Skocz do zawartości

SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT


330xi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozmawiałem dzisiaj w Aso na ten temat i konsultant serwisowy powiedział mi ,że takich czarów nie ma i auto jest kobinowane przy takich róznicach w VINie . Mówił ,że pierwszy raz się spotkał od 9 lat z takimi rozbieżnościami oraz ,że to na pewno jest jakiś przekręt .

Sorry ale cutuję tylko wypowiedż serwisanta :shock:

No kurcze można wszystko ale zdrowy rozsądek mówi co innego :nienie: Sorry!

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie po serii takich wypowiedzi i braku rozpoznania tematu i licznych wyrokach nie dziwie sie forumowiczowi ze zniknal i nie chce juz powiedziec jak sie zakonczy jego przypadek a moglby wielu pomoc moze kiedys w przyszlosci ,

od tego jest to forum a co tu znalazl

samych zacietrzewionych forumowiczow z opinia ze to WAŁEK !! :duh: :mad2:

zalamka i brak merytorycznego podejscia do sprawy a Pan z serwisu to juz jakis wybitny model skoro nie slyszal bo codziennie maja do czynienia z takimi numerami czy to w malym serwisie bmw czy duzym . przykro sie czyta takie opinie :duh:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

Panowie po serii takich wypowiedzi i braku rozpoznania tematu i licznych wyrokach nie dziwie sie forumowiczowi ze zniknal i nie chce juz powiedziec jak sie zakonczy jego przypadek a moglby wielu pomoc moze kiedys w przyszlosci ,

od tego jest to forum a co tu znalazl

samych zacietrzewionych forumowiczow z opinia ze to WAŁEK !! :duh: :mad2:

zalamka i brak merytorycznego podejscia do sprawy a Pan z serwisu to juz jakis wybitny model skoro nie slyszal bo codziennie maja do czynienia z takimi numerami czy to w malym serwisie bmw czy duzym . przykro sie czyta takie opinie :duh:

POZDRAWIAM

 

Kolega chyba ma podobny przypadek ze swoim autem :mrgreen: Ciągle negujesz opinie forumowiczów-realistów, a sam nie dajesz przy tym sensownego, a jednocześnie optymistycznego rozwiązania problemu.

Wracając do meritum tematu to niestety wszystkie znaki na niebie wskazują na tzw "przeszczep". Jest oczywiście cień szansy, że ktoś zmienił skrzynię, choć nie sądzę by komuś to się opłacało. Nawigacja to mod często stosowany i jak najbardziej prawdopodobny. W błędy w VINie bym również powątpiewał.

Jest jeszcze podejrzenie o trollowanie, bo ostatnio to modne na forum.

Przestroga dla kupujących jest taka, że sprawdzenie zgodności numeru VIN ze stanem faktycznym to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zookoi

Jakbys nie zauważył napisałem słowo "przeszczep" w cudzyslowiu. Natomiast słowo "trollowanie" nie ma nic wspólnego ze słowem "przeszczep". Poza tym jeśli użyje słowa "przeszczep" nie znaczy ze praktykuje i znam zagadnienie z autopsji. Wiem co to jest za proceder, bo od lat interesuje się motoryzacja.

Chyba, ze Ty uważasz, ze jak ktoś użyje słowa dajmy na to "pedofil" lub "morderca" to znaczy, ze "dobrze zna zagadnienie" :) Mój powyższy post podsuwa założycielski tematu przynajmniej cztery możliwości, a więc wg. Mojej opinii jest merytoryczny....w przeciwieństwie do Twoich postów sugerujacych, ze większość z nas "przeszczepy" zna od kuchni. Jeśli nie wiesz co to słowo oznacza to mogę wyjaśnić-przyda Ci się taka wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał.

 

Zookai, jeśli Ty uważasz, że takie rzeczy jak inna skrzynia w aucie niż wynika z VIN, nie zgadzające się listwy i Navi zamiast samego radia jest dla Ciebie normalne, to drogą dedukcji można podejrzewać, że miałeś lub masz złe doświadczenia i Tobie się też to przytrafiło. Każdy myślący logicznie człowiek wywnioskuje z tego auta to samo. Jest zbyt dużo niejasności. Coś się może zdarzyć, ale nie aż tyle i to takich "wielkich" pomyłek.

 

Dla mnie również auto to "wałek", "przeszczep", czy cokolwiek innego tego typu ;)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba identyczny przypadek co kolega 330xi. U mnie zostala dolozona navi pro i nie ma tego w vinie. Auto zostalo wyprodukowane na stok do salonu. Klient chcial doposazyc pojazd, ktory wrocil do fabryki po dodatkowa opcje. Niestety w vinie tego nie ma. Mam przez to problem z aktualizacja navi, ktora nie chce lykac orginalnych kodow - co zreszta opisywalem w temacie o nawigacjach.

Takze wstrzymalbym sie z teoriami spiskowymi, a koledze 330 radze sie nie przejmowac ale ostrzegam, ze moga byc problemy przy ewentualnych aktualizacjach oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisałem wyżej, ze navi można dołożyć bez problemu i wiele ludz tak robi bo e90 bez "daszka" ma kokpit jak mazda z lat 80tych :) Ale zmiana manuala na automat to juz gruby temat, który rodzi podejrzenia.

