Skocz do zawartości

E60 głośno pracujące wycieraczki


s0nar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Czy w E60 wycieraczki naprawdę muszą tak głośno pracować? Nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu czy po prostu "ten typ tak ma". W znienawidzonym tu przez niektórych Peugeocie 407 wycieraczek w ogóle nie było słychać podczas ich pracy. Nie wiem czy to dlatego, że tam miałem Valeo za 270zł a tu są jakieś Bosche niewiadomego pochodzenia. Wkurzające jest to łomotanie podczas pracy wycieraczek. Nie wiem czy to kwestia zużycia piór (wyglądają jeszcze ok i wycierają dobrze bez zostawiania smug) czy może samego mechanizmu. Ogólnie chodzi o takie jakby łamanie się czegoś (może tak pracuje ramię wycieraczek). Wydaje mi się, że w tej klasie pojazdów wycieraczki nie powinny tak się zachowywać, ale skoro w serwisie podczas sprawdzania nie zwrócili na to uwagi to może w E60 tak jest...dziwne i irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Kurczę, czyli mamy 2 sprzeczne opinie...nie wiem, może kupię nowe pióra i zobaczę wtedy skoro jednemu koledze pomogła wymiana. Może moje już są za twarde ze starości i dlatego łomocze. Oby to nie mechanizm tak hałasował, bo wtedy to by była porażka ze strony BMW :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch to szajs straszny, zaraz po założeniu łopotały na szybie strasznie głośno, wycierać wycierały ale hałasowały strasznie.

Założyłem 2 tygodnie temu Valeo XTRM i jest cichutko także póki co polecam Valeo XTRM, zobaczymy ile wytrzymają.

Kupiłem na allegro z przesyłka to jakieś 130 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Kupiłem Valeo XTRM, które zawsze miałem w poprzednich autach i zobaczymy co będzie jak przyjdą. Bo na razie moje wycieraczki pracują jak w jakimś Trabancie. Jednak co francuskie to francuskie a nie jakiś niemiecki shit ;) Dzięki za podpowiedzi, dam znać czy osiągnąłem oczekiwany efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wycieraczki ori (made by BOSCH), przy kolejnej wymianie postanowiłem wypróbować zamienniki BOSCH aerotwin i jest to gówno ! Głośne i szybko sie kończą. Wytrzymałem z nimi 2mc i wymienilem na... Denso (!) dedykowane (!) do BMW na które przypadkowo natknalem sie w inter carsie. Wycieraczki ciche, ładnie zbierają, kosztowały mnie 91zl po znizkach ale... Następne kupię ori, były najlepsze. Valeo nie lubię z zasady - są chalowate :)
Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wycieraczki od dawna jestem fanem wycieraczek champion, valeo i bosch przy nich wysiadają, moim zdaniem są takie same lub lepsze niż ori.

Problem jest z dostępnością, kiedyś przez lata dostępne w nor-auto, aktualnie się z championa wycofali(może były za dobre i się nie sprzedawały tak często:). Są dostępne na allegro, ale mam wrażenie że niektórzy sprzedawcy sprzedają podróbki, wycieraczki przychodzą bez opakowania, bo niby pochodza z opakowań zbiorczych. I do tego po 2 miesiącach skrzypią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co francuskie to francuskie a nie jakiś niemiecki shit ;) ???

 

Kolego s0nar to cza bylo se Cytrynke albo Peugeota kupic a nie jakis tam niemiecki shit :) :?:

 

...a co do wycieraczek to mialem do tej pory ori bmw ale pomyślałem że nie wydam znowu 60 eur za głupie wycieraczki i kupiłem na amazone z boscha(25,50eur) i jak narazie jest oki :lol:

 

...a co do Valeo też są ok ale ostatnio je tu oglądałem i ?? ==>> Made in Poland :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem właśnie Valeo i są ciche i ładnie zbierają , ale rzeczywiście trochę chałowato wyglądają .

W innym aucie mam założone boscha i są od nowości słabe - głośne i marzą , więc pewnie też założe Valeo albo coś innego co będzie dostępne.

Jako ciekawostkę powiem Wam że od lat jeżdżę w off-roadzie i używam już w kolejnym aucie polskich wycieraczek

Mot-gum i są super :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje ... mnie tam te białe napisy się nie podobaja , na szczęście są małe.

Miałem na myśli że wyglądają na delikatniejsze , takie bardziej liche ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widocznie kupiłeś podróbki a nie Valeo. U mnie Valeo wytrzymują 2-3 lata. Właśnie kupiłem takie do BMW. Jak za darmo, bo za 130zł z przesyłką. Jest dużo, dużo ciszej niż na Boschach, które były poprzednio. Ale okazuje się, że jak ściszę muzykę to jeszcze coś słychać. Słychać to wyraźniej jak się wyjdzie i stanie obok auta - podczas pracy wycieraczek jest to pojedynczy stuk. Ddgłos pochodzi od wycieraczki pasażera (prawej) a dokładniej od prawego ramienia, który na przegubie widocznie ma jakiś luz. Pytanie - czy łatwo wymienić takie ramię? Widziałem, że na allegro jest ich spory wybór w cenach 50-100zł. Jestem skłonny je wymienić a gdyby to nie pomogło to pojadę do ASO po nowe, bo jednak wkurza mnie jak coś hałasuje jak w starym Wartburgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz uwielbiam nowicjuszy.

 

 

pewnie ze kupilem podrobki bo w ich salonie firmowym w Skawinie!!

Poczekaj jeszcze chwile to i na drugim ramieniu cos uslyszysz.

 

W tym samym czasie kupilem tez valeo do opla i spisuja sie OK.

 

ps myslalem ze podrobki sa tylko polskie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o wycieraczki od dawna jestem fanem wycieraczek champion, valeo i bosch przy nich wysiadają, moim zdaniem są takie same lub lepsze niż ori.

Problem jest z dostępnością, kiedyś przez lata dostępne w nor-auto, aktualnie się z championa wycofali(może były za dobre i się nie sprzedawały tak często:). Są dostępne na allegro, ale mam wrażenie że niektórzy sprzedawcy sprzedają podróbki, wycieraczki przychodzą bez opakowania, bo niby pochodza z opakowań zbiorczych. I do tego po 2 miesiącach skrzypią!

 

Tu można kupić pióra CHAMPION do naszego modelu:

 

58 cm http://www.motocentrum.pl/pioro-wycieraczki,bmw,5-e60,520d-163km,16-4993-19023-100133-0-43-dxl58b01,pr

 

60 cm http://www.motocentrum.pl/pioro-wycieraczki,bmw,5-e60,520d-163km,16-4993-19023-100133-0-43-dxl60ab01,pr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś korzystał z piór wycieraczek firmy SWF i może coś o nich napisać ? Wg. właściciela sklepu czescidobmw są bardzo dobre. http://www.czescidobmw.pl/Piora-wycieraczek/Piora-wycieraczek-SWF,2990.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.