Skocz do zawartości

Benzyna 1,6 skacze przy ruszaniu


andrzejs82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w środe byłem w wawie i w tych "wspanialych" korkach pojawil sie problem, przy staniu w korku 15-20 min. strasznie mi szarpie przy ruszaniu, jak wejdę na obroty 1,5tys ładnie rusza ale jak chce delikatnie skacze cholernie dziwna sprawa tym bardziej na benzynie, nie wiem co jest nie tak albo może ten typ tak ma . Miał ktoś może do czynienia z takim problemem ?

 

Samochód z końca 2008r przebieg autentyczny 48tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mankament w bmw i związany raczej ze sprzęgłem, a właściwie z tarczą sprzęgła (tak mi się wydaje). Tez tak miałem jak stałem dużo w korkach w Portugalii (był gorąc), czasem bardzo sporadycznie zdarza się to przy ruszaniu na zimnym (tylko przez kilka chwil). Dużo osób pisało w różnych działach, że to wina dwumasu, ale ja temu nie wierzę, bo byli tacy co zmieniali w nowych autach dwumas i sprzęgło i po 5000km pisali, że objaw wrócił, więc nie sądzę, że już dwumas padł po takim przebiegu. Ja bym się na Twoim miejscu do tego przyzwyczaił, chyba, że masz to non stop i Cię denerwuje, ale z mojego doświadczenia wynika, że jest to przypadłość, która pokazuje się od czasu do czasu. Ja już się przywyczaiłem - od 3 lat tak jeżdżę. Jak dasz więcej gazu przy ruszaniu to pewnie Ci nie szarpie, możesz też spróbować przypalić trochę tarczę to objaw ustąpi (to rada kogoś z posta, którego czytałem dawno). Pewnie nie wszyscy mają ten efekt w swoim bmw, ale ja nie wyczytałem rady co wymienić, która pomoże o temacie zapomnieć na zawsze.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za zainteresowanie.

Przeczytałem już chyba wszystko co możliwe na ten temat i faktycznie odpowiedzi 100% brak.

Trzeba się będzie przyzwyczaić do tego, przynajmniej nie jest to jakoś bardzo uciążliwe bo samochód mam od sierpnia a dopiero teraz to zauważyłem będąc w Wawie. W codziennym poruszaniu się po Lublinie praktycznie nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak to u mnie wystąpiło, byłem wkurzony na maxa, że taki babol w bmw...ale człowiek chyba się do wszystkiego przyzwyczai. Szczególnie, że można to wyeliminować dodając więcej gazu.

Jeździj i się ciesz autkiem, pewnie raz na jakiś czas w ostrych korkach się to "odezwie".

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Stawianie diagnozy "na odległość" jest dosyć trudnym zadaniem,miałem jednak podobny problem, opiszę go to może komuś pomoże.

Po pewnym czasie bezproblemowego użytkowania samochodu, dość niespodziewanie pojawił się problem z "szarpaniem" podczas ruszania. Trudno było doszukać się przyczyn. Wyglądało to tak, że przy "zimnym" silniku wszystko było raczej dobrze. Po krótkim czasie "padła" jedna świeca. Mechanik wymienił wszystkie świece, ale wtedy okazało się, że "padła" jedna cewka (ta która zasilała uszkodzoną świece). Po wymianie cewki problem szarpania zniknął, póki co bezpowrotnie.

Sugeruję sprawdzenie świec, a najlepiej ich wymianę na nowe. Koszt nie jest wysoki, a trzeba je wymieniać po przejechaniu max. 30 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hey!

Co do skakania przy ruszaniu to wywaliłem ten słynny zaworek CDV i w znacznym stopniu sie poprawiło - bo rzeczywiście prędzej było tak że sprzęgło zbierało w różnym miejscu w zależności od szybkości jego puszczania. Też wtedy mógłbym nakleić sobie zielony listek na klapie, chociaż prawko mam już 15 lat:) A wibracje na pedale sprzęgła to jest juz dla mnie temat nie do przejścia - chyba z 4 razy samo przestało na może 15 min i chodziło jak miód a tak to standardowo drży... wogóle dobrze byłoby lekko podkręcić obroty na biegu jałowym jak sie jedzie bez klimy bo wtedy przy ruszaniu jest masakra...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Drążek u mnie też delikatnie drży ale nie jest to jakoś bardzo denerwujące - drży naprawdę b. delikatnie. W sumie w bmkach to chyba normalne bo drążek jest bardziej bezpośrednio połączony ze skrzynią - w innych autach są linki co tłumi trochę drgania i nie przenosi tak bardzo na sam drążek.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.