Skocz do zawartości

E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki


bbartekk2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie posiadacie koła dojazdowego przy zwykłych oponach ? Na stronie realoem jest podane, że ma mieć wymiar 125/80R17 i ET8, niestety takiego cuda to nie znalazłem. Proszę o sprawną pomoc gdyż w sobotę wybieram się w trasę a nie chciałbym tylko polegać na AC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zanim będziesz polegał na dojazdówce, to sprawdź czy masz lewarek i klucz do śrub. z doświadczenia wiem, że te śruby są tak po dociągane, że nie odkręcisz ich na drodze.

ja kupiłem zestaw naprawczy do opon.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Podnosnik i klucz jest, brakuje mi tylko kola dojazdowego.

Mam koło dojazdowe 16 cali z e46 jesli by pasowało to moge odsprzedać.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przecież

Ja mam 16" z E46 i na tył spokojnie pasuje.

 

Tył sprawdzałeś, przód rozumiem, że nie ? ;)

 

No jak tył no to już luz - przerzucasz oponę z tyłu na przód a zapas na tył i lecisz dalej ;) więcej kręcenia ale zdarza się to na tyle rzadko że można przeżyć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz dystanas do niej? i to dojazdowka tak? ile bys za to chcial i w jakim masz stanie?

Ja mam na sprzedaż dojazdówkę z E46, jeśli chodzi o cenę to pisz na priv.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież
Ja mam 16" z E46 i na tył spokojnie pasuje.

 

Tył sprawdzałeś' date=' przód rozumiem, że nie ? ;)[/quote']

 

No jak tył no to już luz - przerzucasz oponę z tyłu na przód a zapas na tył i lecisz dalej ;) więcej kręcenia ale zdarza się to na tyle rzadko że można przeżyć :cool2:

 

 

gdzieś czytałem, że koło dojazdowe zawsze powinno być montowane na tyle ... ale wydaje mi się to dziwne bo jak złapię kapcia na przodzie to powinienem przełożyć z tyłu koło które ma 255 szerokości i chyba to nie będzie specjalnie pasowało

czy ktoś może to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co mnie uczyli w szkole to nie powinno zakladac sie kola dojazdowego na przod poniewaz sa to kola skretne i moze to miec negatywny wplyw na kierowanie pojazdem.Tyle teori.Ale glupota by bylo gdybys zalozyl 255 na przod skoro masz 225 wydaje mi sie.Wiec zdrowy rozsadek mowi zeby zostawic tak jak jest i spokojnie jechac do wulkanizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Z tego co mnie uczyli w szkole to nie powinno zakladac sie kola dojazdowego na przod poniewaz sa to kola skretne i moze to miec negatywny wplyw na kierowanie pojazdem.Tyle teori.Ale glupota by bylo gdybys zalozyl 255 na przod skoro masz 225 wydaje mi sie.Wiec zdrowy rozsadek mowi zeby zostawic tak jak jest i spokojnie jechac do wulkanizacji.

 

A mi mówili, żeby nie zakładać dojazdówki na oś napędzającą :shock:. Jak ma w końcu być to nie wiem ale skłaniam się ku tej teorii.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam dojazdowke 16" z e46 i pasuje na przod i tyl. Podobno 16" bedzie pasowac do tych e90 ktore maja 4cylindrowe silniki. Do 6-cio cyl jedynie 17" lub 16" z dystansami. Tylko koszt wyjdzie ten sam co 17".

 

Latanie po bagazniku rozwiazalem kupujac elastyczna siatke ladunkowa do e90. Opona ladnie pod nia siedzi. Miedzy opona a tylnymi siedzeniami mam 2 skrzynki z narzedziami i nic nie lata.

Proponuje rowniez zaopatrzyc sie w specjalny pokrowiec na kolo. Zeby nie zabrudzic bagaznika w razie zmiany.

 

Dodam, ze lewarek i klucz tez mam od e46 i idealnie pasuja.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.