czuc spalenizny ale kiedys sie zastanawialem dlaczego w mokre dni z tylnego nadkola wydobywa sie para.

Jak juz nie masz pomuslu to moze warto sprawdzic dokladnie wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mysle ze te zapachy maja swoja przyczyne w systemie kontroli trakcji...

- u mnie tez smierdzi ;)

Kontrola trakcji raczej odpada... bo jej nie mam :wink:

 

 

A ja jednak skłaniałbym się ku temu że może miec to związek z wydechem!
Być może... :roll: Tylko dlaczego ten smród pojawia się wyłącznie zimą? Jak się robi cieplej to w ogóle tego nie czuć...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pewnie jak upalaliście dętkę, to trochę gumy skapło na wydech :norty:

 

 

... a poważnie, to wydech jest zawieszony na gumowych wieszakach, więc skoro opony nie wykazują zużycia, to może te wieszaki ... tylko czemu zimą - mam na ten temat teorię, ale to raczej SF, więc nie będe sie ośmieszał :wink:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam ten sam przypadek,a wykryłem go przypadkowo w sobotę jak odebrałem samochód od mechanika.Myslaleł ze albo sie dotknął rury rękawicą i sie to po prostu wypala. Zapach czuć tylko jak jest mokro-jaki morał? a no taki ze to od wydechu.Sprawdziłem wszystko włącznie z całym wydechem i nic. Uspokoiliście mnie bo już myslalem ze to jakas awaria a widać ten typ tak ma....... :mrgreen:
DARK SIDE OF POWER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.