Poza tym dla jasności nie twierdze, ze to wałek tylko podaje możliwości, a to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel tamtu zamilkł... a Ty kolego Zookoi robisz za jego adwokata?? Takie rzeczy to się sprawdza przed kupnem a nie po. Poczytaj może o przeszczepach trochę, albo zajmij się nimi tak jak my to robimy (przynajmniej wg Twojego rozumowania) to może zrozumiesz skąd się biorą nieścisłości w Vinie!! Koledze 330xi zyczę powodzenia dwukrotnie, po popierwsze przy wyjaśnieniu sprawy, po drugie przy przekonaniu potencjalnego przyszłego kupującego, ze to jednak pomyłka w fabryce :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie co łatwiej zmienić skrzynię z manualnej na automat czy dołożyć oryginalny szyberdach?

 

Zrozumcie wreszcie, w samochodzie mogło zostać zmienione zamówienie w trakcie montażu i nikt tych zmian nie "zakodował". Przecież to robią ludzie a ci się mylą.

 

Jak już pisałem miałem identyczną sytuację i też przy sprzedaży usłyszałem od podobnego "eksperta" jak co niektórzy na forum, ze mam trefne auto.

 

Koledze który założył ten wątek wcale się nie dziwię, że zamilkł ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem łatwiej dołożyć oryginalny szyberdach, niż wymienić skrzynię, także mało trafna 'riposta' :)

 

Aby dołożyć oryginalny szyberdach - to chyba trzeba by dołożyć razem z dachem. :mrgreen:

 

no wiem, w dalszym ciągu uważam, że jest z tym mniej roboty jak z wymianą skrzyni i jest to dużo łatwiejsze zadanie, bo wystarczy tylko wyciąć stary dach, dobrze spasować nowy, ewentualnie przemalować i gotowe,pierwszy lepszy Zdzichu Ci to zrobi. A przy skrzyni? Masa elektorniki, masa rzeźbienia, masa roboty i trzeba mieć konkretną wiedzę, żeby to zrobić. W dalszym ciągu uważasz, że to równe sobie zadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wróciłem tak jak pisałem wcześniej handluję częściami używanymi głownie grupa VW i trochę BMW i inne marki, nie pisałem bo od środy byłem w niemczech po towar i tam na serwisach próbowałem zasięgnąć opinii ludzi z niemieckich salonów serwisów BMW u nich z nr VIN i innych serwisach np. AUDI VW i okazuje się że auto stało gdzieś bardzo długo na salonie i mogli wymieniać i robić z tym autem cuda i po tym nie będzie śladu w nr VIN, druga rzecz która mogła się stać to zamawia auto klient lub salon ze skrzynią manualną okres oczekiwania na auto też nie jest krótki może być trzy miesiące nawet dłuższy, bo auto jest składane pod konkretne zamówienie, nagle klient stwierdza że chce automat, dopłaca i mu montują tyle że mogło to nie zostać zmienione w specyfikacji VIN, może nie dopatrzenie, może na to wskazywać też długi czas od produkcji do rejestracji i oto cała tajemnica. Zamawiając zwykłą wersję samochodu a potem dokupienie M-PAKIETU na serwisie też nie zawsze będzie widoczne po nr VIN. Tak samo jest z nr VIN widocznym w okienku po szybą, w specyfikacji jest a w rzeczywistości jest ale tylko okienko...pozdrawiam miłego weekendu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znow zadyma na forum :mad2: :mad2: :mad2:

kolega kupil bmw ma probemy po VIN itd..nikt nie moze mu pomoc to sobie poradzi sam :D

a jaj mam inny tu przypadek bo chce kupic auto zmienic e90 na cos takiego i patrze i patrze dzwonie i mam nie jasnosc moze ktorys z dedektywow mi wyjasni bo kawalek drogi mam tam na miejsce , zeby to obejzec chodzi mi o te auto i zdjecie nr 11 co to moze byc , dzwonilem i nr vin mi podali ale jakby byly dziwne te nr ?? :duh: historja jest opisana ale czy nie bedzie problemow tu w polsce z takim autem :shock: :shock:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-x6-xdrive30d-velka-losenice/170503362.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=78&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=60&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny przebieg swoją drogą. I kupić auto za takie pieniądze bez skóry ? ( i to jeszcze x6 )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto pokradziezowe. Grzebane przy polu numerowym. Raczej nie do sprzedania. Stanowczo doradzam takie okazje. Chcesz ładne x6 to szykuj 200kzl, a nie rozgladasz się za okazjami. Pózniej będziesz plakal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welurow w X6 to jeszcze nie widziałem :mrgreen:

 

Ja bym takie 'okazje' sobie odpuscil, 30K euro to jest kupa kasy, jezeli na pierwszy rzut oka cos budzi Twoje podejrzenia to od razu olej ten samochod. Szkoda pieniedzy, nerwow i problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odda za 27tysi ale to i tak lipa bo to jakis italiana i tam dopiero jest namieszane ale cena jest ok :) i to tyle szkoda bo ladne z zewnatrz :)

dzieki i pozdrawiam bede szukal dalej...

WESOŁYCH ŚWIAT ... :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.