Skocz do zawartości

E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki


bbartekk2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wy to jestescie kombinatorzy zmieniacie opony na zwykle i potem kombinujecie z dojazdowkami. Po to wymyslono runflaty aby nie pakowac dodatkowego kola do auta. Ale po co jak mozna sobie zycie poutrudniac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie większym utrudnieniem jest codziennie bujać się na Runflacie i stukać zębami niż raz na sto lat przebić oponę. Dlatego jeżdżę na zwykłych oponach i bez dojazdówki w bagażniku (tylko zestaw naprawczy).
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to jestescie kombinatorzy zmieniacie opony na zwykle i potem kombinujecie z dojazdowkami. Po to wymyslono runflaty aby nie pakowac dodatkowego kola do auta. Ale po co jak mozna sobie zycie poutrudniac.

 

To wyjaśnij mi dlaczego BMW już się nie upiera przy oponach RoF w nowej serii F przy rozmiarze felgi 16 cali i sprzedają na zwykłych oponach ?

Dla mnie jest odpowiedź prosta : bo podwyższa to komfort.

 

Dużo już o tym tutaj było napisane. I nie ma sensu powielać tego tematu.

Dla mnie to żadne utrudnienie i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem siatke rozlozona na calosci bagaznika - przypieta 4x zaczepami. RSC jednak podsunal mi pomysl jak to moze byc inaczej przypiete. Takze u mnie wyglada to identycznie. Dla mnie runflaty to pomylka. Mialem zwykle i dojazdowke w e60, mam i tu. Komfort jazdy jest nie do porownania na plus dla zwyklych.

http://imageshack.com/a/img834/7273/l8k7z.jpg

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałosne te wasze pomysły.w 70 % pewnie zabija was cena rof bo przy dobrych oponach- michelin ,conti różnica w jeżdzie jest żadna. A rofy kosztuj podwójnie.

ale i tak nie wpadłbym na pomysł wożenia takich patentów w bagażniku . Już o niebo lepszy zestaw naprawczy audi- naprawdę daje rade

Zreszta- jak już kiedyś pisałem- niestety e 90 to już nie samochód na poziomie- zaczyna się dresiarstwo i druciarstwo

Wywalanie pdf- bo tak wygodniej- a gów.. mnie reszta obchodzi, wywalanie katalizatora- bo bez problemów i 10 kM więcej- a reszta mnie gów.. obchodzi

Niestety- dopóki model jest nowy- robi się to co fabryka poleca- a nawet więcej , a dalej- ... po co

Ja bym wam zaproponował koła z drabiniastego wozu- cali dużo, gumy nie złapie, bagażnik wolny etc etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego BRAWO. Popisales sie swoim postem. Jak bede stary, to kiedy usiade przy kominku z odpalona fajka, to bede opowiadal o tym poscie wnukom.

Koszt chyba tu nie gra roli, bo dobra zwykla opona nie jest wiele tansza od ROF'a. I uwierz mi, mialem ROF goodyear oraz bridgestone - a te do najgorszych nie naleza. Jednak chowaja sie przy zwyklych oponach tych samych marek - jesli mowimy o komforcie i 'glosnosci' opony. Nie mowiac - jesli ktos zwraca tu na to uwage - zuzycie paliwa jest nizsze na normalnych oponach. Radze poczytac fachowa literature, niz szufladkowac innych forumowiczow jako 'karki' i 'dresow'.

Wyluzuj na drugi raz kolego.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałosne te wasze pomysły.w 70 % pewnie zabija was cena rof ....

 

Swoje opinie zachowaj dla siebie.

BMW też jest żalosne ? -> http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=36_1449&hg=36&fg=95

 

Pytam się więc jakie k..wa dresiarstwo ?

 

Ostatnie moje wydatki na części takie jak ori kolektor , koło pasowe czy inne mniejsze pierdoły typu sterownik świec żarowych lub termostaty spokojnie by pokryły zakup 2 kompletów RoF.

 

Cena mnie zabija ? Buhahaha :D ...

Zabija mnie ale co innego ...takie głupawe posty, które niczego nie wnoszą do tego tematu.

 

I tak jak pisałem już wcześniej BMW w nowej serii na 16 calowych felgach sprzedawane jest na zwykłych oponach ... co za dresiarze :D

 

No nic Ide szukać tego pdf'a :shock: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu spokój, kolega chcę się popisać że jego na ROF-y stac, a my biedne wieśniaki jeździmy na

nienowoczesnych, zwykłych oponach :)

 

Ja już identyczny zestaw.. a mianowicie siatka, pokrowiec, lewarek i dojazdowke zamowilem ;)

Nie mam jeszcze potrzeby wielkiego bagażnika i wystarczy mi nawet połowa tego co mam, także wole

odbić sobię to na komforcie, bo sam Sport - Pakiet daje w kość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

OK. Rozkmniniłem to sam.

 

Mam koła:

przód: 225/45/17" czyli średnica koła 634,4 mm.

tył: 255/40/17" czyli średnica koła 635,8 mm.

 

Dojazdówki:

135/80/17" ma średnicę 647,8 mm.

125/80/17" ma średnicę 631,8 mm.

 

Więc lepiej dać 125/80/17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum wiec proszę o wyrozumiałość jeśli przeoczyłem gdzieś odpowiedź na moje pytanie.

 

Czy koło dojazdowe od bmw e46 330d 125/80/17 et30 będzie pasowało do bmw e91 320d??

Wiem, że dedykowane koło dojazdowe różni się tylko et felgi, powinno ono mieć et8.

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat?

Dodam, że dojazdówkę zamierzam kupić online i nie będę mial możliwości jej przypasować...

 

Dzięki za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koło dojazdowe od BMW E46 330D 125/80/17 et30 pasuje do E9x 320D, natomiast do 330D niestety na przedniej i na tylnej osi obciera o zaciski.

Rozwiązaniem jest tuleja dystansowa lub pilnik bo na tylnym zacisku obciera nie znacznie na tym podwójnym ożebrowaniu,

i wystarczy lekko je bardziej zaokrąglać.

Zresztą koło dojazdowe i tak powinno się zakładać na tylną oś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie odświeżę temat.

 

Zastanawiam się nad śrubami czy trzeba mieć osobny komplet do dojazdówki?

 

Wydaje mi się że z alumów będą za długie czy ktoś to sprawdził?

 

Zamówiłem dojazdówke i sam to przetestuje jak przyjdzie ale czy ktoś temat zna?

 

 

i jeszcze jedna sprawa ile atmosfer ma być dobite w dojazdówce?

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Przede wszystkim, to czy jesteś pewien że 16 cali pasuje? Nie wiem jakie masz hamulce ale chyba w większości 3.0 minimalny rozmiar normalnego koła to 17 i z dojazdowyn chyba będzie podobnie. Jak coś to akurat mam niepotrzebną dojazdówkę 17 cali z dystansami i śrubami:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.